Malahit ( Malakit ) taşı

Doğada yaygın olarak bulunan malakit taşı, özellikle bakır cevheri olarak bilinir. Parlak ve camsı görüntüsü ile beraber mücevher ya da takı gibi seçeneklerin yanı sıra süs eşyası olarak da değerlendirilmektedir.

Malahit ( Malakit ) taşı

Malahit taşı, yeşil bir mineral olup, bazı insanlar tarafından farklı yararları olduğuna inanılan bir taştır. İşte olası malahit taşı yararları:

 1. Negatif enerjiyi uzaklaştırır: Malahit taşı, negatif enerjinin uzaklaştırılmasına yardımcı olduğuna inanılan bir taştır. Evinizde veya işyerinizde bulundurarak, negatif enerjiyi etkisiz hale getirebilirsiniz.
 2. Zihinsel netliği artırır: Malahit taşı, zihinsel netliği artırıcı etkileri olduğuna inanılan bir taştır. Sizlere zihinsel odaklanma ve berraklık hissi verebilir.
 3. Fiziksel iyileştirici etkilere sahip olabilir: Bazı insanlar, malahit taşının fiziksel iyileştirici etkilere sahip olabileceğine inanırlar. Özellikle, sinir sistemi, solunum sistemi, kalp ve dolaşım sistemi problemlerine iyi gelebilir.
 4. Kişisel gelişime yardımcı olur: Malahit taşı, kişisel gelişime yardımcı olduğuna inanılan bir taştır. Özellikle, kendine güveni artırabilir, yaratıcılığı destekleyebilir ve kişinin kendisini daha iyi ifade etmesine yardımcı olabilir.
 5. Rahatlatıcı etkilere sahip olabilir: Malahit taşı, rahatlatıcı etkilere sahip olduğuna inanılan bir taştır. Sizlere sakinlik, huzur ve rahatlama hissi verebilir.

Malahit :
Malahit, yeşil ve üzerinde daha koyu yeşil ortak merkezli çizgileri olan bir taş olup, özünde neşe taşıdır. İsminin anlamı da arındırıcı demektir.
Sakinleştirici bir taş olup, uyku ve uyumaya yardım eder. Güneş sinir ağı chakrasının üzerinde kullanıldığında, içimize gömdüğümüz acıları tekrar ortaya çıkarma gücü vardır.
Bu eski acıların kendini ifade etmesiyle taşıdığınız kederin ağırlığını da üzerinizden atabilir ve neşenize tekrar kavuşabilirsiniz.
Neşe enerjisi, hızla dönen bir enerjidir ve her bir chakrayı çevreleyen enerjiye benzer.
Malahit, iki ayrı tondaki yeşil rengi ile yeryüzünün titreşimlerini tutar. Siz toprağın gücünden etkilenirken, toprak da size sevgi ve huzur sunar. Bu kendinizi yeterince güçlü hissetmenizi sağlar, böylece eski acılardan da kurtulursunuz. Malahit, aynı zamanda pankreas ve dalak fonksiyonlarını da arttırdığı gibi, kaygı ve tansiyonu da dengeleyip, hücreleri yenileme özelliği de sergiler. Dolaşım sistemi ve kalbi kuvvetlendirir ancak bu taşı aşırı duygusal olduğunuz günlerde fazla kullanmamalısınız.

Ağrıları gidermek amacıyla, ağrıyan bölgenin üzerine koyularak kullanılır. Ancak, taşın büyüklüğü ağrıyan büyüklüğü kadar olmalıdır.
Kalbi kuvvetlendirir.
Karın ağrısı, adale kasılmaları ve romatizmaya iyi gelir.
Mide bulanması, araba ya da deniz tutması durumlarda iyi gelir.
Kişiyi; korku, suçluluk, kendini kabullenme gibi olumsuz duyguların getirdiği sınırlamalardan kurtarır.
Korku ve heyecanı gidererek, cesaret ve istekliliği arttırır.
Hedeflere ulaşmaya yardım eder. İş hayatında güvenirliliği ve ortaklar arasında bağlılığı arttırır.

Malakit taşı faydaları

 • Ağrıları gidermek amaçlı vücudun farklı yerlerinde temas ettirilebilir.
 • Uyumaya yardım eder ve kişiyi sakinleştirici bir etkisi bulunur.
 • Adale kasılmaları ve romatizmaya karşı etkili olurken, karın ağrısı için iyi gelir.
 • Suçluluk ve korku gibi duyguların alınmasına imkan verirken, olumsuz duyguların uzaklaşmasına fırsat tanır.
 • Mide bulantısı ya da araba ve deniz tutması gibi etkilere karşı kişiyi korur.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Kalbi korur.
 • Migren ve vertigo gibi hastalıklara karşı iyileştirici etkisi bulunur.

Ancak, malahit taşı tıbbi bir tedavi yöntemi değildir ve sağlık sorunları olan kişiler önce bir doktora danışmalı ve uygun bir tedavi yöntemi belirlemelidir. Ayrıca, malahit taşının yararları konusunda bilimsel olarak kanıtlanmış bir veri bulunmamaktadır, bu nedenle bu yararlar kişiden kişiye değişebilir ve subjektif olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Taşçı dedi ki:

  Malahit, yeşil renkli ve çizgili bir minerale sahip bir taştır ve genellikle takı yapımında kullanılır. Aynı zamanda enerjiyi dengeleyici ve olumlu bir şekilde etkileyici olduğuna inanılan bir taş olarak bilinir.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al - Sohbet odaları