Site Rengi

Gelecekten.Net

Safir taşı

Safir taşının özelliği Genellikle rengi mavi olmasıdır. Safir taşının bilimsel olarakta insana hem piskolojik hemde fiziksel etkileri vardır.

Safir taşı

Safir :
Dünyanın en pahalı ve değerli taşları arasında bulunan safirler, sert ısılara dayanıklı ve muhteşem mavi renkte ve beyaz damarlı olurlar.
Dünya yüzünde en değerli ve ünlü Safirler Hindistan’dan çıkmışlardır.
Mohs ölçeğine göre Safir Elmastan sonra gelen sertlik derecesine sahiptir.
Safirler saf iken renksiz bir mineral olan Korondumun bir çeşididir.
Çok değerli bir mücevher olması onları aranılır bir hale getirmiştir.
Bugün bilinen en büyük Safir, 563 kıratlık Hindistan Yıldızıdır ve New York Doğal Tarih Müzesinde teşhir edilmektedir.
330 kıratlık olan bir diğer Safir ise Asyanın Yıldızı adlı taştır ve Washington DC’de sergilenmektedir.
Kalp ve böbrekleri kuvvetlendirir ve tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliği vardır.
Psişik yetenekleri arttırır ve sezgi gücünü güçlendirir. Bundan dolayı yaratıcı ifadenin gelişmesinde büyük rol oynar. Karışıklığın ortadan kalkmasına neden olup kozmik farkındalığı arttırır.

Safir Taşının Faydaları
Safir taşı düzenli olarak düşünce oluşturmayı ve kullanan kişilerin sağlıklarının yenilenmesine katkıda bulunuyor. Kalbi güçlü kılar ve böbrek fonksiyonlarının harekete geçmesini sağlar.

Kafa karışıklıklarını çözer ve ruhsal sezgileri arttırır. İç salgı bezleri daha fazla çalışır hale gelir. Sinirli kişilerde sakinleşmeyi sağlar ve kötü düşüncelerden zihni arındırır.

Tiroid bezinin fonksiyonel çalışmasını sağlar. Hırslardan arınmayı sağlayarak rahatlamayı sağlar. Deriyi ve diğer tüm bedeni toksinden temizler. Nazar, aldatma, sahtekârlık gibi olumsuz olaylardan koruma sağlar.

Zihni güçlendirdiği için antideprasan gibi çalışır. Yüksek ateşi çıkan kişilere konularak ateşlerinin düşmesini sağlanabilir. İltihaplı ağrı olan yerlere konulduğu zaman ağrıyı hafifletir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler :   Beylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -  Ankara boşanma avukatı  -  Furkan Danacı