Obsidyen taşı

Obsidyen, diğer adlarıyla “obsidiyen” ya da “volkan camı” olarak bilinen doğal yollarla volkanik kökenli yerlerde oluşan bir doğal taştır.

Obsidyen taşı

Obsidyen taşı, doğal bir taş olup bazı insanlar tarafından bazı yararlı özelliklere sahip olduğuna inanılır. İşte Obsidyen taşının bazı yararları:

 1. Negatif Enerjiyi Engelleyebilir: Obsidyen taşı, negatif enerjiyi engellemeye yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin ruhsal olarak korunmasına yardımcı olabilir.
 2. Zihinsel Netliği Artırabilir: Obsidyen taşı, zihinsel netliği artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin düşüncelerini daha net ve keskin hale getirebilir.
 3. Stresi Azaltabilir: Obsidyen taşı, stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı olabilir ve stresi azaltabilir.
 4. Kendine Güveni Artırabilir: Obsidyen taşı, kişinin kendine güvenini artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin kendine olan güvenini artırır ve cesaretlendirir.
 5. Ruhsal Şifa Sağlayabilir: Obsidyen taşı, ruhsal şifa sağlamaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin ruhsal olarak daha dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Obsidyen :
Renginden dolayı kimileri ona Kara Kadife de derler.
Obsidyen’in en tutulan cinsi üzerinde beyaz lekeler olan Kar Taneli Obsidyendir.
Bu tür aynı zamanda Saflık Taşı olarak da bilinir.
Karın ve bağırsakları etkileyerek iyileştirir, zihin ve duyguyu birleştirir. Maskulen enerji verir, negatif unsurları yok eder. Kaygıyı azaltır, bilinçaltındaki blokajları temizler.
Akıl ve sevgi ile bağlarımızdan kopmamayı simgeler.
İkizler ve yay burçlarının taşıdır.

Obsidyen Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğada bulunan şifalı taşlardan sadece biri olan obsidyenin insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Genel olarak olumsuz enerjiyi aldığına inanılan ve masajlarda spa taşı olarak kullanılan obsidyen taşının belli başlı faydaları şunlardır;

 • Vücuttaki negatif elektriği alarak rahatlamasına yardımcı olan bir taştır. Böylelikle olumlu duyguların hareketlenmesini sağlar.
 • Terapi etme gücü yüksek olan bir taştır ve bu özelliği ile stres durumlarında sakinlik sağlar.
 • Kişilerin heyecan duygusu üzerinde denge sağlayabilen bir taştır.
 • Özellikle erkekler üzerinde enerji bakımından etkilidir.
 • Etki ettiği kişilere espri gücü verebilen değerli bir taştır.
 • Kişilerin karar verme mekanizmalarında olumlu etkiye sahiptir. Mantıklı düşünmek için gerekli duyuları harekete geçirir.
 • Aşırı alkol alan kişiler karaciğerlerin temizlenmesinde ve dinlenmesinde kullanabilirler. Karaciğer büyüklüğünde bir obsidyen kayacını karaciğerin üzerine koyarak 20 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Bu uygulama esnasında asla uyunmamalıdır ve süre 20 dakikayı geçmemelidir.
 • Eklem ağrılarında özellikle de diz ve bacakların bütünündeki ağrılarda etkilidir.
 • Geleceği okuma ve rüyalar görmeye etki ettiğine inanılan doğaüstü bir taş olarak da bilinir. Taşı üzerinde taşıyan kişinin çevredekilerin duygularını okuyabileceği gibi bir inanç söz konusudur. Hatta eski zamanlarda kâhinler, kehanet taşı olarak bu taşı kullanırlarmış.

Obsidyen taşı, negatif enerjiyi engelleme, zihinsel netliği artırma, stresi azaltma, kendine güveni artırma ve ruhsal şifa sağlama gibi birçok yararlı özelliğe sahip olabilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Lale dedi ki:

  Doğada kendiliğinden oluşan volkanik bir taş olarak Obsidyen taşı, yanardağların hızlı bir biçimde soğuması ile meydana gelmiş bir tür kayaçtır.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al