Oniks taşı

Oniks taşının fiziksel ve psikolojik yönden çok sayıda faydası bulunmaktadır. . * Kendine güven, mutluluk, depresyon . stres azaltma üzerinde etkili bir taştır. * Sakinleştirici, rahatlatıcı özelliği de vardır.

Oniks taşı

Oniks taşı, doğal bir mineralden yapılan ve dekoratif amaçlar için kullanılan bir taştır. Ancak bazı insanlar, oniks taşının bazı yararlı özelliklere sahip olduğuna inanırlar. İşte oniks taşının bazı yararları:

 1. Zihinsel Stresi Azaltır: Oniks taşı, zihinsel stresi azaltmaya yardımcı olabilir ve zihni sakinleştirerek kaygı ve endişeyi azaltabilir. Bu nedenle, oniks taşı stresli bir yaşam tarzı olan kişiler için yararlı olabilir.
 2. Negatif Enerjiyi Giderir: Oniks taşı, negatif enerjiyi bloke ederek enerji akışını düzenleyebilir ve olumsuz enerjinin kişiyi etkilemesini önleyebilir.
 3. Cesaret ve Güven Verir: Oniks taşı, kişinin kendine güvenini artırarak cesaret verir ve kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Bu özellikleri sayesinde, oniks taşı özellikle stresli ve zorlayıcı durumlarla başa çıkmak isteyen kişiler için yararlı olabilir.
 4. Bedensel Ağrıları Azaltır: Oniks taşı, bedensel ağrıları azaltarak rahatlama sağlayabilir. Özellikle baş ağrısı, sırt ağrısı ve romatizma gibi ağrıları hafifletmede etkili olabilir.
 5. Dengeyi Sağlar: Oniks taşı, enerji dengesini sağlayarak beden ve zihin arasındaki uyumu artırabilir. Bu sayede, oniks taşı meditasyon ve yoga gibi beden-zihin çalışmalarında da kullanılabilir.

Oniks :
Kaygı azaltıcıdır, kadın/erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilikleri kuvvetlendirir.
Kontrol ve denge unsuru bir taş olan Oniks, bağımlılıklardan kurtulmaya da yardım eder.
Değerli bir taştır ve kişinin konsantrasyonunu sağladığı gibi nazara karşı da kullanılır.
Kimi yerlerde zaman zaman “Ayrılık Taşı” diye de nitelendirilir.
Çeşitli renkleri olan Oniks, kişinin hangi konuda enerji desteğine ihtiyacı varsa onu sağlayan bir taş olarak da bilinir.
Gelecek kaygılarını yok ettiği gibi kişilerde farkındalığı da sağlar.
Aslan burcuyla ilişkilidir.

Oniks Taşının Faydaları

 • Kadın erkek ilişkilerini dengeler, karşı cinsler arasında sağlıklı iletişim sağlar, evliler arasında hoşnutluk oluşturur.
 • Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir.
 • Olumsuz enerjiyi engelleyici özelliğinden dolayı nazara (göz değmesine) karşı etkilidir.
 • Zihin bulanıklığını giderir, konsantrasyon eksikliğini ortadan kaldırır. Kişinin doğru karar vermesine yardımcı olur.
 • “Gelecekte ne olacağım” kaygısını azaltır.
 • Oto-kontrol yeteneğini geliştirir.
 • Kişiyi bağımlılıktan kurtarır.
 • Beyazımsı Onyx uyumaya yardım eder.
 • Sinirleri veya heyecan merkezini yatıştırır. Aşırı yoğun duygulanmaları (üzüntüleri), stres oluşturan anıları ve diğer olumsuzlukları zayıflatır veya tümüyle sakinleştirir.
 • Hayırlı işlerde cesaret ve şans verir.
 • Meditasyon sırasında içimizi görmemize veya düşlere dalmamıza yardım eder.

Oniks taşı, zihinsel stresi azaltma, negatif enerjiyi giderme, cesaret ve güven verme, bedensel ağrıları azaltma ve dengeyi sağlama gibi birçok yararlı özelliğe sahip olabilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al