Zümrüt taşı

Zümrüt; birçok medeniyetin zenginlik sembolü olan değerli bir taştır. Yeşil renginin cazibesi insanları yüzyıllardır cezbediyor.

Zümrüt taşı

Zümrüt taşı, doğal bir kristal olması nedeniyle birçok alanda yararlı özellikleri bulunmaktadır. İşte zümrüt taşının bazı yararları:

  1. Kalp Sağlığı: Zümrüt taşı, kalp sağlığı için yararlıdır ve kan basıncını düzenleyebilir. Ayrıca kalp ritmini düzenleyerek kalp krizi riskini azaltabilir.
  2. Duygusal Denge: Zümrüt taşı, olumsuz duyguları dengeleyerek iç huzur ve dinginliği artırabilir. Özellikle stres, endişe ve korku gibi duyguları azaltabilir.
  3. Zihinsel Netlik: Zümrüt taşı, zihinsel netliği artırarak beyindeki karışıklığı azaltabilir ve düşüncelerin daha net bir şekilde formüle edilmesine yardımcı olabilir.
  4. Bağışıklık Sistemi: Zümrüt taşı, bağışıklık sistemi sağlığını destekleyebilir ve hastalıklara karşı koruma sağlayabilir.
  5. İyileştirici Güç: Zümrüt taşı, yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir ve ağrıları hafifletebilir. Ayrıca sinüzit, astım ve alerjiler gibi solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılabilir.

Zümrüt :
Dünyanın en kıymetli taşlarından biri olan Zümrütler mitlerin ve efsanelerin taşıdır.
Geçmişte Şeytanın Cennet’den kovulurken alnından düşen taşın ve Kutsal Kadeh’deki taşın da Zümrüt olduğu söylenir.
Renginin yeşil olması nedeniyle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı.
Bağışıklık sistemi,sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Beden-ruh-zihin için tonik vazifesi görür ve kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir.
Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını içerir. Zümrüt’e kimi yerlerde “Koşulsuz Aşk Taşı” da denmektedir. Sevgililerin birbirlerine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür.
Bazı İslam ülkelerinde Zümrüt’ün var olan koruyucu tılsım gücünü bazı ayetler okunarak daha da güçlendirildiğine de rastlanmıştır.

Zümrüt Taşının Faydaları ve Zümrüt Taşının İyi Geldiği Hastalıklar

Zümrüt, manevi uyum, umut, cömertlik, incelik, yetenek, zarafet, belagat ve ayrıca yetenek verir. Zümrüt aşkın kalbini ısıtır ve sadakat ve sevgi hislerini artırır. Zümrüt melankoliyi giderir, kötü rüyalar görmeyi engeller bu yüzden yatakların başucunada takılmıştır. Hindistanda ruhları yüceltten taş olarak bilinir. Zümrüt, saf, manevi, mükemmel bir insan olmaya yardımcı olur. Zümrüt sağlıklı ve uzun ömür verir. Negatif “qi” enerjisini nötralize etme yeteneğine sahiptir. Horoskopunda ay etkili olan kişiler için en uygun burç taşıdır.

Zümrüt taşı, kalp sağlığı, duygusal denge, zihinsel netlik, bağışıklık sistemi ve iyileştirici güç gibi birçok alanda yararlı özelliklere sahiptir. Bu nedenle, zümrüt taşı birçok insan tarafından takdir edilmekte ve kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz