Site Rengi

Gelecekten.Net

Obsidyen taşı

Obsidyen, diğer adlarıyla “obsidiyen” ya da “volkan camı” olarak bilinen doğal yollarla volkanik kökenli yerlerde oluşan bir doğal taştır.

Obsidyen taşı

Obsidyen :
Renginden dolayı kimileri ona Kara Kadife de derler.
Obsidyen’in en tutulan cinsi üzerinde beyaz lekeler olan Kar Taneli Obsidyendir.
Bu tür aynı zamanda Saflık Taşı olarak da bilinir.
Karın ve bağırsakları etkileyerek iyileştirir, zihin ve duyguyu birleştirir. Maskulen enerji verir, negatif unsurları yok eder. Kaygıyı azaltır, bilinçaltındaki blokajları temizler.
Akıl ve sevgi ile bağlarımızdan kopmamayı simgeler.
İkizler ve yay burçlarının taşıdır.

Obsidyen Taşının Faydaları Nelerdir?

Doğada bulunan şifalı taşlardan sadece biri olan obsidyenin insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Genel olarak olumsuz enerjiyi aldığına inanılan ve masajlarda spa taşı olarak kullanılan obsidyen taşının belli başlı faydaları şunlardır;

 • Vücuttaki negatif elektriği alarak rahatlamasına yardımcı olan bir taştır. Böylelikle olumlu duyguların hareketlenmesini sağlar.
 • Terapi etme gücü yüksek olan bir taştır ve bu özelliği ile stres durumlarında sakinlik sağlar.
 • Kişilerin heyecan duygusu üzerinde denge sağlayabilen bir taştır.
 • Özellikle erkekler üzerinde enerji bakımından etkilidir.
 • Etki ettiği kişilere espri gücü verebilen değerli bir taştır.
 • Kişilerin karar verme mekanizmalarında olumlu etkiye sahiptir. Mantıklı düşünmek için gerekli duyuları harekete geçirir.
 • Aşırı alkol alan kişiler karaciğerlerin temizlenmesinde ve dinlenmesinde kullanabilirler. Karaciğer büyüklüğünde bir obsidyen kayacını karaciğerin üzerine koyarak 20 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Bu uygulama esnasında asla uyunmamalıdır ve süre 20 dakikayı geçmemelidir.
 • Eklem ağrılarında özellikle de diz ve bacakların bütünündeki ağrılarda etkilidir.
 • Geleceği okuma ve rüyalar görmeye etki ettiğine inanılan doğaüstü bir taş olarak da bilinir. Taşı üzerinde taşıyan kişinin çevredekilerin duygularını okuyabileceği gibi bir inanç söz konusudur. Hatta eski zamanlarda kâhinler, kehanet taşı olarak bu taşı kullanırlarmış.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Lale dedi ki:

  Doğada kendiliğinden oluşan volkanik bir taş olarak Obsidyen taşı, yanardağların hızlı bir biçimde soğuması ile meydana gelmiş bir tür kayaçtır.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası NakliyatBeylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -- Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Türk beğeni satın al -  Güvenilir takipçi satın alma