Unakit Taşı

Unakit Taşı, “Şifalı Taşlar” arasında kırmızı renk skalasında yer alır.
Pozitif düşünce üzerine çok etkili bir taştır.

Unakit Taşı

Unakit taşı, yeşil, pembe, kırmızı ve beyaz tonlarında çeşitli renklerde bulunan bir kristal türüdür. Fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak birçok yararı vardır. İşte unakit taşının bazı faydaları:

 1. Fiziksel faydalar: Unakit taşı, bağışıklık sistemi, dolaşım sistemi ve solunum yolu sağlığına yardımcı olur. Aynı zamanda karaciğer, böbrek ve safra kesesi gibi iç organların işlevini artırabilir.
 2. Duygusal faydalar: Unakit taşı, sakinlik ve huzur hissi vererek stresi azaltabilir. Ayrıca özsaygı, güven ve cesaret gibi duyguların artmasına yardımcı olabilir.
 3. Zihinsel faydalar: Unakit taşı, zihni açarak yoğunlaşmayı ve odaklanmayı artırabilir. Ayrıca yaratıcılığı da artırabilir ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.
 4. Spiritüel faydalar: Unakit taşı, kişinin spiritüel yolculuğuna yardımcı olabilir. Meditasyon sırasında kullanıldığında, zihni sakinleştirir ve iç huzuru artırabilir.


Mutluluk, kendine güven, stres azaltıcı, depresyon üzerinde etkili bir taştır. Geçmişten günümüze şans taşı olarak bilinir.
Bunun yanında özellikle “bağışıklık sistemi” “kalp ve damar sağlığı” üzerinde şifalı etkiye de sahiptir.
Kullanan kişiyi geçmişe saplanmaktan kurtarır ve ruhsal, duygusal açıdan onarır.

Unakit Taşı Faydaları

 • Özellikle hamilelik döneminde oldukça iyi geldiği gözlemlenmiştir. Anne sütünü arttırabilmektedir, kadınlar için hamilelik döneminin rahat geçmesini sağlar.
 • Kalbi ve kan dolaşım sistemini uyarıcıdır,
 • Üzerinizde ki her türlü ruhsal yıpranmayı düzenleyici özelliği yardımcı olmaktadır,
 • Duygusal, zihinsel ve ruhsal sorunların kaynaklarını kolayca bulmanızda yardımcı olur ve size çözebilme imkanı tanır, duygusal, ruhsal, zihinsel dengeyi sağlar.
 • Kişinin geçmişte yaşamasına bir son verir gelişmenize engel olan yapıdan kurtarabilir,
 • Enerjisini bedenimize sevk eder.Verdiği enerji sayesinde taşıyan kişiye kendini sevme isteği kazandırır.

Fiziksel Etkileri: Çoğu hastalığın iyileşme sürecini destekler, hastanın eski sağlığına dönme sürecini hızlandırır. Üreme sistemini tedavi eder, kilo alımına karşı bedeni tetikte tutar. Sağlıklı bir hamilelik süreci ve doğum için çok faydalıdır. Saç ve deri sağlığı için kullanılması tavsiye edilir. Elektromanyetik enerji salan cihazların yanına koymak suretiyle elektromanyetik kirlilik etkilerini azaltır.

Ancak, unakit taşı yararları hakkında bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bu nedenle, unakit taşının faydalarını deneyimlemek isteyenlerin bu taşı alternatif tedavi yöntemi olarak kullanmadan önce bir uzmana danışmaları önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Festival dedi ki:

  Unakit taşı, yeşil, pembe ve kırmızı renklerin birleşiminden oluşan bir metamorfik kaya türüdür. Bu taşın enerjisi, duygusal dengeyi sağlama, iç huzur oluşturma ve stresi azaltma konularında yardımcı olur. Aynı zamanda kişinin güçlü yönlerini ortaya çıkarmaya yardımcı olur ve zihinsel açıdan berraklık ve odaklanma sağlar.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al