Aytaşı

Bilim dünyasında moonstone olarak da bilinen aytaşı, halk arasında toprak ana taşı ismini de almaktadır. Bereket ve çokluğun sembollerinden biri olan taş; beyaz, pembe, mor, yavruağzı renklerde görülebilmektedir.

Aytaşı

Aytaşı, doğal bir taş olup bazı insanlar tarafından bazı yararlı özelliklere sahip olduğuna inanılır. İşte Aytaşı’nın bazı yararları:

 1. Duygusal Dengesi Korur: Aytaşı, duygusal dengeyi korumaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin zihinsel olarak dengeyi korumasına yardımcı olabilir ve kaygıyı azaltabilir.
 2. Yaratıcılığı Artırır: Aytaşı, yaratıcılığı artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin hayal gücünü geliştirerek, yeni fikirlerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.
 3. Stresi Azaltır: Aytaşı, stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı olabilir ve stresi azaltabilir.
 4. Kişisel Güçleri Artırır: Aytaşı, kişisel güçleri artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin kendine güvenini artırır ve cesaretlendirir.
 5. İletişimi Kolaylaştırır: Aytaşı, iletişimi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin konuşma ve dinleme becerilerini geliştirebilir ve iletişimi artırabilir.

Aytaşı :
Ay’ın parıltısını yansıttığı söylentilerinden dolayı bu ismi alan Aytaşı, lenfotik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırır.
Duygusal dengeleyici vasıflara sahiptir.
Tutumlarda esneklik yaratır. Bu taş hakkında en çok rivayeti ortaya çıkartan yerlerden biri de Hindistan’dır. Hindistan da kutsal bir taş olarak kabul gören Aytaşı’nın sevgilileri daha ihtiraslı yaptığı da söylenir. Aytaşı, kadınlar tarafından kısırlığa iyi geldiği ve üreme organlarının sorunlarını çözmesi ve de kolay doğum yapmaya yaradığı için taşınır.
Kişilerdeki egoizmi giderdiği ve fazla yemek yeme dürtülerini ortadan kaldırdığı da bilinir.
Aytaşı üzerine yapılan rivayetlerin en çarpıcısı da, onu tılsım olarak taşıyan kişiyi şöhretli ve görünmez yaptığıdır.
Burçlar kuşağına yengeç, terazi, akrep, kova ve balık burcunun taşıdır.

Ay Taşı Faydaları

Ay taşı özellikle sunduğu faydalar ile çok popüler ve yaygın kullanılan değerli madenler içerisinde yer almaktadır. Sağlık açısından ve aynı zamanda manevi olarak insana önemli etkiler sunmaktadır.

 1. Duygusal gerilimi azaltır ve kişinin duygularını kabul etmesine imkan verir.
 2. Üreme üretiminin sağlığını korur ve östrojen hormonu dengesini sağlar. Hamile kalmak isteyen kadınların mutlaka kullanması gerektiği değerli taşlar içerisindedir.
 3. Sezgi ve iletişimi kuvvetlendirir.
 4. Doğumu kolaylaştırdığı biliniyor.
 5. Menopoz döneminde oldukça faydalıdır.
 6. Çok sinirli ve stresli dönemlerde kişinin sakin almasına imkan verir.
 7. Şefkat ve sempati duygularını arttırır.
 8. Kişinin gündelik yaşamında daha pozitif ve mutlu olmasına olanak tanır.
 9. Obeziteye karşı direnci arttırır.
 10. Lenf sistemi için faydalıdır.
 11. Uykusuzluğa iyi gelir ve uyurgezerliği önler.
 12. Beyin fonksiyonlarının etkin şekilde çalışmasına imkan verir.
 13. Toksinleri dışarı atmak için yardımcı bir etki sağlar.

Aytaşı, duygusal dengeyi koruma, yaratıcılığı artırma, stresi azaltma, kişisel güçleri artırma ve iletişimi kolaylaştırma gibi birçok yararlı özelliğe sahip olabilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Taşçı dedi ki:

  Aytaşı, kendine özgü ve etkileyici renk değişimleri gösteren bir değerli taştır. Bu taşın rengi farklı ışık koşullarına göre mavi, mor, pembe ve gri gibi renklere dönüşebilir. Aytaşı, takı yapımında ve koleksiyonculukta değerli bir malzeme olarak kullanılır ve mistik bir çekiciliğe sahiptir.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz