Site Rengi

Gelecekten.Net

Zümrüt taşı

Zümrüt; birçok medeniyetin zenginlik sembolü olan değerli bir taştır. Yeşil renginin cazibesi insanları yüzyıllardır cezbediyor.

Zümrüt taşı

Zümrüt :
Dünyanın en kıymetli taşlarından biri olan Zümrütler mitlerin ve efsanelerin taşıdır.
Geçmişte Şeytanın Cennet’den kovulurken alnından düşen taşın ve Kutsal Kadeh’deki taşın da Zümrüt olduğu söylenir.
Renginin yeşil olması nedeniyle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı.
Bağışıklık sistemi,sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Beden-ruh-zihin için tonik vazifesi görür ve kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir.
Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını içerir. Zümrüt’e kimi yerlerde “Koşulsuz Aşk Taşı” da denmektedir. Sevgililerin birbirlerine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür.
Bazı İslam ülkelerinde Zümrüt’ün var olan koruyucu tılsım gücünü bazı ayetler okunarak daha da güçlendirildiğine de rastlanmıştır.

Zümrüt Taşının Faydaları ve Zümrüt Taşının İyi Geldiği Hastalıklar

Zümrüt, manevi uyum, umut, cömertlik, incelik, yetenek, zarafet, belagat ve ayrıca yetenek verir. Zümrüt aşkın kalbini ısıtır ve sadakat ve sevgi hislerini artırır. Zümrüt melankoliyi giderir, kötü rüyalar görmeyi engeller bu yüzden yatakların başucunada takılmıştır. Hindistanda ruhları yüceltten taş olarak bilinir. Zümrüt, saf, manevi, mükemmel bir insan olmaya yardımcı olur. Zümrüt sağlıklı ve uzun ömür verir. Negatif “qi” enerjisini nötralize etme yeteneğine sahiptir. Horoskopunda ay etkili olan kişiler için en uygun burç taşıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası NakliyatBeylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -- Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Türk beğeni satın al -  Güvenilir takipçi satın alma