Sodalit taşı

Sodalit taşı, içeriğinde yüksek oranda soda ve kalsiyum barındıran bir taştır. En büyük özelliği damar, hücre ve organizma üzerinde etkili olmasıdır.

Sodalit taşı

Sodalit taşı, mavi, beyaz ve gri tonlarındaki bir kristal türüdür ve birçok faydası vardır. İşte sodalit taşının bazı faydaları:

 1. Duygusal faydalar: Sodalit taşı, özgüveni artırabilir ve duygusal dengeyi korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca, kaygı ve stresi azaltarak rahatlamaya yardımcı olabilir.
 2. Zihinsel faydalar: Sodalit taşı, zihni açarak odaklanmayı artırabilir ve zihinsel netliği artırabilir. Ayrıca yaratıcılığı artırabilir ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.
 3. Fiziksel faydalar: Sodalit taşı, tiroid bezinin ve limf sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, yüksek tansiyonu ve uykusuzluğu azaltabilir.
 4. Spiritüel faydalar: Sodalit taşı, kişinin spiritüel yolculuğuna yardımcı olabilir. Meditasyon sırasında kullanıldığında, zihni sakinleştirir ve iç huzuru artırabilir.

Lenf aktivasyonu , bağışıklık sistemi ve hormonları güçlendirdiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kan basıncını düşürür, kalp ve zihinsel aktiviteleri destekler.
İlham verir ve sezgileri güçlendirir. Kullanan kişiyi negatif düşünce etkisinden ve nazardan korur. Ayrıca sakinleştirici ve baş ağrısına iyi gelen etkiye sahiptir.

Çivit mavisi renginde, özellikle Kanada ve Brezilya’da çıkarılan değerli bir doğal taştır.
Magmatik kayaçlarda oluşan bir alüminyum silikat mineralidir. Görünüş olarak lapise benzeyen bir taştır.Sodalitin faydaları

 • Kan basıncını düşürür.
 • Boğazdaki bütün şişlikleri ve iltihabı almasıyla ünlüdür. Sodalit ile bütün boğaz sorunlarını giderebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus şudur: Kullanacağınız sodalit taşı en az şiş veya iltihaplı olan bölgenin büyüklüğünde olmalıdır.
 • kalbi ve zihinsel aktiviteleri destekler.
 • Zihninizdeki gereksiz sesleri susturur ve konsantrasyon sağlar.
 • Sezgileri artırır ve ilham verici etkileri vardır.
 • Yolculuklarda taşıt tutanlara yani midesi bulananlara iyi gelir.
 • Kişileri nazardan, negatif düşüncelerden koruduğu inancı vardır.
 • İletişim gücü kazandırır. Duygularını ve düşüncelerini rahat ifade edebilmeyi sağlar.
 • Sakinleştirici ve etkili bir taşdır .
 • Depresyona karşı koruyucudur.
 • Baş ağrılarına iyi gelir.

Ancak, sodalit taşı yararları hakkında bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bu nedenle, sodalit taşının faydalarını deneyimlemek isteyenlerin bu taşı alternatif tedavi yöntemi olarak kullanmadan önce bir uzmana danışmaları önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al