Pirit taşı

Özellikle “zenginlik taşı” olarak bilinen pirit bolluk bereketten, başarıya kadar pek çok konuda faydalı olarak bilinmektedir. Pirit taşı diğer şifalı taşlardan oldukça farklıdır ve bunu elinize aldığınız zaman fark edebilirsiniz. Gerçek pirit taşı olağanüstü anlamda göz alıcıdır. Ona bakmaktan kendinizi alamazsınız

Pirit taşı

Pirit taşı, demir sülfür mineralinden oluşan doğal bir kristaldir. Bazılarına göre, pirit taşı birçok farklı yararı olan bir taştır. İşte bazı olası pirit taşı yararları:

 1. Motivasyonu artırır: Pirit taşı, motivasyonu artırma özelliğine sahip olduğuna inanılan bir taştır. İnsanları harekete geçirir, odaklanmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeye yardımcı olabilir.
 2. Özgüveni artırır: Pirit taşı, özgüveni artırdığına inanılan bir taştır. Kişinin kendine güvenini ve cesaretini artırabilir.
 3. Zihni açar: Bazı insanlar, pirit taşının zihni açtığına inanırlar. Yaratıcılığı artırabilir, zihni açabilir ve düşünceleri netleştirebilir.
 4. Stresi azaltır: Pirit taşı, stresi azaltmaya yardımcı olduğuna inanılan bir taştır. Sakinleştirici özellikleri sayesinde endişe ve kaygıları hafifletebilir.
 5. Zihinsel odaklanmayı artırır: Pirit taşı, zihinsel odaklanmayı artırdığına inanılır. Özellikle eğitim ve işle ilgili faaliyetler sırasında konsantrasyonu artırabilir.
 6. Negatif enerjiyi uzaklaştırır: Pirit taşı, negatif enerjiyi uzaklaştırmaya yardımcı olduğuna inanılan bir taştır. Negatif enerjiyi nötralize edebilir ve pozitif enerjiyi artırabilir.
 7. Fiziksel iyileşmeye yardımcı olabilir: Bazılarına göre, pirit taşı fiziksel iyileşmeye yardımcı olabilir. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve solunum yolu rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Pirit :
Üzerinde altın rengi benekler oluşmuş çok güzel ve değişik görünümde bir taştır.
Hazımsızlık çekenler için tavsiye edilebilecek bir taştır ve aynı zamanda da kan dolaşımına iyi gelen özellikleri vardır.
Beyin fonksiyonunu arttırıcı gücü ve kişilerin dünyaya pembe gözlüklerle bakmasını sağlayıcı fonksiyonları ile birlikte irade gücünü de yükseltir.
Diğer bireylerle uyumlu çalışmanın gerçekleşmesine de yardımcı olur.

Pirit Taşının Faydaları: Pirit Taşı bereketi simgeler. En yaygın kullanım şekli; genellikle evlerde giriş kapısının sol tarafında bir kase su içerisinde tutulur. Bu şekilde kullanılınca evin bereketin arttığına ve para getireceğine inanılır. Pirit taşının bilinen diğer faydaları;

 • Hazımsızlık çekenler için tavsiye edilecek bir taştır.
 • Kan dolaşımını dengeler.
 • İdare gücünü yükseltir.
 • Beyin fonksiyonunu arttırıcı güce sahiptir.
 • Kişinin dünyaya daha pozitif bakmasını sağlar.
 • Çevrenizde ki kişilerle uyumlu çalışmanıza yardımcı olur.
 • Kişiye yaşam enerjisi verir. Kendinizi tükenmiş hissettiğiniz anlarda
 • güçlü enerjisiyle size destek olacak ve canlılığınızı yeniden kazanmanızı sağlayacaktır.

Ancak, pirit taşı tıbbi bir tedavi yöntemi değildir ve sağlık sorunları olan kişiler önce bir doktora danışmalı ve uygun bir tedavi yöntemi belirlemelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. veli dedi ki:

  Kolay kırılabilir bir mineraldir. Çoğunlukla kübik kristal yapılarda bulunur. Altın sarısı renktedir, donuk metal parıltısına sahiptir.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz