Site Rengi

Gelecekten.Net

Aventurin Taşı

Aventurin taşı depresyona karşı etkili bir taştır. Kalbi koruduğu bilinir. Fiziksel gücü ve kişinin canlılığını arttırıcı etkileri vardır. Kişiye verdiği mutlulukla yaşama sevincini arttırır…

Aventurin Taşı

Aventurin :

Metalik parıltılar saçan ve tanecikli bir yapıya sahip, açık yeşil bir Kuvars türü olan Aventurine aynı zamanda Yıldız Taşı da denmektedir.

Kalbin yakınına yerleştirildiğinde, kalbi diğer insanların olumsuzluklarından koruyacak bir enerji yayar.

Bu taşın Yeşim taşı ve Pembe Kuvars arasında bir yumuşaklığı vardır.

Sizin, fazla hassaslaşmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar. Kalbini kapattıktan sonra şimdi yeniden açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir etki yapar.

Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üzerinde doğrudan cildinize temas ettirmek en iyi yoldur. Şayet taş sivri ise, o zaman sivri ucu yukarıya getirmek gerekir.

Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır, size geniş ufuklar açar. Hayal kuranların taşı olarak da tanınır. Kendinizi sınırlanmış, engellenmiş, dar düşünce kalıpları ya da modası geçmiş davranışlar içine sıkışmış hissettiğinizde bu taşı kullanabilirsiniz.

Özellikle kendi bildiğini okuyan genç insanlar için çok uygundur.

Aventurin Taşının Faydaları Nedir?

Aventurin taşının bilinen en iyi özelliği kalbi desteklemesi ve kalp rahatsızlıkları, kan dolaşımı problemlerinin tedavisinde kullanılması ve bu problemlerin ortaya çıkışını önlemesidir.

Bu taş, bedendeki hayat veren güzel enerjiyi harekete geçirmekte ve fiziksel yenilenmeye yardımcı olmaktadır. Öte yandan kişilerde devamlı olarak aktiviteyi ve hareketi sağlar.

Kolesterolü düzeyini düşürmeye ve kalp krizini engellemeye yardımcı olur. Aventurinin aynı zamanda görme bozukluğu, özellikle uzak görüş ve astigmatizm gibi hastalıkları tedavi eder.

Akciğerleri, timus bezini ve sinir mekanizmasını iyileştirmeye yardım eder. Aventurin taşı aynı zamanda egzama ile rosacea gibi cilt döküntülerine sebep olan rahatsızlıkların tedavisinde de etkilidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ