Site Rengi

Gelecekten.Net

Daha Fazla Sosyal Medya Takipçisi İçin Kanıtlanmış 11 İpucu

Markanızla gerçekten ilgilenen organik takipçilerle sosyal medya kitlenizi artırmak mı istiyorsunuz? Bu yöntemler işe yarıyor. Sayfa İçeriği : instagram’da nasıl takipçi kazanılır, instagram’da nasıl takipçi kazanılır bedava, instagram’da takipçi kazandıran hesap yöntemleri, Sosyal hesapta nasıl takipçi kazanılır, tiktok’ta nasıl takipçi kazanılır, Instagram organik takipçi, Takipçi arttirma

Daha Fazla Sosyal Medya Takipçisi İçin Kanıtlanmış 11 İpucu

Sosyal medya takiplerinizi büyütme konusunda ciddiyseniz doğru yere geldiniz.

2020’de dünya çapında 3,6 milyardan fazla insan sosyal medya kullanıyordu ve bu sayının 2025 yılına kadar yaklaşık 4,41 milyara çıkması bekleniyor.

Bu, ulaşılması gereken çok sayıda potansiyel tüketicidir.

Takipçileriniz yalnızca sizi takip edip etmemeye karar vermeye çalışan kişilerin kararını değil, aynı zamanda sosyal medya fenomenlerini ve bu çabayı değerli kılacak kadar güçlü bir takipçi kitleniz varsa işbirliği yapmaya istekli olabilecek diğer işletmeleri de etkileyebilir.

Büyük bir takipçi kitlesi oluşturmak, size ve işinize herhangi bir sosyal medya platformunun kısıtlamalarının ötesinde fayda sağlayabilir. Aslında, sosyal paylaşım siteleri SEO’yu artırmaya ve trafiği doğrudan web sitenize yönlendirmeye yardımcı olabilir.

Değerli bir yatırım gibi görünüyor, değil mi?

Bu ipuçları belirli bir sırayla listelenmemiştir. Hepsi önemlidir, ancak bazı yöntemlerin markanız ve iş modeliniz için daha anlamlı olduğunu görebilirsiniz.

 1. Güçlü Bir Marka Kimliği Oluşturun
  İster sertifikalı bir işletme ister kişisel bir marka olsun, yine de uyumlu bir marka kimliğiniz olmalıdır. Bu, profil resminize bir logo yerleştirmenin ve onu bir gün olarak adlandırmanın çok ötesine geçer.

Markanızın kimliği her gönderide ortaya çıkmalıdır. Baskın renk düzeninize, filtrelerinize, grafik tasarımlarınıza, tonunuza vb. karar verin. Gönderdiğiniz ve yorum yaptığınız her şey markanızın sesinin bir yansıması olmalıdır. İnsanlar, kimliği olan markalara çekilir.

Örneğin, Splat Saç Boyasını alın. Bu marka tamamen renkle ilgili olduğu için, parlak, canlı renklerin markalarının önemli bir parçası olması şaşırtıcı değil.

Biyografilerindeki tek boynuzlu at ve gökkuşağı emojisi size hemen eğlenceli ve tuhaf bir sese sahip olduklarını söylüyor.

Ve büyük ölçüde kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe güvenseler de (bu noktaya birazdan geleceğiz), Instagram sayfalarında yer alan görseller, genel marka bilinci oluşturmayla hala uyumlu görünüyor.

Ayrıca biyografilerinde doğrudan ana web sitesine bir bağlantıya sahipler ve katılımı teşvik etmek için benzersiz bir hashtag oluşturdular (kısa bir süre sonra ziyaret edeceğimiz başka bir nokta).

Markanızın sesi nedir?

İyimser, gündelik bir tonla eğlenceli ve renkli mi? Yoksa sessiz bir renk şemasıyla daha mı ciddi?

Bu temel pazarlama kararlarını verdikten sonra , insanların tanıyacağı bir marka oluşturmaya başlayabileceksiniz .

 1. İlgili Hesapları Takip Edin
  Tıpkı herhangi bir sağlıklı ilişki gibi, vermeli ve almalı – yani kendin takipçiysen takipçi kazanacaksın.

Bu, hesabınızı beğenen herkes için anında geri bildirim anlamına gelmez. Bunu daha çok ağ oluşturma gibi düşünün.

Size ilham veren harika içerikleri kim yayınlıyor? Yolda ortak olabileceğiniz etkili bir marka savunucusu kim olabilir?

Takip edebileceğiniz alakalı hesapları bulmak için bazı fikirler:

Gruplar ve Topluluklar: Facebook, LinkedIn, Reddit ve diğer ağlar grupları kolayca bulmanızı ve bunlara katılmanızı sağlar. Bu, içerik fikirleri ve takip edilecek yeni hesaplar bulmak için harika bir araç olsa da, bu gruplara katkıda bulunmak, markanızı tanıtmanın harika bir yolu olabilir.
Influencerların Takip Ettiği Kişileri Görün: Özellikle takip/takip oranı pozitif olan, yani çok fazla takipçisi olan ancak takip etmeyi seçtikleri konusunda seçici olan influencerlara dikkat edin. Takip ettikleri kişilerin yüksek kaliteli olması muhtemeldir.
“İzlenecek En İyi Kişiler” Listeleri: Bu listeler, çeşitli sektörler ve ilgi alanları için çevrimiçi olarak yayınlanmaktadır. Harika kaynaklar olsalar da, her zaman dikkatli bir şekilde küratörlüğünü yapmazlar, bu nedenle dikkatli olun ve bu potansiyel etkileyicileri takip etmeden önce inceleyin. (Örnek: Takip Edilmesi Gereken En İyi SEO Uzmanları )
Her İşletme İçin En İyi Serbest Çalışanlar
Fiverr, ekibinize, ihtiyaç duyduğunuz her beceri seti için serbest çalışanlarla bağlantı kurarak şirket içi yetenekleri genişletme ve her projeyi yürütme esnekliği verir.

 1. Takipçilerinizle Aktif Olarak Etkileşime Geçin
  Bir randevudaysanız ve tüm akşam yemeğini eşinize konuşmaya tek bir kelime bile etme şansı vermeden kendinizden bahsederek geçirirseniz, ikinci bir randevunuz olmayacak.

Aynı ilke sosyal medya için de geçerlidir.

Sosyal medya platformlarınızı kesintisiz reklam kampanyaları olarak değerlendirmek yerine, bağlantıları ve sohbetleri davet edin. Gönderilerinize yapılan yorumları yanıtlayın ve gerçek tartışmaları teşvik edin.

 1. Paylaşılmaya Değer İçerik Yayınlayın
  İnsanlar sizi takip edeceklerse, heyecan verici ve ilgi çekici içerikler yayınlamanızı beklerler. Takipçiler gönderilerinizi yeniden paylaşmak istemelidir!

Sık paylaşımlar kazanan gönderi türlerinden bazıları şunlardır:

Görüşler

Bir konu hakkında güçlü bir fikir ifade etmek riskli olsa da, çok fazla etkileşim kazanabilir. Sadece iddialarınızı destekleyecek kanıtlarla desteklediğinizden emin olun ve geri tepebilecek ve markanızı olumsuz etkileyebilecek hassas konulara hafifçe basın.

Trendler

Sektörünüzün trendlerinin ve tahminlerinin zirvesinde olmalısınız ve güncel olanın güvenilir bir kaynağı olabilirseniz, güncellemeler için gidilecek kişi olacaksınız.

Haberler

Son dakika haberlerini sunmak, alakalı kalmanın en iyi yollarından biridir, ancak bir adım önde olmak ve sürekli olarak hikayeyi ele alan ilk kaynaklardan biri olmak için ciddi bir zaman ve özveri gerektirir.

Veri

Birinin argümanını doğruluyor veya karşı çıkıyor olsanız da, insanlar verilere yanıt verir. Atıf yapılabilir veriler oluşturmak hem sosyal medya paylaşımları hem de SEO için harikadır.

Sevimli/Esprili İçerik

Bunu inkar etmek yok – tepkilerde sevimli ve komik komisyon. İnsanlar hayvanları, bebekleri, çocukları, mizahı, anlayışlı alıntıları ve birinin yüzüne bir gülümseme getiren her şeyi sever.

Yerleşik tonunuzla uyumlu kalırken bu tür konuları markanıza dahil etmenin yaratıcı yollarını düşünün.

 1. Stratejik Olarak Planlamak İçin Bir Takvim Oluşturun
  Anahtar, alakalı kalmaya yetecek kadar sık ​​gönderi yapmak, ancak haber beslemelerini spam gönderecek kadar fazla yayınlamamak ve baş belası olmak arasında bir denge kurmaktır.

Sosyal medya takviminizi planlamaya ek olarak , gönderileri önceden planlamanıza olanak sağlayacak araçlara yatırım yapmayı düşünün – tercihen tek bir gösterge panosunda, böylece zamanında gönderi göndermeyi unutma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

 1. Diğer Sosyal ve Pazarlama Platformlarınızda Çapraz Pazar
  Kitlelerinizi birbirine bağlamak için her fırsatı kullanıyor musunuz? En azından, web siteniz ve bülteniniz sosyal platformlarınıza bağlantılar içermelidir.

Ayrıca, bir platform hakkında diğerinde farkındalığı artırmayı da düşünebilirsiniz. Örneğin, insanları bir etkinlik için Instagram’da oluşturduğunuz özel bir hashtag’i takip etmeye ve kullanmaya teşvik eden bir tweet.

 1. Hedeflenen Hashtag’leri Seçin
  Hashtag’ler, yeni takipçilerin sizi keşfetmesi için harika bir yol olabilir, ancak çok fazla rekabetle dolup taşan genel etiketlere daha az ve belirli etiketlere daha fazla odaklanmaya çalışın.

Örneğin #love, Instagram’da kendisine bağlı iki milyardan fazla fotoğrafa sahip. Gönderiniz hemen gömülecek.

Hashtag’lerinizin daha hedefli olduğundan emin olun, böylece aslında sizin lehinize çalışıyorlar. Analitik veriler ve alternatif öneriler almak için ilgili gönderilerde kullanılan hashtag’leri arayabilir veya Hashtagify gibi bir araç deneyebilirsiniz.

Bu örnekte, daha belirgin hale getirmek için “aşk” kelimesine başka bir kelime eklemek (#lovegardening) hedeflemek için çok daha uygun bir etikettir.

Takipçilerini fotoğraf paylaşmaya teşvik etmek için Splat’ın #splatsquad ile yaptığı gibi kendi markanıza özel hashtag’lerinizi de oluşturabilirsiniz. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği getirmenin harika bir yoludur .

Instagram’da hashtag aramasıInstagram.com’dan ekran görüntüsü, Eylül 2021

 1. Basın Özelliklerini, Röportajları ve Konuşma Fırsatlarını Arayın
  Gerçek dünyada kayda değer bir varlığa sahip olmak, dijital dünyadaki takipçileriniz üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

Her sunum, söylemek zorunda olduklarınızı beğenebilecek ve ardından daha fazlasını duymak için sosyal hesabınızı aktif olarak arayacak birine ulaşmak için bir fırsattır.

Bu tür düşünce liderliği fırsatları, web sitenize bağlantılar oluşturmanın da harika bir yolu olabilir .

 1. Şirketler ve Marka Savunucuları ile Ortaklık Kampanyaları Oluşturun
  Rakip olmayan şirketler arasındaki ortak içerik kampanyaları harika bir tanıtım sağlayabilir.

Ve en iyi kısmı? Yepyeni bir kitleye ulaşma potansiyeline sahipsiniz. İdeal bir ortaklık, her birinin yeni takipçiler kazanmasını ve diğerinden genel olarak etkilenmesini sağlayarak her iki markaya da karşılıklı olarak fayda sağlayacaktır.

Etkileyenler ve marka savunucuları başka bir büyük fırsattır. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, özellikle önde gelen etkileyicilerle yapılan ortaklıklardan yüksek katılım sağlayabilir. Yarışmalar, çizimler ve bağlı kuruluş flash satışları da popülerdir.

 1. Stratejinizi Uyarlamak İçin Analitik Verilerden Yararlanın
  İçeriğinizin performansını anlamak, daha iyi stratejik seçimler yapmanıza yardımcı olabilir.

Bu, mevcut hedef kitleniz için hangi tür gönderilerin en iyi performansı gösterdiğini, günün hangi saatinin en fazla görüntülemeye dönüştüğünü, hangi demografik bilgilere öncelikli olarak ulaştığınızı vb. içerebilir.

Bu verileri göz ardı etmeyin! Neyi doğru yaptığınız ve iyileştirmeyi nerede kullanabileceğiniz konusunda değerli bilgiler sağlayabilir .

Birçok platform kendi analiz araçlarını sunar, ancak Sprout, Hootsuite, Buffer, Later ve daha birçok seçenek gibi ücretsiz veya ücretli üçüncü taraf araçlarına da yatırım yapabilirsiniz.

 1. Müşteri Hizmetleri Ekibinizi Plana Dahil Edin
  Aktif bir sosyal medya hesabı kaçınılmaz olarak müşteri şikayetlerini davet eder.

Wall Street Journal’a göre 2017’de şikayeti olan müşterilerin yalnızca %12’si e-posta, canlı sohbet ve sosyal medya aracılığıyla ulaştı, ancak bu oran 2020’de %43’e yükseldi . Ve bu mutsuz müşterilerin %55’i sosyal medya üzerinden ulaşmış ve hiç yanıt alamamış.

Bu olumsuz yorumlar halka açık bir forumda yayınlandığından, cevabınız yakından incelenecektir. Potansiyel müşteriler, mevcut müşterilerinize nasıl baktığınızı görmek için izliyor olacak.

Müşteri hizmetleri ekibinizi, şirket politikaları ve kararları hakkında bilgi sahibi olmak için onlarla koordine olarak ya da mutsuz müşterilere doğrudan yanıt verebilmeleri için Müşteri Deneyimi ekibinizi devreye sokarak sosyal medya planınıza dahil etmek iyi bir fikirdir.

Organik Takipçilerden Oluşan Güçlü Bir Topluluk Geliştirmek
Unutmayın, organik olarak takipçi yetiştirmek zaman alan bir çabadır. Bir gecede şaşırtıcı sonuçlar vaat eden bir “hack” bulursanız, bu muhtemelen bir dolandırıcılıktır.

Sahte takipçiler uzun vadede markanıza fayda sağlamayacaktır. Sosyal medya platformları, botları ve sahte hesapları tespit etme ve ardından bunları temizleme konusunda ustalaştı, yani paranızı boşa harcadınız ve bunun için gösterecek hiçbir şeyiniz yok.

Daha da kötüsü, içeriğinizle etkileşime girmeyen sahte takipçiler, gerçek insanlar hesabınıza bakarken markanızın güvenilirliğini zedeleyebilir.

Takipçi kazanmanın amacı, yatırım getirisini artırmak ve insanların markanızı paylaşması, tartışması, alışveriş yapması ve etkileşimde bulunmasıyla sonuçlanan işiniz veya ürünleriniz hakkında gerçek bir vızıltı yaratmaktır.

Sahte takipçiler bu hedeflerin hiçbirini gerçekleştiremez.

Bir maraton koşuyorsun, sürat koşusu değil. Zaman ve çabayı koyun, karşılığını alacaksınız.

Kaynak : searchenginejournal.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası NakliyatBeylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -- Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Türk beğeni satın al