Ayak Masajı (Refleksoloji) ve faydaları

Ayak masajı deyip geçmemek lazım. İç organlarınızın herbirinin ayak tabanınızda etki eden bir bağı vardır. Bu bağlara yapılan her masaj sinir sisteminizi rahatlatır ve iç organlarınızı rahatlatır. İşte ayak masajının diğer yararları;

  • 19 Haziran 2020
  • 567 kez görüntülendi.
Ayak Masajı (Refleksoloji) ve faydaları

Refleksoloji çoğunlukla ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir alternatif tedavi metodu olarak biliniyor.

Baş Ağrısına İyi Geliyor
Baş ağrısından kurtulmanın etkili ve kısa yolu ayak masajıdır. İki ayak parmağındaki eklem noktalarına sıkıca bastırın ve masaj yapın. Başparmağınız ile işaret parmağı arasındaki alanı da dairesel hareketle ovun. Büyük ayak parmağınızın içindeki alanı bastırarak birkaç kez sıkın ve serbest bırakın.

Regl Ağrısını hafifletiyor
10 dakikalık bir ayak masajı, regl öncesi oluşan sendrom ve gerginliğe iyi gelir. Ayak tabanının iç kısmındaki bölgeye masaj yapabilirsiniz. Hem gerginliğinizi hem de regl ağrınızı hafifletir.

Ayak masajının diğer yararları
Kasları Gevşetir
Kan Akışını Hızlandırır
Ter Salgılar
Anksiyete belirtilerini azaltır
Odaklanmayı arttırır
Vücut Sağlığına iyi gelir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al