Site Rengi

Gelecekten.Net

Lapis Lazuli taşı

Lapis lazuli (laciverttaşı), çok eski çağlardan beri mücevher olarak kullanılan bir taş türüdür. Koyu mavi renkte, yarışeffaf-opak nitelikte, özellikle Antik Mısır’da firavunlar tarafından çok önem verilmiş kıymetli bir taştır.

Lapis Lazuli taşı

Lapis Lazuli :
Doğadaki taşların arasında saf olmayan taşlardan biri olan Lapis Lazuli, lazurit ve diğer mavi minerallerin bileşimidir. Bütün buna rağmen o dünyanın en değerli taşlarından biri olma özelliklerinden bir şey kaybetmez.
Çok eski medeniyetlerce de bilinen Lapis Lazuli, bir zamanlar Mısır Kralı Tutankamon’un mezarını süslerdi.
Bu taş her zaman mavidir, ancak rengin yoğunluğu çıkarıldıkları bölgelere göre farklılıklar gösterir.
Gece Taşı ya da Gerçek Taşı olarak da adlandırılan Lapis Lazuli, renginden dolayı göklerin sembolü olarak kabul edilir. İsim anlamı da “Göklerin Taşı” anlamını içermektedir.
Küçük çocukları korkularından ve solunum yolu hastalıklarından uzak tuttuğu için çocuk taşı da denir. İskeleti kuvvetlendirir, tiroid bezlerini harekete geçirir. Tansiyon ve kaygıyı azaltıcı, canlandırıcı etkisi vardır. Zihinsel açıklık ve aydınlanma için kullanılır.
Yaratıcı ifade, fiziksel yetenekler ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir.
Terazi, yay ve balık burçlarının taşı olarak bilinir.

Lapis Lazuli Taşı Özellikleri

Özellikle sarı pirit ışıltısı ile ön plana öne çıkan lapis lazuli taşı, dünyanın en değerli madenleri içerisinde yer almaktadır. Daha çok koyu mavi ve lacivert renklerine sahiptir. Hidroklorik asit ile karıştırıldığı zaman H2S gazı ortaya çıkarmaktadır. Dünyanın birçok farklı ülkesinde saf olmayan hali ile beraber çıkarılır.

Bu taşı kullanırken devamlı olarak üzerinize taşımamaya özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü bu söz konusu olduğunda taş vücuda alıştığı için özellikleri etki yapmamaya başlamaktadır. Ayrıca temizlemek amaçlı su ve sabun kullanmamaya özen gösterin. Aksi takdirde taşın matlaşmasına sebep olmak mümkün. Taşı temizlemek için güneş ışığına bırakmak yeterlidir.

Lapis Lazuli Taşı Faydaları

Lapis lazuli taşı birçok farklı faydası ile beraber ön plana çıkıyor. Hem manevi hem de sağlık açısından önemli faydaları olduğunu dile getirmek mümkün.

  • Fiziksel yetenek ile beraber iletişim yeteneklerini güçlendirir.
  • İskeleti sağlamlaştırmasının yanı sıra kemikleri güçlendirir.
  • Küçük çocukları solunum yolu hastalıklarından korumaktadır.
  • Tansiyonu düzenler.
  • Tiroid bezlerinin harekete geçmesine imkan verir.
  • Düşüncelerin daha net olmasına olanak verir ve yoğunluk kazandırır.
  • Yoğun bir yapıya sahip olduğu için hassas insanlarda baş dönmesi yaratabilir.
  • Odaklanma için önemli bir fırsat tanımaktadır. Bu şekilde pek çok değişik özelliği ve faydası ile beraber yaygın kullanılan özel taşlar içerisinde bulunuyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ