Antalya Saç Ekimi (Hair Transplant Antalya)

  • 12 Mayıs 2023
  • 5.715 kez görüntülendi.
Antalya Saç Ekimi (Hair Transplant Antalya)

Antalya saç ekimi (hair transplant Antalya) hizmetlerinden yararlanmak için hoş geldiniz. Saç ekimi işlemi aşağıdaki adımları içermektedir. Bu adımlar genel olarak bu şekilde olmaktadır fakat saç ekimi yaptıracağınız merkeze göre bu adımlarda farklılık görülebilir.

Antalya Saç Ekimi (Hair Transplant Antalya)

Antalya saç ekimi (hair transplant Antalya) Saç ekimi işleminde ilk olarak saç ekimi yapılacak bölge incelenir ve en uygun saç ekimi yöntemi belirlenir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen planlama aşamasında genel olarak kişinin saç tipi, saç dökülmesinin derecesi ve saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü dikkate alınır.

Adım 2: Donör Alanının Seçilmesi

Saç ekimi işlemi için gerekli saç kökleri, donör bölgeden alınır. Donör bölge genel olarak arka kafa bölgesidir. Kişilerde yer alan bu bölge, saç dökülmesine dirençli saç kökleri içerir ve bu nedenle ekilen saçların daha sağlıklı olması için bu bölge uzmanlar tarafından ideal bir seçim olarak görülmektedir.

Adım 3: Lokal Anestezi

Saç ekimi işlemi öncesinde, lokal anestezi uygulanır. Bu sayede, işlem sırasında ağrı hissi en aza indirgenir. Bu aşamada kişiye lokal anestezi uygulanmaktadır.

Adım 4: Saç Köklerinin Alınması

Saç kökleri, donör bölgeden özel bir cihaz yardımıyla uzman tarafından alınır. FUE yöntemi kullanılıyorsa, saç kökleri tek tek çıkarılır. FUT yöntemi kullanılıyorsa, bir şerit şeklinde saçlı deriden doku çıkarılır. Bu adım saç ekim yöntemine göre farklılık göstermektedir.

Adım 5: Saç Köklerinin Hazırlanması

Saç kökleri, işlem öncesinde hazırlanır. Bu hazırlık aşamasında, saç kökleri tek tek ayrılır ve ekim için hazırlanır. Bu adım çok özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Adım 6: Saç Köklerinin Ekimi

Saç kökleri, özel bir iğne yardımıyla saçsız bölgeye ekilir. Ekim işlemi sırasında, saç köklerinin doğru açıyla ve doğru yönde ekilmesi önemlidir. Bu sayede, daha doğal görünen sonuçlar elde edilir.

Adım 7: İyileşme Süreci

Saç ekimi işlemi sonrasında, saçlı deri bölgesinde hafif şişlikler ve kabuklanmalar olabilir. Kişilerde iyileşme döneminde yaşanan bu süreçte, doktorun verdiği talimatlara uygun olarak hareket etmek ve saçlı deri bölgesine zarar vermeyecek şekilde temizlemek oldukça önemlidir. Aksi takdirde iyileşme döneminde bu faktörlere dikkat etmezseniz istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

** NOT: Bu makale içerisinde yer alan bilgiler öneri niteliğinde değildir. Saç ekimi konusunda en doğru bilgiye ulaşmak için doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al - Sohbet odaları