Bilgi Paylaşım Platformları ( Bilgi Alıyorum ) ..

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu Sayfamızdasınız … Sayfa İçeriği : Bilgi paylaşım siteleri, Ekşi Sözlük, Vikipedi, E-Ödev, Armut.com, Kızlar Soruyor, Technopat, Reddit …

  • 15 Ekim 2022
  • 1.653 kez görüntülendi.
Bilgi Paylaşım Platformları ( Bilgi Alıyorum ) ..

İnternet en hızlı şekilde gerekli bilgilere erişmemizi sağlayarak hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Birçok farklı alan ve sektör için yüzlerce bilgi veren platform bulunmaktadır. Bilgilere ulaşabilmek içinse platformlarda ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmak ve sayfaları takip etmek genelde yeterli olacaktır.

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformları sayesinde internet üzerindeki yararlı siteleri ve bilgi veren siteleri öğrenmiş olacağız. Günümüzde zamanımızın büyük çoğunluğunu internette geçiriyoruz. İnternet üzerinde sosyal medya platformlarında gezerken birde bizlere bilgi veren paylaşım platformlarına da giriş yapıyoruz. Bu yazımızda bilgi ve veri paylaşımı yapan siteleri öğreneceğiz.

Hayatımızı kolaylaştıracak bazı siteler ile zamandan tasarruf edebiliriz. Kimi siteler sayesinde haberlere doğrudan ulaşırken, bazı siteler sayesinde ilginç bilgileri öğrenebiliriz. Bilgi paylaşım siteleri hayatın her konusundan bilgiler derleyip bizlere ulaştırıyor. Faydalı siteleri bilmek çok önemlidir. Bu siteler sayesinde en doğru ve iyi bilgileri doğru şekilde elde edebiliriz. Sürekli paylaşım yapılan bu siteleri gelin birlikte öğrenelim.

Bilgi Paylaşım Siteleri
Farklı alan ve sektörler için yüzlerce bilgi veren aracı platformlar bulunmaktadır. Bilgilerine erişebileceğiniz bazı siteler şunlardır:

Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük, Türkiye’nin en fazla kullanıcıya sahip olan bilgi paylaşım platformudur. Platformda milyonlarca konu ve başlık hakkında bilgi edinebilirsiniz. Alanında uzman kişilerinde yer aldığı sözlükte aklınızdaki soru işaretleri hakkında kolaylıkla bilgi edinebilir, sizinle aynı sorunu yaşayan kişilerden en uygun tavsiyeleri alabilirsiniz.

Ülkemizde en çok ziyaret edilen bilgi sitelerin başını Ekşi Sözlük geliyor. Ekşi Sözlük sitesi sayesinde gündemde olan konuları ve bilgileri hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yazarlar belli bir konuda başlık açar ve diğer yazarlar o konudaki fikirlerini aynı sitede belirtir. Bilgi almak istediğiniz bir konu olduğunda Ekşi Sözlük bilgi sitesi tercih edilebilir.
Gündem başlığı altından bütün güncel konuları görebilirsiniz. Bilgi almak istediğiniz bir konu olursa üst bölümde bulunan başlık, #entry, @yazar kısmını kullanabilirsiniz.

https://eksisozluk.com/

Vikipedi

Ülkemizde kısa bir süre erişim engeli getirilen Wikipedia’da, birçok konu hakkında bilgi edinebilir yalnızca yazısal olarak değil istatistiksel olarak da veriler ışığında güncel verilere erişebilir ve aklınızdaki soru işaretlerine çözüm bulabilirsiniz.

Google arama motoru üzerinde herhangi bir bilgi ararken vikipedi sitesine mutlaka denk gelmişsinizdir. Vikipedi özgür ansiklopedi olarak gönüllü yazarlardan kurulmuş büyük bilgi platformlarının başında geliyor. Vikipedi Türkçe 2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kurulduğu günden beri binlerce bilgiyi içinde barındırıyor. Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformları arasında en çok tercih edilen sitelerden biridir. Vikipedi kâr amacı gütmeyen ücretsiz ansiklopedidir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Anasayfa

E-Ödev

E-ödev platformu öğrencilerin birbirlerine soru sorabildikleri bir eğitim projesidir. Arayüzü oldukça basit olan platformda öğrenciler ödevlerinde yapamadıkları soruları platformdaki diğer hesap sahipleriyle paylaşabilmekte veya paylaşılan sorulara yanıt vererek puan kazanabilmektedir.

Öğrenci ve öğretmenlerin sıklıkla kullandığı e-ödev soru ve cevap sitesidir. Öğrencileri bünyesinde toplayan bu sitede ödevlerinizi diğer kişilere sorarak hızlı bir şekilde sorunuza cevap alabilirsiniz. E-Ödev sitesinde uzman kişilerde olduğu için bir ödevi güvenli şekilde sorabilir ve cavap alırsınız. Her dersten uzman kişi olduğu için ödevleriniz ya da sorularınızı bu platforma üye olarak sormak mümkündür.

Site adresi: https://eodev.com

Armut.com

Armut platformunda alanında uzman kişilerden hizmet satın alabilirsiniz. Ayrıca fiyat ölçeğinden haberdar olmadığınız alanlar için fiyat soruşturması yapabilir ve böylelikle piyasadaki fiyat tarifeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformlarından olan Armut.com birçok alanda hizmet alabileceğiniz bir sitedir. Armut.com sayesinde her sektörden kişiyi bütçenize göre bularak işleriniz yaptırabilirsiniz. Hangi hizmeti arıyorsanız sitede bulunan arama kısmına o hizmeti yazmanız Kafidir. Aradığınız hizmet alanında sizlere destek verecek kişilerin listesi karşınıza çıkacaktır. Sizlere uygun hizmeti alarak işlerinizi hızlı şekilde yaptırabilirsiniz.

Site adresi : https://armut.com

Kızlar Soruyor

Kızlara merak ettiklerinizi sorabileceğiniz güzel bir sitedir. Site Üyeliği Kızlar ve erkekler olarak ikiye ayrılıyor. Kızlar erkeklere soru sorabiliyor. Erkeklerde kızlara soru sorabiliyor. Sorulan soruya hem kızlar hem de erkekler cevap veriyor. Etkileşimin ğst seviyede olduğu sitede merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Günlük hayatta yaşadığınız problemleri, merak ettiklerinizi ve gündeme dair güncel soruları sormak için Kızlar Soruyor platformu kullanılabilir.

Site adresi: https://www.kizlarsoruyor.com

Technopat

Güncel teknoloji haberlerinin paylaşıldığı platformda teknolojik cihazlar hakkında da bilgi edinebilir ve böylelikle bir cihaz satın almadan önce tüm özellikleri hakkında detaylı inceleme şansı elde edebilirsiniz. Bir cihaz satın almadan tecrübeli kişilerin deneyimlerinden yararlanırsınız…

Teknolojiyle ilgileniyorsanız bu site tam size göredir, Technopat en yeni teknolojik haberleri yayınlıyor ve Ürün incelemeleri yaparak bizleri bilgilendiriyor. Teknolojik konularda sıkıntı yaşadığınızda bu forum sitesine konu açarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Site adresi: https://www.technopat.net/

Reddit

İnternette gezinirken beğenilen içeriklerin paylaşıldığı ve siteleri diğer kullanıcılarla paylaştığı bilgi paylaşım platformlarından biridir.

Bilgi siteleri arasında çok bilinmeyen ancak Dünya’nın en popüler sitelerden biri Reddit sitesidir. Reddit yabancı bir sitedir. 2002 yılında Steve Huffman tarafından kurulmuştur. Reddit sayesinde sosyal medya, haberler ve tartışma platformu gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Reddit sitesinde yapılan bütün paylaşımlar kullanıcılara aittir.
Dünya ve ülkemizde olan haberleri, ilginç bilgileri ve çok daha fazlasını Reddit sitesinden öğrenebilirsiniz. Reddit her ne kadar yabancı bir sitede olsa siteye girdiğinizde Türkçe içerikli paylaşımları göstermektedir.

https://www.reddit.com/

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz