Site Rengi

Gelecekten.Net

Polietilen Köpükler Ağır Sanayide Kullanılıyor Mu?

Polietilen Köpükler Ağır Sanayide Kullanılıyor Mu?

Polietilen köpüklerin farklı sektörlerde kullanımı gibi bir durum söz konusudur. Kullanım alanı farklı ve geniş bir yapıda bulunmakla beraber, her tür sanayi alanında yer aldığı da görülebilmektedir. Polyethylene Foam olarak da bilinen bu maddelerin oldukça kullanışlı olduğu söylenebilmektedir. Farklı özellikleri sayesinde kapsamlı bir alanda yer aldıkları da görülebilmektedir.

 • Isı ve ses yalıtımı sağlar.
 • Parçalanmaz ve kırılmaz
 • İçeriğinde bakteri, küf ya da mantar oluşmaz
 • Koku yapmaz
 • Kolay şekil alabilir
 • Isı teması olsa bile eriyebilen bir yapıya sahip değildir.

Polietilen köpüklerin kullanım alanları değişkenlik gösterebilir ve son derecede geniş çaplı olarak adlandırılabilir. Kullanılan alanların hasar almaması adına devreye girecektir. Ürünün hasar almadan bir yerden başka bir noktaya taşınabilmesi için PE foam rahatlıkla kullanılabilecektir.

Bu aşamada farklı web siteleri ve bayiler satış yapmaktadır. Bu polietilen köpüklere ulaşmak için internet sitelerinden araştırma yaptıktan sonraki süre zarfında en uygun maddeleri temin etmek için sipariş vermek kolay yoldan gelişme gösterebilecektir.

Kimyasal Bağlı Polietilen Köpüklerin Özellikleri ve Kullanım Alanları

Sektörler içerisinde chemically cross linked polyethylene foam olarak da bilinen kimyasal bağlı polietilen köpüklerin içeriğine farklı katkı maddeler eklenerek, sonrasında da farklı işlemlerden geçirilir. Böylelikle diğer polietilen köpüklere göre daha sağlam ve daha kullanışlı olarak öne çıkmaktadır. Özellikleri doğrultusunda da her zaman farklı kullanım alanları kendini gösterebilmektedir.

 • En sık olarak inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Hem düşük hem de yüksek ısıda yalıtım özelliğini sağlamasından dolayı binalarda dış cephelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda da ses yalıtım özelliğinden ötürü duvarlarda da kullanılmaktadır.
 • Ambalajlamada kullanımından dolayı kargo şirketleri fazlasıyla tercih etmektedir. Özellikle elektronik cihazlarda ve beyaz eşyalarda zarar görmeden taşınması için tercih edilen bir metottur. Aynı işlevi gösteren diğer malzemelere kıyasla hem ekonomik hem de kolay kullanılabilen bir yapıda olmasından dolayı sık sık tercih edilebilecektir.
 • Ev eşyalarında, oyuncaklarda, ayakkabı ve çantalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Yalıtım özelliğinden ötürü çiftçiler tarafından sera örtüsü olarak da tercih edilebilmektedir.
 • Boruları korumak adına etrafına sarılmaktadır.
 • Hafif darbelere ve ezilmelere dayanıklı olmasından dolayı otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.
 • Evlerde kapı ve pencerelerde hava akışını engellemek için tercih edilmektedir.

Polietilen köpüklerin bunun dışında pek çok kullanım alanı daha bulunmaktadır. Kişilerin kendi kullanım alanlarına uygun olarak kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük siparişleri de internet sitelerinden gerçekleşebilir. Bu tip internet sitelerinden tam olarak istenen ölçülerde ve miktarlarda temin edebilmek mümkün olacaktır.

Siparişlerin kolay yoldan gelişmesi için de bu şekilde bir süreci hayata geçirmek son derecede kolay olacaktır. Bu aşamada var olan kampanyaları takip ederek daha da ekonomik bir hale gelebilmesi gibi bir konu da kendini gösterebilecek biçimde olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

                    Linkler :   Beylikdüzü psikolog