Ayak kokusu nasıl önlenir?

Ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusu neden olur ve nasıl geçer. Ayak Kokusunu Önlemek Ve Gidermek İçin Öneriler yazımızda

Ayak kokusu nasıl önlenir?

Ayak kokusu toplum olarak kabullenmek istemediğimiz ve ne yazık ki var olan bir gerçektir. Ayak kokusu ile başa çıkmanın en önemli koşulu bu durumu kabullenmekten geçmektedir. Çünkü bazı kişiler ayaklarının koktuğunu düşünmeyerek çaresine düşünmemektedir.

İşte ayak kokusunu nasıl önleyebilirim sorusunun yanıtı için detaylar…

Ayakları temiz tutmaya çalışmak ayak kokusunu önlemeye yardımcı olmaktadır. Sürekli olarak ayaklara bakım göstermek, ayak kokusundan insanları ayrıştırır.

Kişiler her gün çorap değiştirmeli ve her akşam yatmadan önce ayaklarını yıkamalıdır. Bu tarzda düzenli ve günlük bakımlar ayak kokusunu azaltmaya yardımcıdır.

Bununla birlikte bazı kişilerin tenlerinden gelen bir ayak kokusu bulunmaktadır. Bunu da basit ve doğal bakımlar ile yok etmek mümkündür.

Örneğin tuz banyosu yaparak, kaya tuzu ile ayakları ovarak ya da haftada iki kere gül suyu ve lavanta yağı ile ayaklara masaj yaparak bu kokudan kısa süre içerisinde kurtulabilirler.

Ayak Kokusunu Önlemek ve Gidermek İçin Öneriler

 Ayak kokusunu gidermek için pek çok doğal yöntem bulunmaktadır. Limon kabuğu yöntemi ayak kokusunu gideren en doğal yöntemlerden biridir. Limon kabuğunu soyarak ayaklarınızı ovabilir ve böylece ayak kokusundan hemen kurtulabilirsiniz. Limon kabuğu yöntemini her gün uygulayabilirsiniz. Ayrıca ayak sağlığınız açısından da limon kabuğu son derecede faydalıdır. Eğer sık sık ayak kokusu problemi yaşıyorsanız önlemek ve gidermek için limon kabuğunu uygulayabilirsiniz. Kabartma tozu ile de ayak kokusunu önleyebilirsiniz. Kabartma tozu 1 litre suyun içine bir tatlı kaşığı atılarak yapılan bir yöntemdir. Ayak kokusu anında gider ve ileri ki günler için de ayak kokusunu önler. 

 Kabartma tozu ayaklarda ki teri almaktadır. Ayak kokusunun başlıca nedenlerinden biri de ayakların yoğun bir şekilde terlemesidir. Ayağın terlemesini engelleyen kabartma tozu yöntemini her hafta uygulayabilirsiniz. Böylece ayak kokusunu giderir ve önlersiniz. Kabartma tozu yöntemini ayağınızda 30 dakika bekletebilirsiniz. Oldukça etkili çözümler arasında yer alır. Sık sık ayak kokusu problemi yaşıyorsanız bu yöntemi uygulayarak anında ayak kokunuzu önleyebilir ve giderebilirsiniz. Ayak kokusu ciltte oluşan bir takım problemlerden dolayı olabilir. Özellikle ayak mantarı ayaklarda kokuya neden olmaktadır. Bu doğal yöntemleri uygulayarak ayaklarınızdaki mantar ve terlemelerin önüne geçebilir ve ayak kokunuzun önlersiniz. Son derecede doğal ve etkili çözümleri her yaştaki kişiler uygulayabilir.

 Ayak kokusunu önlemek için bir diğer yöntem ise tuzlu su yöntemidir. Leğen içinde tuz ilave ederek ayak kokunuzu önleyebilirsiniz. Tuz ayağınızdaki tüm bakterileri alacaktır. Böylece hızlı bir şekilde ayak kokunuzdan kurtulabilirsiniz. Tuzlu su yöntemini uygularken suyun sıcak olmasına dikkat edin. Sıcak su ile birlikte ayak kokusu böylece daha hızlı bir şekilde tesir edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kerem dedi ki:

    Ayak kokusunu önlemek için günlük ayak hijyeni çok önemlidir. Her gün ayaklarınızı sabunlu suyla yıkamalı, iyice kurulamalı ve pamuklu çoraplar giymelisiniz. Ayrıca, ayakkabıları sık sık değiştirip ayaklarınızı hava almalarına olanak tanımalı ve uygun ayak kokusu önleyici spreyler veya tozlardan kullanmalısınız.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz