Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

  • 24 Şubat 2024
  • 95 kez görüntülendi.
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Global çağda birçok değişim ve gelişim meydana gelmekte. Bu değişimle birlikte birçok uygulama keşfedilmekte ve  bu uygulamalar arasında yer alan Tiktok büyük bir gelişme kaydederek insanlar tarafından çokça beğenilmekte. Zamanla kendini geliştiren  Tiktok, sosyal medyadan para kazanmak amacıyla kullanıcılarına Tiktok izlenme satın al seçeneğini sunarak ürettikleri içeriğin izlenme oranını artırarak isimlerini duyurabilme imkanı sunmakta.  Social Puppi sayesinde de adınızı duyurabilir ve fenomen olabilirsiniz.

 

Tiktok sosyal medya platformunda fenomen olmak isteyen kişiler bu uygulama sayesinde kolaylıkla olabilirler. Ayrıca  Tiktok takipçi satın al servisi ile takipçi sayınızı istediğiniz zirveye taşıyabilirsiniz. Hatta gönderilerinizin fazla beğeni alması için de Tiktok beğeni satın al yöntemi ile beğeni sayınızı artırabilir ve kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

 

Tiktok çoğu kişinin en sık kullandığı uygulamalar arasında ilk sırada yerini alır. Ayrıca özelliği ve içeriği bakımından kullanım alanına göre oldukça önemli bir uygulamadır. “Dolayısıyla Tiktok’ta keşfet engeli nasıl kalkar?” sorusunu sizler için derledik.

Kullanıcıların yaptığı paylaşımlarda siyasi/ yasadışı içerik varsa veya +18 video paylaşımı yaptıysanız size keşfet engeli uygulanır. Bu engelin kaldırılması için ise düzenli bir şekilde kurallara uymak ve buna göre davranmak, ayrıca ahlak dışı paylaşımlar yapmayarak düzenli bir şekilde video üretmek engeli kaldırabilir.

 

 

Dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılan Tiktok küçük ve büyük fark etmeksizin çoğu kişinin kullandığı bir sosyal medya aracıdır. Çoğu kişi bu uygulamayı kullandığı için merak edilmekte. Bu yüzden Tiktok’ta bulunan keşfet engeli sıklıkla karşılaşılan bir durum olmasından ötürü bu engelin nasıl kalktığı ve ne için olduğu da merak konusu. Sosyal medyada paylaşılan videoların kullanıcı hesabını takip etmeyen kişiler tarafından da görünmesini sağladığı için  Tiktok, keşfete bazı kurallar getirmiştir. Bu kurallar çerçevesinde paylaştığınız videolar keşfet alanında düşerek fazla kişi tarafından görülür ve beğenilir.

 

Tiktok keşfete düşen videolar takipçi sayısından daha fazla kişilerin ulaşabileceği bir platform olduğu için fazla beğeni ve izlenme sayısı alır. Ancak paylaşılan bu içeriklerin artı 18 olmaması, bir videonun birden fazla paylaşılmaması, üretilen içeriklerin şiddet içermemesi Tiktok’un belirlediği kurallar içerisindedir. Bu kurallara uymayan kişilere keşfet engeli verilir. Bu engeli yakalanan kişilerin videoları keşfete düşemez ve paylaşılan içeriği sadece takip ettiği kişiler görür. Bu nedenle videoyu beğenme ve izlenme sayısı az olur. Bu da hesaba olumsuz bir etki oluşturur. Bu olumsuz etkiyle kullanıcı hesabını büyütemez. Bundan dolayı bu engelin kaldırılması için kurallara uyulması ve kaliteli içeriklerin üretilmesi gerekli. Ayrıca kaliteli içeriklerin paylaşılarak videolara çok kişi tarafından yorum yapılması  Tiktok keşfet engelinin kalkması için gerekli bir şarttır.

 

Keşfete düşme süreci, kullanıcıların ürettiği videoların çoğu kişi tarafından  izlenmesini sağlayan bir araç olmasıyla başlayıp bu alana düşen videoların tanımadığımız kişiler tarafından bu  içeriklerin izlenmesi, beğenilmesi ve yorum yapılması ile son bulur.  Bu sayede Tiktok keşfet, hesapların büyümesini sağlamasının yanında fenomen olma yolunda ilerleyen kişilere de yardımcı olur.

 

Bu engeli kaldırmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu bağlamda keşfet engelini kaldırmak için öncelikle işe hesabınızda keşfet engelinin  olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. TikTok keşfet engelinizin olduğunu anlamak için birtakım şeylere dikkat etmeniz gerekli. Örnek verecek olursak Tiktok videolarınızın beğeni sayısı ve videoların izlenme oranı düşük ise büyük olasılıkla keşfet engeline yakalandınız demektir. Ayrıca videolarınıza gelen yorum sayısı az ise veya gittikçe takipçi sayınız düşüyorsa keşfet engeliniz vardır.

 

Bir hesaptan keşfet engelinin tamamen kalkması için belli bir zaman beklenilmesi gerekebilir. Tiktok algoritması aracılığıyla belirlenen bu engelin kaldırılma süresi kullanıcıların hesapları arasında farklılık gösterebilir. Örnek verecek olursak bir Tiktok hesabına ilk kez keşfet engeli tanımlandıysa bu engelin kaldırılması bir haftayı bulur. Ancak ikinci defa uyarı aldığınızda bu süre on iki  gün, üçüncü kez keşfet engeli uyarısı aldığınızda bu süre on beş gün, dördüncü kez uyarı aldığınızda ise on sekiz  gün, son olarak beşinci defa uyarı aldığınızda ise bu süre yirmi bir  güne uzar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ela dedi ki:

    içerik güzel . makale için teşekkürler..

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al