Akuamarin Taşı

Akuamarin en çok tercih edilen değerli taşlardan biridir. Akuamarin şifası ve faydası bol bir taştır. Akuamarin taşı özellikleri ve faydaları yazımızda

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı, güzel mavi renkli bir taştır ve bazı insanlar tarafından birçok yararlı özelliğe sahip olduğuna inanılır. İşte akuamarin taşının bazı yararları:

 1. Stresi Azaltabilir: Akuamarin taşı, stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı olabilir.
 2. Zihinsel Netliği Artırabilir: Akuamarin taşı, zihinsel netliği artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin düşüncelerini daha net ve keskin hale getirebilir.
 3. İletişimi Artırabilir: Akuamarin taşı, iletişimi artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin kendini daha iyi ifade etmesine ve başkalarıyla daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olabilir.
 4. Cesareti Artırabilir: Akuamarin taşı, cesareti artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin kendine olan güvenini artırabilir ve cesaretlendirebilir.
 5. Meditasyonu Kolaylaştırabilir: Akuamarin taşı, meditasyonu kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin zihinsel olarak rahatlamasına ve meditasyon sırasında daha derin bir bağlantı kurmasına yardımcı olabilir.

AKUAMARİN :
Gök Zümrüt de denilen akuamarin, soluk mavi-yeşil renkli bir taş olmasından dolayı, Sakin Taş olarak da bilinir.
Her ne kadar Sakin Taş denilse de, Cesaret taşı olarak adlandırılır ve onu taşıyana ya da takana özellikle ölüm karşısında cesaret verdiği söylenir.
Bu taşı renginden dolayı, özellikle denizciler tılsım diye kullanırlar. Renginden dolayı kahinler tarafından geleceği görmek için de kullanıldığından Kahin Taşı olarak da anılır.
Akıl almaz renklerde bulunabilen Akuamarin, mücevheratta kullanılır. Ona muhteşem mavi rengi verebilmek için dört yüz derecede ısıtılması gerekir.
Bu güzel taşın en çarpıcı örnekleri Brezilya’dan çıkar.
Akuamarinin sinirleri yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra düşüncenin berraklaşması ve yaratıcı gücün ortaya çıkmasında da büyük rolü vardır. Böbrek, karaciğer, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendirir, vücudu temizler.
Astrolojik olarak koç, ikizler, akrep, kova ve balık burçlarının taşlarındandır.

Akuamarin Taşının Faydaları;

 • Solunum yolları rahatsızlıklarına, astım, boğaz ağrılarına, bronşit ve trioid bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Sindirim siteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
 • Bezeler, urlar ve diğer şişliklerin iyileşmesinde yardımcıdır.
 • Çene kemikleri ve dişlerin sağlıklı kalmasını sağlar.
 • Özgüven, cesaret ve denge oluşturur. Duyguları açıklama cesareti verir.
 • Taşıdığı özellikler sayesinde gerginliğe ve strese karşı kullanılabilecek en uygun taşlardan biridir. Bunda mavi renginin ödemi büyüktür.
 • Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgiler kuvvetlendirir.
 • Utangaçlığı, sıkılganlığı ve negatif duyguları yenmeye yardım eder. Pozitif enerji verir.İyimserlik duygusunu arttır, neşe verir.
 • Yaptığınız her işte ruhsal doyum bulmanıza yardım eder.
 • Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
 • Bereket ve uğur taşıdır.
 • Eğer iyi yaptığınız işlerde bile, yetersiz kaldığınıza inanan mükemmeliyetçi bir yapıya sahipseniz; akuamarin sizin manen tatmin olmanızı sağlayacak şekilde görüşünüzü genişletir, kendi değerinizi fark etmenizi sağlar.
 • Hafızayı güçlendirir, berrak bellek oluşturur. Mantıklı ve dengeli düşünmenizi sağlar.
 • Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelerden uzak tutar, bunlara olan tiryakiliği zayıflatır
 • Kendinize olan güveninizi arttırır, tembellik eğilimini geçirir
 • Zihinsel ve bedensel gevşeme sağlar. Aşırı sinirli, gergin ve heyecanlı bir yapıya sahipseniz, akuamarin daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır.

Akuamarin taşı, stresi azaltma, zihinsel netliği artırma, iletişimi artırma, cesareti artırma ve meditasyonu kolaylaştırma gibi birçok yararlı özelliğe sahip olabilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Taşçı dedi ki:

  Akuamarin taşı, berrak mavi renkleri ve denizin sakinliğini andıran güzellikteki parlaklığı ile bilinen bir değerli taştır. Bu taş, iç huzuru artırma, iletişimi destekleme ve duygusal denge sağlama konularında popülerdir.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al