Selenit taşı

Melek taşı olarak da adlandırılan Selenit taşı, ışığı yansıtan ve çok güzel görünümlü bir kristaldir.

Selenit taşı

Selenit taşı, beyaz veya saydam bir renk tonuna sahip bir kristal türüdür ve birçok faydası vardır. İşte selenit taşının bazı faydaları:

 1. Duygusal faydalar: Selenit taşı, rahatlatıcı bir etkiye sahip olabilir ve stres, kaygı ve endişeleri azaltabilir. Ayrıca özgüven ve özsaygıyı artırarak duygusal dengeyi korumaya yardımcı olabilir.
 2. Zihinsel faydalar: Selenit taşı, zihni sakinleştirerek daha net ve odaklanmış bir zihin durumuna yardımcı olabilir. Aynı zamanda zihinsel karmaşıklığı ve kararsızlığı azaltabilir.
 3. Fiziksel faydalar: Selenit taşı, kemikleri güçlendirmeye ve sağlıklı bir kemik yoğunluğu sağlamaya yardımcı olabilir. Ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı koruyabilir.
 4. Spiritüel faydalar: Selenit taşı, enerjiyi yükseltmeye ve kişinin ruhsal yolculuğunu desteklemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, meditasyon sırasında kullanıldığında, daha derin bir meditasyon deneyimi sağlayabilir ve kişinin iç huzurunu artırabilir.

Selenitin faydaları:

 • Zihinsel berraklık sağlayan bir taştır.
 • En çok bilgelik ve maneviyatı temsil eden taç çakra ve üçüncü göz çakrası ile ilişkilidir. 
 • Dışarıdan gelen tüm olumsuz enerjilere karşı bir kalkan gücü oluşturur.
 • Selenitin renksiz güzelliği ve yarı saydamlığı genellikle hem metafizik inançlarda hem de renk teorisinde saflık ve barışa bağlanır.  
 • Meditasyon yaparken veya zihinsel netliğe ulaşmaya çalışırken kullanmak için mükemmeldir. Meditasyon ve yoga ile ilgilenenlerin çokça kullandıkları bir taştır çünkü ruhsal dinginlik verir.
 • Yüksek frekansta titreşen yüksek enerjili bir doğal taştır. 
 • Kişinin kendi kendini sınırlayan bedenini, zihnini ve ruhunu temizlediğine inanılır. 
 • Kendini temizleme özelliğine sahip bir kristaldir. Sizin ayrıca temizlemenize gerek yoktur.
 • Evinize koyacağınız bir selenit süs eşyası evinizde ruhsal dinginlik sağlayacak; ayrıca dıştan gelebilecek olumsuz enerjilere evinizi kapatacaktır.


Ancak, selenit taşı yararları hakkında bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bu nedenle, selenit taşının faydalarını deneyimlemek isteyenlerin bu taşı alternatif tedavi yöntemi olarak kullanmadan önce bir uzmana danışmaları önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al