Site Rengi

Gelecekten.Net

Elmas Taşı

Taşların en değerlisi ve en keskinidir. Elmastaki yeşil renk, doğal radyasyon etkisiyle oluşur. Takı olarak kullanıldığı gibi özellikle camları ve diğer taşları kesme aracı olarak da kullanılmaktadır.

Elmas Taşı

Elmas :

En sert ve kıymetli taş olan Elmas için “rüyaların taşı” da denilmektedir.

Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir.

Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin/ruh/beden üçlüsünü birleştirici ve bütünleştirici gücü de bulunur.

Bolluk, saflık, masumluk ve sadakat simgesidir.

Mücevher olarak da yüzükten tutun, kolye ve küpeye kadar bir çok çeşitte kullanılmakta olup kıymeti son derece yüksektir.

Elmas Taşı Faydaları
Çok yüksek ısılara dahi dayanıklı olan elmas taşı dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir taştır. Bilinen birçok faydasından birkaçını sayacak olursak; elmas taşını üzerinde taşıyan kişiye şans ve başarı getirmesiyle bilinir.

Buna ek olarak da ruhu ve bedeni temizleyerek kötü duygu ve düşüncelerden insanı kurtardığı büyü ve benzeri şeylere karşı insanı daha korunaklı hale getirdiği bilinir.

Elmas Taşının Fiziksel Faydaları

  • Elmas taşının çakrası tepedir. Bu açıdan nörolojik açıdan çok büyük yardımları olduğu bilinmektedir.
  • Beyin fonksiyonları konusunda sıkıntıları olan kişilerin bu sıkıntıyı aşabilmesi için elmas kullanması önerilmektedir.
  • Zehirlenmelere karşı vücudu koruduğuna inanılan elmasın, vücut temizliği konusunda yardımcı olduğu görülmektedir.
  • Baş ağrılarında da sıklıkla elmas önerisinde bulunulmaktadır.

Elmas Taşının Psikolojik Faydaları

  • Elmas taşının psikolojik olarak çok faydalı olduğu bilinmektedir. Özellikle karakter konusunda kişilik oturmasına yardımcı olduğu söylenmektedir.
  • Bedeni temizleyerek negatif enerjiden kurtulmaya da yardımcı olan elmas, beden ve ruh üzerinde bütünleştirici bir etkiye sahiptir.
  • Bolluk ve bereket timsali olarak anılan elmas, evlerde yoksulluk görmemeyi işaret etmektedir. Kişiyi bu konuda rahatlatma etkisi bilinmektedir.
  • Kâbus konusundan mustarip olanlar, elmas taşı ile kâbuslardan, kötü rüyalardan kurtulabilmektedirler.
  • Yanında veyahut üzerinde elmas taşı bulunduran kişiler, başarılı olan kişilerdir. Azim, hırs ve başarı konusunda vücuda etki ettiği bilinmektedir.
  • Gerginlik, endişe ve kaygı hissedildiği zaman elmas taşı, sakinleştirici bir etki göstermektedir. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ