Cildimize iyi gelen sabunlar

Cilt temizliğini ve güzelliğiniz sağlamak için bu vakte kadar sayısız maske geliştirildi. Bunların yanı sıra kimyasal losyonlar ve kremler de var. Ancak biz her şeyin öncesinde doğal yolları tercih etmenizi öneriyoruz.

Cildimize iyi gelen sabunlar

cilde iyi gelen sabunlar, Cilt temizliği ve güzelliği bir kadın için en önemli şeylerden biri olarak yer alırken kirli bir vücutla ne kadar güzel makyaj yaparsanız yapın, ne kadar güzel saçlara sahip olursanız olun ya da dünyanın en değerli kıyafetini giyinin güzel gözükmeniz imkansızdır. Cilt temizliğini ve güzelliğiniz sağlamak için bu vakte kadar sayısız maske geliştirildi. Bunların yanı sıra kimyasal losyonlar ve kremler de var. Ancak biz her şeyin öncesinde doğal yolları tercih etmenizi öneriyoruz. Maskeler de kimyasal olsa da onlardan önce bir de sabunlar yer alıyor. Cilde iyi gelen sabunlar adında bir liste hazırladık sizler için.

Aşağıda sizlere sunmuş olduğumuz listede birçok doğal sabun yer alıyor. Bu sabunların hepsinin farklı yararı bulunmaktadır ve çoğunu da aktarlardan ve güzellik merkezlerinden rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Vermiş olduğumuz sabunları günlük el yıkamada da, duş sırasında cildinizde de kullanabilirsiniz. Sabunların yanı sıra maskeleri de kullanmanızı tavsiye ediyoruz; tabi ki bir maskeyi haftada en fazla bir kere kullanın. Vücudun daha güzelleşmesi için geliştirilen maskeleri sık sık kullanmanız etkisini daha fazla göstermesini sağlamaz, tam tersine zarar bile verebilir. Önemli olan düzenli ve gerektiği anlarda kullanmaktır. Şimdi sözlerimizi daha fazla uzatmadan cilde iyi gelen sabunlar adlı listemizi sizlere sunalım.

*ÇAM SABUNU: Yağlı sivilceli ciltlerde, cilt iritasyonu ve güneş yanığı için de iyi gelen serinletici bir sabundur.

1.AHUDUDU SABUNU: Güzel kokusu ile el, yüz ve vücut için tercih edilen, doğal sabundur.

2.BÖĞÜRTLEN SABUNU: Güzel kokusu ile el, yüz ve vücut için tercih edilen, doğal sabundur.

3.SANDAL AĞACI YAĞI SABUNU: Kuru ve kaşınan cilltlere iyi gelir. Çatlaklar için etkili , cilt yenileyici ve onarıcıdır.

4.VİŞNE SABUNU: Mükemmel bir peeling etkisi vardır. siyah nokta ve sivilceoluşumunu engeller.Toksinlerin atılmasını sağlar.

5.İĞDE ÇİÇEĞİ SABUNU: Egzama şikayetlerini azaltır, cilt nemlendirici özelliğe sahiptir. Çatlamalara karşı korur. Cilde ipeksilik kazandırır.

6.BERGAMUT SABUNU: Stres ve yorgunluğu giderir.Yağlı saçlar ve ciltler için çok etkilidir.Egzama oluşumunu önler.

7.KARADUT SABUNU: Akne ve sivilce sorunu olan ciltlerde güvenle kullanılır.El, yüz ve vücut sabunu olarak idealdir.

8.NERGİS SABUNU: Cilt mantarlarına karşı (özellikle ayak ve genital bölgedeki mantarlara karşı) etkilidir.

9.FESLEĞEN SABUNU: ALAÇATININ meşhur fesleğeninden yapılır. Aroma terapiktir (bedensel ve zihinsel rahatlatıcı etkisi vardır). Cildi besler ve onarır. Selülite karşı etkilidir.

10.YEŞİL ÇAY SABUNU: İçerisindeki yeşil çay özleri (polifanlar; bilinen en etkili antioksidanlardır) sayesinde cildi besler ve onarır. Gözle görülür oranda cildi pürüzsüzleştirir, parlaklık ve canlılık katar. Cildin nem ve yağ dengesini sağlayarak genç kalmasını sağlar. Cilt kaşıntılarına karşı etkilidir.

11.YEŞİL ELMA SABUNU: Karma ciltler için etkilidir. Yaz aylarında tüm cilde canlılık ve tazelik verir.

12.KAKAO SABUNU: hücre yenileyicidir. Hücre yıkımına neden olan serbest radikallere karşı koruyucu enzimler içermektedir. Bedeni rahatlatır, yorgunluğu alır. Her cilt tipi için uygundur. Cilt çatlakları ve pullanmaya karşı etkilidir.

13.ANANAS SABUNU: içeriğindeki demir ile cildinize pürüzsüzlük, kalsiyum ile güç, A vit. İle sağlık, B vit. İle gençlik, c vit. İle zindelik ve güzellik katar. Her cilt için kolojen oluşumunu destekler.

14.KEÇİ SÜTÜ SABUNU: Cilde yararlı protein ve yağlar içerir. Cildi gençleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. cildi kimyasal maddelere karşı korur.ciltteki tahriş ve alerjik reaksiyonları azaltır. İçeriğinde alfa-hidroksaasit içerir. Bu asitler cildi ölü hücrelerden arındırır.

15.ALOE VERA SABUNU: Gliko proteinler içerdiğinden, cilt yanmalarında ve cilt sorunlarına iyi gelir. Kan dolaşımını hızlandırır, cildin nem dengesini sağlar. Alerjik ve KURU ciltler için faydalıdır. Cildi derinlemesine besleyerek, doğal dengesini sağlar. Cildin doğal yağ-nem dengesini düzenlerken aşırı yağlanmayı engeller. Gün boyu cildi nemlendirir, ipeksi pürüzsüzlük ve canlı parlaklık katar.

16.JOJOBA SABUNU: İçerisinde bolca A ve E vit. Bulunur. Sivilceli ve yıpranmış ciltlere faydalıdır. Cilt kırışıklıklarını en aza indirir. Saçların uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Saç ve cilt bozukluklarında saç kökü ve cildi yenileyici etkiye sahiptir.

17.ALAÇATI PAPATYA SABUNU: İltihap giderici mantara ve egzamaya karşı etkilidir. Selüloit tedavisinde kullanılır. Cilt parlaklığı içinse sabunlandıktan bir iki dakika sonra durulanılır. Cildiniz fark edici bir parlaklık kazanacaktır. Düzenli kullanımlarda saçlara dolgunluk ve parlaklık verir. Ayrıca bu sabunun gözaltı torbalarına iyi geldiği de biliniyor.

18.ADAÇAYI SABUNU: Hücre yenilenmesinde etkindir. Antiseptik, anti selüloit özellikleri vardır. Derinden temizlik yapar. Aynı zamanda anti bakteriyeldir. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Cildi yeniler, derideki dolaşımı hızlandır, cilt hücrelerinin kanla dolmasına yardımcı olur. Ayak mantarına karşı iyi gelir. Sivilce akne ve kepeğe karşı iyi gelir.

19.ARDIÇ – KATRAN SABUNU: Ardıç katran yağı ardıç ağacının özel bir türünden elde edilir. Mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında özellikle SEDEF ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri cilt sorunlarında kullanılır. Anadolu ‘da yüzyıllardır kullanılmaktadır. Egzama, kaşıntı sivilce, kepek ve saç dökülmelerine karşı etkili olan bir sabun türüdür. Saç dökülmesinde ve deri hastalıklarında, selüloit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda tedavi edici özelliği vardır.

20.ARGAN SABUNU: Saç dökülmesini önler, yeni saç oluşumunu hızlandırır. Saçı ve cildi UV ışınlarına, çevresel kirliliğe, kötü hava ve soğuğa karşı korur. Bu etkilere karşı saçta koruyucu bir tabaka oluşturur. Etkili bir anti agingtir. Saç ve cildi nemlendirir yumuşatır. Geceleri kullanıldığında tüm cilt tipleri için cildin yenilenmesini sağlar, yaşlılığa karşı savaşır.

21.BİBERİYE SABUNU: Yağlı ciltler için etkili bir toniktir. Mikrop kırıcı özelliği vardır. Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir. Erken saç dökülmelerini önler. Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Antioksidan özelliğe sahiptir. Romatizmaya karşı yardımcı, saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir. Ayrıca yağ sökücü olarak da kullanılır. Tıraş için de özellikle tavsiye edilir.

22.ÇİLEK SABUNU: Kuru ciltler için etkilidir, Ciltteki pullanmayı giderir. Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir. Erken saç dökülmelerini önler. Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Antioksidan özelliğe sahiptir.

23.DAMLA SAKIZLI SABUN: Damla sakızı yağı ve buna ilaveten zeytinyağı ile üretilmiş bu hassas ve saf sabunlar antik çağlardan beri bilinen tedavi edici özelliklere sahiptir. Bilimsel deneyler, damla sakızı yağının anti bakteriyel ve mantarı yok eden özellikleri olduğunu saptamış ve kanıtlanmıştır. Damla sakızı yağı, damla sakızı ağaçlarını sakız adasının kuru yaz ikliminden doğal ve etkili bir şekilde korur. Ayrıca ağacın hastalanmasını ve küf mantarı kapmasını önler. Aynı şekilde cilde de çok yararlıdır. Cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler ve cildin gerekli nem seviyesini korumasına yardımcı olur.

24.BAL SABUNU: Her cilt için onarıcı ve besleyicidir. Düzenli kullanımlardakırışıklık giderir, cildi besler ve canlandırır.

25.İNCİ TOZU SABUNU: Cilt gözeneklerini temizleyerek genç ve canlı bir görünüm katar. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir. Bakım sabunudur. Kuru ve yıpranmış yorgun ciltlerde ve yine yıpranmış ve boyalı saçlarda etkili nemlendiricili saç ve cilt bakım sabunudur. Saç ve cilt için onarıcı özelliğe sahiptir. Düzenli kullanıldığında, kırışıklık giderir ve cildi nemlendirir. Cildi kuvvetlendirir. Hassas ciltler için uygundur.

26.DEFNE SABUNU: Defne ağacının meyveleri kaynatılarak elde edilen defne yağı ham maddesidir. Derideki gözenekleri açmak için, saçlardaki kepeklenmeye, sivilcelere, egzama, mantar ve deri hastalıklarına karşı kullanılır. Saç köklerini canlandırır ve saçı güçlendirir, kepeklenmeyi yok eder, ölü hücrelerin ciltten atılmasını hızlandırır, sivilce, kırışıklık ve istenmeyen yağlanmaların oluşumunu yavaşlatır. Saç dökülmesi, kuvvetsizliği, kepeklenmesi durumlarında çok iyidir. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde işe yarar. Defne yaprağı yağı, cildi yumuşatır ve saç uzamasında etkilidir. Uzun süreli kullanım, cilt ve saç görümünü olumlu yönde etkiler.

27.GÜL SABUNU (3çeşiti vardır; kırmızı, beyaz ve pembe gül sabunu): Her türlü cilt sorununa iyi gelmesinin yanında, çok etkili bir onarıcıdır. Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerji, egzama ve açık yaralara iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini giderir. Rahatlatıcı, canlandırıcı ve antiseptiktir. Bedeni ve ruhu dinlendirir. Tüm cilt tiplerine önerilir.

28.HAMAM SABUNU: Sadece zeytinyağı, su ve tuz kullanılarak geleneksel yöntemlerle üretilen zeytinyağı sabunudur. Cildinizi beslerken gereken nemi ve yumuşaklığı da sağlar. Doğallığı ve saflığı bu sabunda bulabilirsiniz. Bol köpüğü ve yumuşak yapısı ile mükemmel bir banyo sabunudur. Düzenli kullanıldığında cildi güzelleştirir, saçları güçlendirir, cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır.

29.HAVUÇ SABUNU: Metabolizmayı düzenler. Antiseptik ve anti bakteriyel etkileri bulunmaktadır. Güneşin zararlı etkilerinden korur, onarıcı etkisi vardır. Düzenli kullanıldığında, sonradan oluşan güneş ve sivilce lekelerini giderici etkisi gözlenmiştir.

30.ISIRGAN OTU SABUNU: Özellikle ege bölgesinde bol miktarda bulunan Isırgan Tohumunun Yağı ile imal edilen Isırgan Sabunu saç dökülmesine ve kepeğe karşı etkilidir. Isırgan otlu sabun içeriğinde doğal ısırgan otu özü vardır. Isırgan otunun elde edildiği yaprakta flavan, C vitamini, A – B2 – B5 – B9 ve K vitaminleri, beta – karoten, demir, mineral tuzları, bitki asitleri, beta sitosterin, sterylglucosid, lignan bulunmaktadır. Isırgan otunun birçok faydası yanında sabun birleşiminde yer alması saç dökülmesinde etkilidir ve yağlı, ince, yıpranmış, kırılan saçlarda saç gelişimini hızlandırıcı ve canlandırıcı olarak tavsiye edilir. Saçlara yoğunluk ve parlaklık kazandırmakta, kepeklenmenin sona erdirilmesinde kullanılmaktadır Aknede, egzamada, mantarda, sedef hastalığında, uçuk rahatsızlığında ve iltihaplı yaraların tedavisinde özellikle antiseptik olarak tedaviye yardımcıdır.

31.KAHVE (KAFEİNLİ) SABUNU: Zindelik için çok etkili bir sabundur. Sabahları bu sabun ile duş almak, iki fincan kahve içmek ile aynı zindelik etkisini verir. Duş esnasında vücut tarafından emilen kafein 10 dakika İçerisinde etkisini gösterir.

32.KAKAO SABUNU: İçeriğindeki kakao yağı ile cildi besler, korur ve pullanmayı önler. Hamilelik çatlaklarının giderilmesinde etkilidir. İçerisinde bulunan doğal mineraller ve vitaminler ile cildin doğal nem dengesini sağlar ve onarır.

33.KARA ÜZÜM SABUNU: Cilt hücrelerini besler ve korur. İçinde yüksek miktarda E vitamini barındıran ve bu nedenle antioksidan özelliğe sahip bulunan Kara Üzüm yağının, kozmetoloji de cildin yaşlanmasını yavaşlatıcı, onarıcı ve yatıştırıcı etkilerinden yararlanılır.

34.KEKİK SABUNU: Kepeklere karşı çok etkilidir. Derideki birçok hastalığa, egzama ve mantara iyi gelir. Varisleri rahatlatmada, ergenlik sivilcelerine, SAÇ DİPLERİNDEKİ YARA ve tahrişlere karşı kullanılır. Sedef hastalığında da kullanılır. İçeriğinde bulunan thymol dezenfektan özelliğe sahiptir. Derideki gözenekleri açar. Kekik sabunu banyoları da çok faydalıdır. Güçsüz, zayıf ve solgun çocuklar için de kekik banyosu işe yarar. Kekik sabunu kan dolaşımını arttırır. Akne ve mantara iyi gelir.

35.KEFİR SABUNU: Düzenli kullanıldığında, saç dökülmesi ve kepeği önler. Makyaj temizliğinde kullanılabilir. Anti mikrobiyal özelliğinden dolayı akne, sivilce ve mantara karşı iyi gelir. Cildi kurutmaz besler, nemlendirir, parlaklık verir.

36.KİVİ SABUNU: Kivi pek çok vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyve olup, yüksek miktarda C vitamini (portakaldan daha fazla), muzda bulunan kadar potasyum ve yüksek miktarda beta-karoten içerir. İçerdiği önemli vitaminler içinde C, E ve A vitaminleri bulunmaktadır. Özellikle kuru ciltlere tavsiye edilir, oldukça yumuşak ve besleyici bitkisel bir sabundur.

37.KARANFİL SABUNU: Cilt temizliği için çok uygundur. Cilt sarkması ve kırışmasını önler. Kokusu hoştur, ferahlık verir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır. Antiseptik ve anti bakteriyel özelliği vardır. Yorgunluğu giderir. Kılcal damarlar üzerinde olumlu etkisi vardır. Deriyi toksinlerden arındırır, nem verir. Selüloit oluşumunu frenler. Düzenli kullanıldığında yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları en aza indirir.

38.KİL SABUNU: En etkili doğal peeling tir. Siyah noktalara karşı iyi gelir. Cilt dokularını sıkılaştırır. Cilt lekeleri ile akne ve kızarıklık lekelerini azaltır. Yatmadan önce ve haftada 3-4 kez kullanılması tavsiye edilir.

39.LEYLAK SABUNU: Hoş kokusu ile etkili bir aroma terapik sabundur. Güneşlenme sonrası cilt gerginliğini alır.

40.ALAÇATI LAVANTA SABUNU: Lavanta yağı katkılı el ve vücut sabunu her tür cilde etkilidir. Akneli ciltler ve kepekli saçlarda kullanılır. Doğal Lavanta yağının sinirleri yatıştırıcı ve terapi etkisi bilinmektedir. Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasında etkili olmaktadır. Bedenin zindeliğini artırır. Zona hastalığı tedavisinde işe yarar. Yanıklara ve sivilcelere karşı kullanılır. Saçlara canlılık verir. İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir.

41.FRANSIZ LAVANTASI SABUNU (CASTİLLE: 17 yaş ve üzeri akne ve sivilce karşıtı sabundur.

42.KAYISI SABUNU: Yüz bakımı için ideal bir yağ olan kayısı yağı, nemlendirici özelliği zengin, cilde tazelik veren bir üründür. İçerdiği A vitamini, mineraller ve hücre yenileyici özelliği akneleri temizler cildinize ışık verir.

43.KAVUN SABUNU: Ferahlatıcı kokusu ile tercih edilen günlük duş sabunudur. Nemlendirici etkilidir.

44.KEFİR SABUNU: Saç yüz ve vücut temizliği için kullanılır. Düzenli kullanıldığında, saç dökülmesi ve kepeği önler. Makyaj temizliğinde kullanılabilir. Anti mikrobiyal özelliğinden dolayı akne, sivilce ve mantara karşı iyi gelir. Cildi kurutmaz besler, nemlendirir, parlaklık verir.

45.KÜKÜRTLÜ SABUN: Hücre yenilenmesinde etkindir. Antiseptik, anti selüloit özellikleri vardır. Derinden temizlik yapar. Aynı zamanda anti bakteriyeldir. Saçları ve cildi güçlendirir.

46.LİMON SABUNU: Cilt gözeneklerini açarak cildin nefes almasını sağlar. Siyah nokta ve çillere karşı iyi gelir. Cildin nem dengesini sağlar. Nasırlara karşı etkili bir anti septiktir. İçeriğindeki limon yağı ve asitleri ile cildi gençleştirir, zinde ve diri kalmasını sağlar. Her cilt tipi için etkili derinlemesine temizlik sabunudur. Limon sabunu köpüğü ile yapılan masaj baş ve vücut ağlarına iyi gelir.

47.MANGO SABUNU: İltihap giderici mantara ve egzamaya karşı etkilidir. Selüloit tedavisinde kullanılır. Cilt parlaklığı için sabunlandıktan bir iki dakika sonra durulanılır. Hoş kokusuyla beden ve ruh zindeliği verir. Anti stres etkisi vardır.

48.MELİSA SABUNU: Saçları ve cildi güçlendirir, İçindeki A vitamini sayesinde cilt hücrelerini arttırır. Hücre yenileyici, akne ve siyah nokta gidericidir.

49.MANDALİNA SABUNU: Hoş kokusuyla duş için ideal sabundur. Cilde tazelik ve ferahlık verir. Nemlendirici ve temizleyicidir. Stres ve yorgunluğu alır.

50.MENEKŞE SABUNU: Hassas ciltlerde; kızarıklık ve alerji gidericidir.Tüm ciltler için nemlendirici veyatıştırıcıdır.

51.NANE SABUNU: içerisinde nane ve nane yağı vardır. Anti bakteriyel ve anti septiktir. Sivilce, akne ve mantara karşı çok etkilidir. Cilde ferahlık verir. Serinletici ve yatıştırıcı özelliği vardır. Akne ve siyah noktaya meyilli ciltlerde doğal koruyucudur. Cilt pürüzlerinin düzelmesinde yardımcıdır.

52.OKALİPTUS SABUNU:Cilt gözeneklerini temizleyerek genç ve canlı bir görünüm katar. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir. Bakım sabunudur. SİYAH NOKTA gidermede veoluşumunu engellemeye yardımcıdır.

53.OKYANUS SABUNU: Ferah ve hoş kokusuyla cilde tazelik katar. Nemlendirici özelliği ile tıraş sonrası kullanıma uygundur.

54.ORKİDE SABUNU: Kokusu ile etkili bir afrodizyaktır. Cilt hücrelerini yenileyici ve gençleştirici etkiye sahiptir.

55.PORTAKAL SABUNU: Doğal portakal yağı katkılı bu sabun yağlı cilt ve yağlı saçlarda kesin etkilidir. Selülitli bölgelerde masaj yapılarak kullanılırsa sorunlu bölgelerde kısmi iyileşme gözlenir. Ayrıca yorgunluk giderici ve yatıştırıcıdır. Cildi sıkılaştırır. Yara yanık ile sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Canlandırıcı rahatlatıcı ve anti depresandır. Cilde parlaklık verir.

56.TARÇIN SABUNU: Tarçın sabunu, cildin diri ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Ciltteki pürüzleri yok eder. Cildinize tazelik verir. Canlandırıcı, antiseptik ve antifungaldir. Kas gevşetme ve zihini sakinleştirme etkileri bulunmaktadır. Saç ve cilde canlılık ve parlaklık verir. Kokusunun sakinleştirici bir etkisi vardır. Tüm ciltler için uygundur. Ciltte oluşan yara ve çatlakları kapanmasında çok etkilidir. Cildi temizler ve nemlendirir. Tarçın sabununun hoş kokusuyla ferahlatıcı ve afrodizyak etkisi vardır. vücutta yağ dengeleyici özelliğe de sahiptir. Böcek sokmalarına ve kaşıntıya karşı etkilidir. Uzun süreli kullanımda dudakları dolgunlaştırır.

57.SALYANGOZ SABUNU: İçerisindeki allontoin maddesi ile hücre yenileyicidir.Bu maddenin yaralara da iyi geldiği bilinmektedir.Allantoin cilde zarar veren, yaşlanmasına neden olansebest radikalllere karşı savaşır. Cilde yumuşaklık ve parlaklık verir. Sivilce lekelerine iyi gelir.

58.SALATALIK SABUNU: Göz çevresi kırışıklıklarına, ölü derilerin atılamasına, cildin yenilenmesine ve cilde tazelik kazandırmaya yardımcı olur.

59.NAR SABUNU: İçeriğindeki nar özleri yaşlılığı geciktirici etkiye (anti aging) sahiptir. Cildi besleyerek cilt dokusuna elastikiyet kazandırır. Böylece cildi gençleştirir. Anti oksidant özelliği de bilinmektedir.

60.VANİLYA SABUNU: Cilde canlılık kazandırır. Her cilt tipi için etkili bir bakım sabunudur. Akne ve sivilceye karşı kullanıldığında olumlu sonuç alınır. cildi fark edilir şekilde parlaklaştırır, mat ve solgun ciltlerde etkilidir. Her cilt için besleyici ve yumuşatıcıdır. cildi korur. Aroma terapiktir.

61.YASEMİN SABUNU: kuru ve hassas ciltler için cildi rahatlatır, esnekliğini arttırır. Doğal afrodizyak olan yasemin kişiye canlılık katar, endişe ve stresi alır. Kuru kırışık ve yaşlanan ciltlerde gençleştirici ve destekleyicidir.

62.YILANG YAĞLI SABUN: Yılang (uzak doğuda yetişen yılang yılang bitkisinin yağı) yağlı sabun içerdiği bitkisel yağlar ve vitaminler sayesinde cildinizi temizler, kırışık oluşumunu engeller ve cildinizi besler, leke, kırışıklık, çil ve sivilce gibi cilt sorunlarına iyi gelir. İçinde bulunan AHA formülü ile Cildi içeriden beyazlatır parlaklaştırır. E vitamini ile cildinizi besler, Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir. Erken saç dökülmelerini önler.

63.YOSUN SABUNU: Yosun sabunu içerisinde birçok vitamin ve mineral içeren 100% doğal, katkı maddesi içermeyen bir sabundur.
Deniz yosunundan elde edilir. İçerdiği mineral ve aminoasitler sayesinde başta selülit olmak üzere birçok cilt hastalığının tedavisinde kullanılır. Cilde parlaklık verir. İçerisinde yer alan mineraller ile cilde duruluk ve ferahlık verir. Deniz yosunu içinde barındırdığı tuz ile antiseptik bir özellik de taşır. Cildi bakterilere karşı korur.
Yosunlar A,C,B1,B2,B6,B12,E gibi vitaminleri bünyesinde bulundurur.

64.ZAMBAK SABUNU: Kuru,kırışık ve yaşlanan ciltler için ideal bir sabundur.Hassas ciltleri yıpratmadan temizler ve esnekliği arttırır.Genç ve zinde bir görünüm verir.

65.YEŞİL ELMA SABUNU: Karma ciltler için etkilidir.
Tüm cilde canlılık ve zindelik verir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz