Kaplan Gözü taşı

Kaplan gözü, şifalı taşlar arasında en çok bilinen ve en çok kullanılan en değerleri taşların başında gelir. Kuvars grubu taş çeşitlerindendir. Opak yapılı ve parlatıldığı zaman ipeksi bir görünüm alan özelliğe sahiptir.

Kaplan Gözü taşı

Kaplan Gözü taşı, doğal bir taş olup, bazı insanlar tarafından bazı yararlı özelliklere sahip olduğuna inanılır. İşte Kaplan Gözü taşının bazı yararları:

 1. Motivasyonu Artırır: Kaplan Gözü taşı, motivasyonu artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin hedeflerine daha odaklanmasına ve onları gerçekleştirmek için daha fazla çaba göstermesine yardımcı olabilir.
 2. Endişeyi Azaltır: Kaplan Gözü taşı, endişeyi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, sakinleştirici bir etki yaratarak, kaygı ve stresi azaltabilir.
 3. Zihni Netleştirir: Kaplan Gözü taşı, zihni netleştirmeye yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, zihni temizleyerek, düşünce süreçlerini hızlandırır ve daha iyi kararlar vermenize yardımcı olabilir.
 4. Cesareti Artırır: Kaplan Gözü taşı, cesareti artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin korkularıyla yüzleşmesine ve cesaretini artırmasına yardımcı olabilir.
 5. Zihinsel ve Fiziksel Dayanıklılığı Artırır: Kaplan Gözü taşı, zihinsel ve fiziksel dayanıklılığı artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin zihinsel ve fiziksel streslere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olabilir.

Kaplan Gözü :
Bir kuvars cinsi olan Kaplan Gözü, bazı kesimlerde “Bağımsızlık Taşı” diye de anılır.
Buna sebep, taşın kendisini üzerinde bulunduran kişileri başka insanlara karşı daha az bağımlı yaptığına inanılmasıdır. Bu özelliği ikili ilişkileri zedelediği gibi, iş hayatında da ortaklıkları sona erdirebilir. Bu sebepten de çelişkili bir taş diye de adlandırılır.
Sindirim sistemi bozuklukları bu taş sayesinde giderilebilir. Dalak, pankreas ve kolon için faydalıdır.
Duygusal denge unsurudur ve inatçılığı azaltan bir taş olarak bilinir.
Maskulen enerji verdiği gibi, kişilerin olayları net algılamasında rol oynar.
Kaplan Gözü’nün bir özelliği de nazardan koruduğuna inanılmasıdır. Daha çok eski zamanlarda bu niyetle kullanılırdı.
Oğlak ve yengeç burçlarının taşı olarak bilinir.

Kaplan Gözü Taşının Faydaları

 • Baş ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olur.
 • Astım hastalıklarına iyi geldiği düşünülür.
 • Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için iyileştirici etkileri vardır.
 • Kaplan gözünün nazardan koruduğuna inanılır. Zaten eskiden tesbih ve takı gibi aksesuarların kullanım amacı bu yöndeydi.
 • Güç ve cesaret özelliği nedeniyle dayanıklılığı artırır.
 • Uykusuzluğa iyi gelmektedir.
 • Duygulara hitap eden bir taş olduğundan sevgililerin çokça rağbet ettiği aksesuarlar arasındadır.
 • Kabus gören çocuklar için etkilidir.
 • İnsanlara huzur ve dinginlik veren bir etkiye sahiptir.
 • Enerjileri dengeler, ticaret hayatının yolunda gitmesini sağlar.
 • Olayların net algılanmasını sağlar.

Kaplan Gözü taşı, motivasyonu artırma, endişeyi azaltma, zihni netleştirme, cesareti artırma ve zihinsel ve fiziksel dayanıklılığı artırma gibi birçok yararlı özelliklere sahip olabilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Aslan dedi ki:

  Doğal taşlar içerisinde en çok bilinip kullanılan taşlardan biridir. Kuvars grubundan olan bu taş genelde sarı, kahverengi ve altın sarımsı çizgilere sahiptir.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Eşya DepolamaHisse YorumBeylikdüzü psikolog - Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Güvenilir Takipçi satın almaTürk beğeni satın al -   Kartal Evden Eve Nakliyat - Güvenilir takipçi satın alma - Beylikdüzü Psikolog -  Elf bar 5000