SEO Nedir? Web Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

 • 19 Haziran 2023
 • 279 kez görüntülendi.
SEO Nedir? Web Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde Google, Yandex gibi arama motorlarından yardım alırız. Ve genellikle karşımıza ilk çıkan siteye giriş yapmayı tercih ederiz. Peki, arama motorunda yapılan araştırmalarda sitelerin sınıflandırılması ve incelenmesi nasıl yapılıyor? SEO Search Engine Optimization) web sitelerinin içeriklerini ve yapılarını inceleyerek arama faaliyetlerinde üst sıralarda yer almasını sağlar.

SEO hizmeti olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurabilir. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için güvenilir bir SEO ekibinden hizmet almak gerekir. SEO çalışmaları için belli başlı kurallar vardır. Örneğin anahtar kelime ve başlık kullanımı temel noktalardan bazılarıdır.

SEO hizmeti, bu noktalara hakim ve profesyonel kişilerden alınmalıdır. Bazı hatalar sonucu web siteleri arama motoru tarafından incelenmeyebilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için SEO Temel ekibiyle iletişime geçerek profesyonel SEO hizmeti alabilir ve web sitenizin görünürlüğünü artırabilirsiniz.

SEO kavramının Türkçe karşılığı “arama motoru optimizasyonu” olarak bilinir. En kısa tanımıyla SEO, arama trafiğinde web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayan çalışmaları ifade eder. Bu hizmet, firmalar veya SEO danışmanları tarafından verilmektedir. SEO Temel bu alanda pek çok firmanın internet sitesine hizmet vermektedir. Deneyimli ekibi ve editörleriyle web sayfanız için hazırlanan içerikler çeşitli kontrollerden geçerek sizlere sunulur. Detaylı bilgilendirmeler ve SEO danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO, web sitelerinin trafik akışı, marka bilinirliği ve rekabet üstünlüğü gibi konularda gelişmesini sağlar. Özgünlük ve yenilenme bu süreçte danışmanlar ve firmalar tarafından titizlikle yürütülmektedir. Sürdürülebilirlik ve uzmanlık gerektiren SEO çalışmaları üç kategoride incelenmektedir.

 • İç SEO Çalışması
 • Dış SEO Çalışması
 • Teknik SEO Çalışması

İç SEO Çalışması

Web siteleri için oldukça önemli olan site içi çalışmalarda birden fazla etkene dikkat edilmelidir. İlk olarak sitenizin yükleme hızını düşürecek ögeler kaldırılır. Bunun ardından ana başlık ve alt başlıklar içeriğin kalitesi için özenle seçilir. “H1, H2, H3, H4..” etiketleriyle içerik başlıkları belirlenir. Ayrıca meta açıklamanız, içeriği anlatan ve anahtar kelimeyi içermelidir. Oluşturulan içeriğin özgün ve anlamlı olması sitenizin, arama motorlarının sıralama yaparken kullandığı kriterle daha uygun olmasını sağlar.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer alan web siteleri dahili bağlantı konusunda en iyi örneklerdendir. Bu nedenle site içi ve site dışına bağlantılar oluşturmak önemlidir. Böylece web sitenizin trafiği artırmak mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra anahtar kelime kullanımı ve yoğunluğu da içeriğin arama motorları tarafından algılanmasında en büyük faktördür. Son olarak URL yapısı ve görsel kullanımı da iç SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

Dış SEO Çalışması

Web sitenizin başka sayfalarla bağlantı kurmasını sağlayan çalışmalar dış SEO olarak adlandırılır. Görsel ve içerik üzerinden oluşturulan güvenli ve kaliteli blacklinkler, arama motorlarında daha üst sıralarda yer edinmeye yardımcı olur. Oluşturulan bağlantıların güvenilir, kaliteli, özgün ve kopya içerik olmamasına dikkat edilmelidir. Sitenin daha önce ne tür sayfalarla bağlantı kurduğu da önemlidir. Bu işlemler iç SEO çalışması tamamlanmış olan web sitelerinde yapılır.

Teknik SEO Çalışması

Sitenin teknik yapısı ve çalışmaları SEO için oldukça önemlidir. Sitenin yazılımsal süreci, sayfanın açılış hızı, kalıcı bağlantılar ve mobil uyumluluk gibi pek çok faktör teknik SEO çalışmalarında önem arz eder. Web sitesinin tasarımı 2015 yılından sonra dikkat edilen konular arasında yerini almıştır. Ayrıca HTTPS uzantısı web sitelerinin güvenilirliğini gösteren SSL sertifikasına sahiptir. Arama motorlarında web sitelerinde zorunlu olan teknik çalışmalardandır.

SEO Temel SEO Danışmanlığı

Dijital içerik ve reklam ajansı olarak hizmet veren SEO Temel, çalışmalarına farklı bakış açıları katarak devam etmektedir. Sosyal medya reklamı, web sayfası tasarımı, %100 SEO uyumlu içerik hizmeti hakkında anında bilgi edinebilirsiniz. SEO danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak sitenizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. SEO Temel profesyonel çalışma prensibiyle müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ülkü dedi ki:

  teşekkürler

 2. Bir Bey dedi ki:

  merhabaa. teşekkürler.

 3. Tokatlı dedi ki:

  teşekkürler

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al