Kalça ve Basenler Neden Büyür Nedir Nasıl Önlenebilir

Bazı bayanlarda çalışma şartlarından yada beslenmelerindeki dikkatsizliklerinden dolayı kalçalarında büyüme gerçekleşebilir.

 • 30 Mayıs 2020
 • 4.011 kez görüntülendi.
Kalça ve Basenler Neden Büyür Nedir Nasıl Önlenebilir

Özellikle masa başında çalışan bayanlarda kalça büyümesi gerçekleşmektedir. Bir çok bayanın en büyük isteklerinden ve özentilerinden bir tanesinin yuvarlak ve sıkı bir kalçaya sahip olma olduğu bilinmektedir. Şimdi bu istek ve özentiye mani olan sebepleri sizlerle paylaşalım.

Aklınıza takılan kalçalarım neden büyür sorusunun cevabını açıklayalım.

Kalçanızın büyümesinin en büyük sebebi oturmaktır. Evet eğer çok oturmak zorunda kalıyorsanız kalçanız uzun bir süre sonra da olsa yavaş yavaş büyümeye başlar. Uzmanlar tarafından uzun yıllar süren araştırmaların
sonucunda günlük işlerinde oturmak zorunda kalan bayanların kalçalarının büyümeye başladığı kanıtlandı. İsrailin önde gelen uzman doktorlarından Amit Gefen sürekli oturmak zorunda kalan tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş hastalar üzerinde bir inceleme yaptı. Metabolizma ve vücut fonkiyonları üzerine yapılan bu araştırmada
kısa bir sürede kalça kaslarının gevşemeye başladığı görüldü. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra bu hastalarda kalçada bulunan yağ tabakasının %50 arttığı gözlemlendi.

OTURMADA ÖLÜM YÜZDESİ
8,5 yıl süren bir çalışma göstermiştir ki çok fazla TV izleyen kişilerin günde 1 saatten az izleyen kişilere göre ölüm riski %61 daha fazladır.
DÜZGÜN OTURMA REHBERİ
Eğer çok fazla oturmak zorunda iseniz bunu düzgün yapmaya çalışın.
Annenizin dediği gibi ‘Dik oturun’.
Öne doğru eğilmeyin,
Omuzlar rahat,
Kollar yanlarda kapalı,
Dirsekler 90 derece bükülü,
Bel desteklenmiş durumda,
Ayaklar yere tam temasta olmalı.

kaynaklar : https://www.tumkadinlar.com/

https://www.tgrthaber.com.tr/saglik/uzun-sure-oturanlari-bekleyen-hastaliklar-6948

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. buketarts dedi ki:

  karpuz yata yata kalça otura otura diyorsunuz yani

  1. Admin dedi ki:

   eh bi bakıma … atasözü öyle diyor

 2. Marcia dedi ki:

  görkemli yazılar ve yeni okuyucu kazandınız.. karpuz konusu komik..

  1. Admin dedi ki:

   hoş geldiniz

 3. Katia dedi ki:

  İnsan kaynakları ile ilgili bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsin. İnsan kaynakları nedir ve gerçekten bir işletme için ihtiyaç mıdır?

 4. Jale dedi ki:

  çok zor bi konuya değinmişsiniz..

 5. belma dedi ki:

  balık etli iyidir

 6. Ayla dedi ki:

  vay vay vayyy …

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al