Bebakshop Güneş Kremi & Güneş Koruyucu Ürünleri

  • 07 Ağustos 2023
  • 138 kez görüntülendi.
Bebakshop Güneş Kremi & Güneş Koruyucu Ürünleri

Bebakshop güneş kremi – güneş koruyucu ürünleri sevilerek kullanılmaktadır. En İyi Güneş Kremi Nasıl Anlaşılır ve UV Skalası Nedir? Organik bir kimyasal olan oksibenzon gibi diğer bileşenler ise UV ışınlarını derinize ulaşmadan önce soğururlar. Daha önce de dediğimiz gibi güneş kremi çeşitli bileşenler içerir. Bu kremlerin içerdiği bileşenler zamanla Güneş ışınlarını engelledikçe parçalanır. Bu parçalanma sonucunda derimiz güneş alır ve güneş yanığı oluşur. Bu güneş yanıkları çok tehlikelidir.

Bebakshop Güneş Kremi & Güneş Koruyucu Ürünleri

Bebakshop güneş kremi ve güneş koruyucu ürünlere bebakshop.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Güneşten gelen ışınların miktarı çok fazla olduğunda deri üzerinde kansere varabilecek hastalıklar yaratabilir. Güneş yanığı riskini ölçmek için Toronto merkezli Environment Canada bilim insanları 1992 yılında bir UV indeksi oluşturdular. Üretilen güneş kremi ise bu indeks baz alınarak değerlendiriliyor. Bu indeks UV ışınımına maruz kalma miktarını en düşükten en yükseğe göre değerlendiriyor. Bu değerler 1 ile 9 arasında yer alan skala içerisinde yer alıyor.

UV indeksinde 3 veya daha yukarısı UV oranının yüksek olduğunu ve güneş kremi kullanılması gerektiğini belirtiyor. Çünkü daha üst seviyelerde yer alan UV ışınları direkt olarak insan cildine çok fazla zararlar verebilir. Bu yüzden uzmanlar yaptıkları çalışmalarda Güneş’in UV skalasının 3’ten büyük olduğu zamanlarda koruyucu kremler kullanılmasını öneriyor.

Güneş Kremi Ne Zaman ve Kim Tarafından Bulunmuştur?

Tarih boyunca İnsanlar kendilerini güneşten korumak için farklı yöntemler bulmuşlardır. Antik Yunanlılar güneşten korunmak için zeytinyağı kullanıyorlardı. Antik Mısırlılar ise Yasemin ve pirinç kepeği gibi malzemeler kullanıyorlardı. Ilk modern güneş kremi ise Frank Greiter isimli İsviçreli bir kimya öğrencisi tarafından 1938 yılında bulunmuştur.

Avusturya-İsviçre sınırında, Alplerin Piz Buin zirvesine tırmanırken güneş yanığı olan Greiter’in aklına bir fikir gelir. Aklında güneşin UV ışınlarından korunmak için bir şey üretme fikri vardır. Bunun sonucu olarak 1946 yılında Piz Buin markası altında dünyada Gletscher Creme’i yani buzul kremini tanıtmıştır. Bulunan ilk güneş kremi hikayesi bu şekildedir. Bu krem SPF 2 seviyesinde bir koruma sağlıyordu.

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi Güneş’le Nasıl Savaşıyor?

Yazımızın bu başlığı altında sizlere bir marka ya da model söylemeyeceğiz. Ancak güneş kremi için UV ışınlarını cildinizden nasıl uzak tutar konusuna değineceğiz. Burada da bir sıralama yapmak durumundayız. Bu sıralama da 1 numara da UVB ışınları geliyor. UV ışınımın iki temel türünden biri UVB ışınımıdır.

Bu tür, güneş yanıklarına sebep oluyor ve deri kanserinin en temel kaynağıdır. 2 numara UVA ışınlarıdır. UVA ışınımına maruz kalmak da cilt kanserine neden olabilir. Ayrıca UVA, UVB’ye göre daha derinlere ulaşarak cilt yaşlanması ve kırışıklığına da neden olur. Burada, özellikle hassas ciltli insanlar için daha yüksek dayanıklıklara sahip olan güneş kremi kullanımı tavsiye ediyoruz.

3 numara kalkan olarak isimlendirilen basamaktır.  Bu basamakta güneş kremi UVB ve UVA ışınlarına karşı fiziksel bir kalkan görevi görür. Aynı zamanda güneş kremi deri hücrelerinin zarar görmesini engeller. 4 numara iç deri olarak bilinen basamaktır. Burası derinin en iç tabakasıdır. Kan damarları ve yağ üreten liposit hücreleri burada bulunur. 5 numaralı basamakta deri yer alır.

Sinirler, lifler ve kolajen bu katmanda bulunur UVA’nın ulaşabildiği en derin katman burasıdır. 6 ve son numaramız olan basamak üst deridir. Burada hem UVB hem de UVA derinin bu katmanının altına geçebilir. Bu bölgede güneşten gelen UVB ışınları insan hücrelerinden bulunan DNA’ya zara verebilir. Bu durumda cildimizde kanser oluşumunu tetikleyebilir.  Bu zararın en aza indirilmesi için güneş kremi insanlar için çok önemli bir koruyucudur. Cilt bakım serumu ve daha pek çok ürün bebakshop.com da sizleri bekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al