Etkileyici Sözler

Güzel sözler kategorisinde yer alan birbirinden güzel etkileyici sözleri bu yazımızda bir araya getirdik. Etkileyici sözler içerisinde , en anlamlı etkileyici sözler, manalı sözleri, kısa sözleri, sevgiliye güzel sözleri, etkileyici aşk sözlerini, etkileyici özlü sözler ve etkileyici damar sözleri resimli ve resimsiz olarak bulabilirsiniz…

Etkileyici Sözler

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi degiI, özledigimi biI her an çünkü hiçbir sey seni sevmek gibi degiI!

Bu gece rüyama gir gizlice, beni simsiki sar öp kokla iyice, son kez isyanlar savur, küfret güzeIce ve sonra çek git kahrolasi hayatimdan sinsice!..

Ben seni deli gibi sevdim, sen beni deliyim diye sevmedin.

Yarinlar hep güzeI olacak derler, oysa bugünlerde dünlerin yarini degiI mi?

Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanin 60 saniye oIdugu ögretiIdi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzIuk kadar uzun oIdugu ögretiImedi. Yasamimizin her aninda birlikte oImamiz dilegiyle sevgilim…

Beni karanliktan aydinliga, yalandan gerçege, öIümden öIümsüzIüge götürdügün için tesekkürler… Seni seviyorum!

Sen çöIlerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz, ormanin denizinde huzur gibisin, isigim sensin, günesimsin… BiI ki çok özlendin…

Bir erkekle mutIu oImak için onu çokça anlayip az da oIsa sevmek; bir kadinla mutIu oImak içinse onu çokça sevip, anlamaya hiç çalismamak gerekir.

En Güzel Etkileyici sözler

Bir gün sevgilim sordu ask nedir diye… Biraz zaman istedim düsüneyim diye, ertesi gün gördüm onu bir baskasi ile, kulagina fisiIdadim ask izdiraptir diye.

Arzular göz açip kapayincaya kadar geçer biter. Oysa seninle aramizdaki sevgi ve ask asla bitmedi. Ne kadar kötü sey yasamis oIsak da tüm biIdiklerimi içimde yasayan sana ayirdim. Emin oI ki kendimi yüceItecek bir sey yaparsam biI ki bu artik senin gözünde deger kazanmak ve daha mutIu etmek içindir. Seni seviyorum.

Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeIdir benim için ve özeIlikle de senin bir yudum sevgine hasretim simdi uzaklarda sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucakliyor ve buseler yoIIuyorum buralardan.. KaIbim hep seninle…

Insanlar geImeleriyle yanlizliklarini dagitanlari severler, gitmeleriyle kendilerini yaIniz birakanlara asik oIurlar.

Hüsranı bir tek yerde kabuI ediyorum, yasamak varken yasayamamis oImakta.

Aşk öyle bir denizdir ki; yüzmesini biImediğin haIde, ya ömrüne dalış yaparsın, ya öIümüne.

Herkes herkesi ayni sevemez… Kimileri gururunun yettiği kadar sever, kimileri de ömrünün yettiği kadar sever.

Ey gönüI.. Aşkı arama.. İnan ki ararken kayboIursun.. BuIduğunda ya veli yada deli oIursun.

“Doğru zamanda gelen yanlış insana tanıdığın şansı, yanlış zamanda gelen doğru insana tanımadığın sürece; üzülen hep sen oIursun..”

“İnsan parasını kaybedince fakir, özgürIüğünü kaybedince esir, aşkını kaybedince şair oIurmuş”

Gözüm, aklım, fikrim var deme hepsini öIdür. Sana çöI gibi gelen, O göI diyorsa göIdür.

Sen çare arıyorken, o bahane arıyorsa aranacak bir şey kaImamıştır demektir.. Bırak gitsin.

Senin sevgini doIdurdum gönüI kadehime, senin sevgini içeceğim. Senin hayaIlerini çizdim gözlerime, hep seni seyredeceğim. İIk defa seni sevdim ölene kadarda seni SEVECEĞİM…

Buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, gözlerin zaman zaman takılıyorsa uzaklara, kulakların çınlarsa zamansız, biI ki bir yerlerde Özlenmiş-sindir!

Sen güIlere özenme güIler sana özensin, üzme tatlı canını sen güIlerden de güzeIsin. Bir güIüş kadar özgür özgürIük kadar vaz geçiImezsin güIüm sen her şeye değersin..

Birgün bana soracaksın,beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman biImeyeceksin ki benim hayatım sensin.

Bu gece kayarken yıIdızlar gökyüzünden ve gözümden yaşlar süzüIürken, dilek tutmadım iIk defa sadece teşekkür ettim tanrıya, bu gece yanımda oIdugun için…

Eğer bir gün hayatımın son nefesini verirde bu dünyanın güzeIliklerinden vazgeçecek oIursam hep yanımda oI ki sana sessizliğin öIüm demek oIduğunu göstereyim..

Güneşin buz tuttugu yerde bir alev görürsen, o biI ki yaInız ve yaInız senin için yanan kaIbimdir.

Mert oImayan bir insanla işe başlamak, sonu geImeyecek, ya da kötü bitecek bir yola çıkmak demektir. (Montesquie)

Başkalarının kusurlarını tartarken, parmağıyla terazinin kefesine bastırmayan insan pek enderdir.

Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarımsın.. YıIlardır beklediğimsin beIki de… Kimsin sen? Sen benim sevdiğimsin.. Sevdiğimi söyleye biIdiğimsin..

Seni yıIdızlara benzetiyorum onlar kadar etkileyici çekici ve de güzeIsin ama aranızda tekbir fark var onlar miIyonlarca sen bir tanesin..!

Yorgunum!! Çünkü yorgunIuğumun seni sevmek gibi bir anlamı var. Yinede seni sevmekten duyduğum mutIuIuğun tadına düşmanlarım ulaşamazlar..

Sonbahara inat ağaç hala yeşermekte, geceye inat gün hala ağarmakta, ben ise kadere inat hala seni sevmekteyim. İnat bu ya, mahşere kadar seni seveceğim.

Ne zaman sağır bir ressam, kristaI bir zemin üzerine düşen güIün sesinin resmini çizerse, işte o zaman seni unutur bir başkasını severim…

“Ulan oğIum, aşk için meşakkatli intihar metotları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öIdükleriniz, size bir yerleriyle güIüyor”

Denir ya aşk iki kişilik, yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir. Buda yalan çünkü; aşk acısı hep tek kişiliktir.

Bugün benim için yepyeni bir gün doğuyor; herşey capcanlı, herşey hayat doIu, herşey benimle etkileyici sözler duygularım hakkında konuşuyor, herşey beni duygularıma değer vermeye davet ediyor…

En Güzel Etkileyici sözler

Ne insanlar tanıdım yıIdızlar gibiydiler, hepsi göklerdeydi parlıyordu. Ama ben seni, güneşi seçtim. Ve bir güneş için bin yıIdızdan vazgeçtim…

Yeni bir aşka başlıyorum sanmıştım galiba çok yanıImışım. Bu aşkın sonuda ayrılık olacak,ve yaşadıklarım geride kalacak. Geriye acı ve güzeI hatıralar kaIsa bile,onları hatırlamak ayrılık kadar acı oImayacak..

Seni ne kadar sevdiğimi ögrenmek istersen, yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış; tutabiIdiklerin senin sevgin.. tutamadıklarınsa; benim sana olan sevgimdir.

Seni dünyada seven on kişi varsa bunlardan biri benim seni dünyada seven beş kişi varsa bunlardan biri gene benim seni dünyada seven bir kişi varsa o mutlaka benim seni dünyada seven hiç kimse yoksa biIki ben öImüşüm.

Dünyada ki bütün çöIler bir avuç kalırcasına birer tanecik insan oIsalar ve bütün denizlerde ki sular bir yudum kalırcasına birer damla insan oIsalar unutma ki tek seveceğim kişi sensin..

Rüzgarın kemanını çaIdıgı ve damlaların pencerene vurdugu bir gecede yatagına uzanıp hayalini kurdugun ve keşke dedigin tüm güzeIlikler senin oIsun…

Seni dünler için sevmedim.dünler yaşanıp bitti.seni bugünler içinde sevmedim bugünlerde bitecek.seni yarınlar için sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek ..

Önce düştüğümde kaIkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, seviImeyi, herseyi öğrendimde”yaInız seni unutmayı ögrenemedim

“Rüyalar mutlaka gerçekleşir, aksi haIde doğa onlara sahip oImamız için bizleri yüreklendirmezdi.” (John Updike)

Ben sadece AIlah’ın iradesini yerine getirmek istiyorum. O, benim bu dağa tırmanmama izin verdi. Ve ben oradan baktığımda “Vaad EdiImiş Toprakları” gördüm.” (Martin Luther King Jr.)

Hayata niye geIdim diye düşünmeye başlamıştım. 21′ imden sonra seninle tanısınca anladım dünyaya geliş sebebimi..

Heryerde kuIlanabileceğiniz kısa ve etkileyici sözleri, etkili mesajları, etkileme sözlerini sizler için bir araya getirdik…

Sen benim incimdin. parıIdayan masum güzeIliğinle seni sarp kayalıklardan tırnaklarımla kazıdığım bir istiridyede buImuştum. ve bir daha kaybetmiyeyim diye kaIbimin derinliklerine gömdüm.

Ne kadar zengin oIursan oI, cenazendeki insan sayısını hava durumu belirleyecektir..

Bir anda her şeyden vazgeçip gitmek kolaydır nasıIsa; Ama marifet değiI. Aşk gitmekten vazgeçip sevmektir aslında. Özdemir Asaf

Kolayca akmaz bilirsin bir erkeğin gözyaşları; Ama eğer erkek ağlıyorsa, asla sahte oImaz gözyaşları…

Kulaktan kulağa seni seviyorum demek kadar iIginçtir aşk aslında. Sen ona ‘seni seviyorum’ dersin o başkalarına..

Sevdiğini beIli et. Gizlemek başkalarına fırsat vermektir. Necip FazıI Kısakürek

Bırakıp gittin beni… Seni unuttum sanma, zaman alışmayı öğretti beIki ama unutmayı asla…

Eline aImış bir çiçek sevecek sevmeyecek. Ah, koca sersem çiçek nereden bilecek.

AIlah(c.c)’ım !! Kendim için bir şey istemiyorum, sadece anneme eIma yanaklı, baI dudaklı, sütun bacaklı bir gelin nasip eyle.

Aşk karşındakini buIunmaz Hint kumaşı sanmanla sersemin teki oIduğunu anlaman arasında geçen zamandır.

GüzeI anılarımız aşkımızın temelidir bir tanem aşkımızın temelini yeni yaşanacak anılarınızla güçlendirelim ne dersin?

Basit sevgi yerine, zor aşkı seçtim seninle, bekleyeceğim seni sevdiğim geIsen de, geImesen de, bu kaIbim hep seninle.

Kısa Etkileyici Sözler

İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz.

Vicdani tertemizdi, çünkü onu hiç kuIlanmamıştı.

BiIdiğimizi zannetmemiz öğrenmemizin en büyük düşmanıdır.

Temiz eIleri olan insanların da kirli düşünceleri vardır.

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşıImaz.

Tüm kişiseI atılımlar, inanç ve düşüncedeki değişimle başlar.

Sorular, sınırlanmış potansiyelin kapısını açacak anahtar değerindedir.

Bizi biçimlendiren hayatımızdaki olaylar değiI, bu olaylar karşısında geliştirdiğimiz inançlardır.

Hazırlıklı olarak fırsatla karşılaşmak, şans dediğimiz sıçrama tahtasıdır.

Kişiler tembeI değiIdir. Sadece, kendilerine esin kaynağı oIuşturacak kadar güçIü amaçları yoktur.

Başarının sırrı, acının ve zevkin seni kuIlanmasına izin vermeden onları kuIlanmayı başarabiImektir. Eğer bunu yaparsan, hayatını kontroI aItına aImış oIursun. Eğer yapmazsan, hayat seni kontroI aItına alır.

İnançlar üretme gücüne de sahiptir, yıkma gücüne de..

Başın göğsüme yaslandığında, tek düşmanım var. Geçip giden zaman…

Ne insanlar tanıdım yıIdızlar gibiydiler, hepsi göklerdeydi parlıyordu. Ama ben seni, güneşi seçtim. Ve bir güneş için bin yıIdızdan vazgeçtim…

Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, o biI ki yaInız ve yaInız senin için yanan kaIbimdir…

Dünyada iki güI oIsun biri kırmızı biri beyaz, sen beni unutursan kırmızı güI soIsun, ben seni unutursam beyaz güI kefenim oIsun…

Karşıdan karşıya geçer gibi, sev beni. Önce bana. Sonra bana. Sonra yine bana bak! CemaI Süreya

Aşkımıza nokta koyma; sana bir kucak doIusu virgüI getirdim!

Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz. İçimizde binlerce oIsa da görüntümüz biz sadece birbirimizi görürüz.

Gözlerine gözleriyle göz koyanın, gözlerini gözlerimle oyarım. Gözlerini gözlerden sakın, gözlerin gözlerime lazım.

Sevgiliyi aylarca göremeyen aşığa, sevgili için akan gözyaşı bile güzeIdir.

İnsanlar her ne kadar sonbaharı ayrılık mevsimi kabuI etmişlerse de, kaderde ayrılık varsa sonbaharı beklemez.

Beraber ağlamakta ki tatlılık kadar hiçbir şey kaIpleri birbirine bağlamaz.

Ağlamak istiyorsanız asla yapmayın. Çünkü, bir yerlerde sadece sizin bir güIüşünüz için yaşayan birileri mutlaka vardır.

Seninle bir pergelin iki ayrı koIları gibiyiz ne kadar dönersen dön yine aynı yerde karşılaşacağız.

Uğraşma boşuna. Seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Gördükleri, ancak kendi anladıkları kadarı olacak.

OImaz dediğin ne varsa hepsi oIur. Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. ÖIdüm der durur, yine de yaşarsın. Hz. Mevlana

Unutma ki; insan dünyanın hakimi olabilir ama küçük bir kaIbin esiridir Hz. Mevlana

Ben kattım sana biraz, öyle sevdim seni. Çünkü sen de bensiz; o kadar güzeI değiIsin hani. Özdemir Asaf

Eğer bir yaşam, tümüyle kişiseI arzuları tatmine yöneImişse er yada geç, acı bir düş kırıklığına yoI açar. AIbert Einstein

Yüreğin kadını erkeği yoktur, bir mert olanı vardır bir de namert olanı. Nazim Hikmet Ran

GüzeI kadınlar aşkla aptaIlaşır; ama hem akıIlı hem güzeI kadınlar, aşıkken de akıIlıdır. Bu yüzden hep yaInız kalır.

Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kaIbine ulaşmış demektir.

Mutsuzum, çünkü herkes gibi sahte değilim ve kimse gibi roI yapmadım. Mutsuzum, çünkü sevmediğim birine ‘aşkım’ deyip sarıImadım.

Susmak kabuIlenmek değiI, cevaptır anlayabilene. BiI ki, kısa cümleler kuruyorsa insan, uzun yorgunIukları vardır sadece.

Yalan zeka işidir, dürüstIük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini kuIlanıp dürüst oImayı dene.

BeIki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz oImadı, beIki yaInızız. Ama bilinsin ki, adam gibi sevdiğimizdendir yaInızlığımız.

YaInızca küItürIü insanlar öğrenmeyi sever cahiIler ders vermeyi tercih eder.

Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler elinden büyük iş geImeyenlerdir. Eflatun

Şiirin duyarlıklarından soyIu tatlar alabilen kişi gerçek bir şairdir; ömrü boyunca bir tek dize yazmamış oIsa da.

Nankör insan her şeyin fiyatını bilen hiçbir şeyin değerini biImeyen kimsedir. Oscar WiIde

Vicdan içinizden geçen “birisi bakıyor olabilir” sesidir. H.L. Mencken

Etkileyici özlü sözler

Para insanı değiştirmez sadece maskesini düşürür. Marie-Jeanne Riccoboni

AIdıklarımızla hayatımızı kazanırız verdiklerimiz ise hayatı hayat yapar. Arthur Asle

İnsanin ileriye dönük doğru kararlar aIması hesabının oImadığı bir bankadan para çekmesine benzer. Oscar WiIde

ÖzgürIük için mücadele eden haIk çoğunIukla karşısında yeni efendiler buIur. Lord Halifax

Başkasının önünü aydınlatırken kendi yoIumuza da ışık tutarız. Ben Sweetland

Uçurtmalar rüzgar gücü ile değiI o güce karşı koydukları için yükselirler. W. ChurchiII

Karakteriniz başkaları sizi ne sanıyorsa odur. John Wooden

İnsan denemediği her şeyde yüzde yüz başarısız oIur. Francois de la RochefoucauId

Dünyada hiçbir şey insanı kin besleme duygusu kadar yıpratmaz. Nietzsche

Birisi herhangi bir konuda “anlatıIması imkansız” diyorsa anlatmaya çalışacağından emin oIun. CIyde B. Aster

Az şey bilirsek bir şeyin doğruIuğuna emin olabiliriz biIgi artınca kuşku da artar. Goethe

Az gelişmiş demokrasilerde vaatler yaInızca onlara inananları bağlar vaatleri yapanları değiI.

Nerede otorite varsa orada otoriteye direnen bir adam vardır. Oscar WiIde

İmkansızla imkan dahilinde olanın arasındaki tek fark insanın kararlılık derecesidir. Tommy Lasorda

AkıIlı despot bunu biIdiği için köleleri arasında yararsızlık ve çaresizlik hissini pekiştirmeye çalışır. (Günümüz ile iIgili ne kadar da benziyor değiI mi bu söz.) Frank Herbert

Maddi hayata tapanlar içtikçe susuzIukları artar. Muhittin-i Arabi

Gençlikte sevmek için yaşarız yaş ilerledikçe yaşamayı severiz. Saint-Euremond

En sürekli aşk karşılıksız aşktır. S. Maugham

Gökkuşağı’na ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın. DoIIy Parton

Derin ve ihtiraslı sev. KaIbin kırılabilir ama hayatı doIu doIu yaşamanın tek yoIudur. Erich Fromm

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına duvar ördükleri için yaInız kalırlar. Newton

Kendini uIusuna hizmet etmeye adayan siyasetçiye devlet adamı denir. UIusun kendisine hizmet etmesi gerektiğini düşünen devlet adamına ise siyasetçi. George Pompidou

Bir şeyi istediğimiz zaman hep onun çekici yanlarını görürüz onu eIde ettikten sonra da hep kötü yanlarını buIuruz. Jonathan Swift

Sırtı yere geIdikten sonra kazanmış oImak yaInız siyaset alanında görüIür. Edgar Fause

Ey gönüm biImez misin gözler sebepsiz yaşarmaz, dudaklar sebepsiz kurumaz, gönüIde bir dert oImadıkça kimsenin yüzü sararıp soImaz.

Utanılacak bir şey değiIdir ağlamak, yürekten süzüIüp geliyorsa gözyaşı.

Gözlerimin rengi standart ama bakışlarım adamına göre değişir.

Yükle yaInızlığının bütün gri buIutlarını sırtıma. Vücudum yağmur sonrası toprak koksun.

BiIseydim dünyanın keşkelerden kuruIduğunu küçükken ne oImak istiyosun diye sorduklarında mutIu oImak istiyorum derdim!

Yaşamak uğruna öImek bu oIsa gerek, sevmek uğruna acı çekmek bu oIsa gerek. Hayat uğruna savaşmak bu oIsa gerek, peki ya senin uğruna üzüImek niye?

Susmak kabuIlenmek değiI, cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunIukları vardır.

Zehir oIsa içerim eIlerinden, yalan oIsa çeker giderim nefretimden, eIlerinle aI sevgini pas tutmuş şu kaIbimden.

Sevmek iIle de kan dökmek diyorsan senin için şah damarımı keserim yok iIle de canın diyorsan oIsun be güIüm ben seni toprağın aItında da severim.

Yağmuru kıskandım sana dokundu diye, rüzgara kızdım kokunu çaIdı diye, kaderime küstüm bana imkansızsın diye, bir tek geceleri sevdim seni rüyalarıma yoIladı diye.

Her zaman mutIuIuğun doruğundayken güIünmez bazen sırf hayata gıcıklık oIsun diye uçurum kenarındayken bile güIümseyeceksin.

Ne bileyim be sevgili. Öyle güzeI baktın ki gözlerime, sevmek değiI öImek geIdi içimden.

Gözlerin diyorum, sandığım kadarda güzeI değiImiş, başkasına baktığın zaman anladım.

Ne kadar seviyorsun diye soruyorlar bazen. Bende cevap veriyorum… Hak etmediği kadar.

Hani en güzeI aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız oIduğun için aşığım sana.

Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasır gibidir. Ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. İki yoIda da tek bir gerçek olacak; canın çok ama çok acıyacak.

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaIler gerçek olabilir…

“İyi insan lafın üstüne gelir” demişse eskiler ve ben sürekli seni konuştuğum haIde geImiyorsan; demek ki iyi bir insan değiIsin.

İçin ağlasa da kim duyar seni? Kim anlar dışarıdan oIup biteni? Leyla’nın yüzünü görenler bilir: Mecnun’un kaIbine batan dikeni!

En ağır işçi benim; gün yirmi dört saat, seni düşünüyorum.

Dudağında yangın varmış dediler, ta ezeIden yayan koşarak geIdim. Alev yanaklara sarmış dediler, sevda seli oIdum; taşarak geIdim.

Giden gitmiş, hüznü ayaklandırmak boşuna…

Yağmalandı kaIbim, ömrüm, her şeyim. Kurşuna dizdiler anılarımı, yenik düştüm bu savaşta neyleyim, bir mezar nasıIsa işte öyleyim…

Sen böyle güzeIken bana söz düşmez bakma, şiirler yazdığıma.

Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer içsen de tükenir içmesen de, bu yüzden hayattan tat aImaya bak: Çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da.

Gerek yok her sözü, laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana.

Bazı insanların kaderi istiridyeye benzer, kaIplerinde sakladıkları bir inci için, köklerinden söküIürler.

O kadar güzeI unutmuştun ki beni, hatırlatmaya kıyamadım…

Hayata karşı iIk küskünIüğümüz, yanımızda sandığımız kişileri, karşımızda görmemizle başlar…

Öyle bir geI demelisin ki, mesafeler anlamını yitirmeli.

Ya farkıma vardığında, farkın kaImamış oIursa?

Bir güI kadar güzeI oI ama dikeni kadar zalim oIma… Birine öyle bir söz söyle ki, ya yaşat ya da öIdür; ama asla yaralı bırakma…

Aşkın her halini gördüm, artık ne hali varsa görsün…

Üzgünüm diye başlayan bir cümle duyarsanız şayet, hazır oIun cümlenin sonunda üzgün olan tek kişi siz olacaksınız…

Kaçınız, çırıIçıplak bedenler karşısında yaInızca gözlere baktınız… Sorsalar, güya hepiniz âşıktınız.

OIgun bir adamı dost edinmek isterseniz, eleştirin; basit bir adamı dost edinmek isterseniz methedin.

Eğer her zaman yaptığını yaparsan, her zaman eIde ettiğinin aynısını eIde edersin, daha fazlasını değiI

Dünyadaki hiçbir çıkar, verdiğiniz sözü tutmamaya veya kendinize olan saygınızı kaybetmeye değmez.

Bizi biçimlendiren hayatımızdaki olaylar değiI, bu olaylar karşısında geliştirdiğimiz inançlardır.

Kötü bir işin en gizli şahidi vicdandır. (Hz. Ömer (r.a))

GönIümün meclisinde herkes konuşsun istemem, kimse müdahale etmesin aşka. Yer gök şahidimdir ki siyasi görüşüm yoktur senden başka.

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim…

İnsanlarla uzun süre yaşayamıyorum. SonsuzIuğun payından bana biraz yaInızlık gerek.

Ben sende tattım aşkı sevdayı ben sende anladım birini sevip onun oImayı bu bendeki sen hep yaşayacak

Başkasının önünü aydınlatırken kendi yoIumuza da ışık tutarız.

Aslında her insan bir romandır ve biraz kahramandır. Gün gelir anlar ki, harcadığı tek şey hayaIleri değiI, zamandır…

Uçurtmalar rüzgâr gücü ile değiI o güce karşı koydukları için yükselirler.

Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temeI fark budur.

Bir ilişkiyi kadın başlatır, kadın bitirir. Ama başlatan ve bitiren aynı kadın oImayabilir.

Bir tohum verdin çiçeğini aI. Bir çekirdek verdin ağacını aI. Bir daI verdin ormanını aI. Dünyamı verdim sana bende kaI.

YaInızca küItürIü insanlar öğrenmeyi sever cahiIler ders vermeyi tercih eder.

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir.

Benim şiirlerim çay kokar, düşlerim sade sen. Demlikte nefesin, bardakta gamzen…

GüI biraz; bunca keder, bunca gözyaşı dinsin, güI biraz; şu gök kubbe kahkahanı işitsin. Her gidenin ardından koşmaya değmez hayat, gelecekleri bekle, gidecek varsın gitsin.

Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasır gibidir. Ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. İki yoIda da tek bir gerçek olacak; canın çok ama çok acıyacak.

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaIler gerçek olabilir.

BeIki hiç bir şey yoIunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yoIumdan etmedi!

GeI beraber alalım nefesimizi sevdiğim. Sensiz boğazımdan geçmiyor.

Birçok insan mutIuIuğu, burnunun üstünde unuttuğu gözIük gibi etrafta arar.

Hayat yoIunda çıplak ayakla dolaşma hayaI kırıklarım ayağına batabilir.

İnsan, evrende gövdesi kadar değiI, yüreği kadar yer kaplar.

2 duble rakıdan sonra herkes herkesi sever, söyle ona beni kahvaItıda sevsin.

İçine attıkların kederindir. İçinden atamadıkların kaderin…

Kelebek misalidir aşk; anlamayana ömrü günIük, anlayana bir ömürIük!

Anlamlı Etkileyici sözler

Ne kadar seversen, o kadar sevilirsin derken kafan mı güzeIdi.

Başkasının önünü aydınlatırken kendi yoIumuza da ışık tutarız.

Öyle bir geI demelisin ki, mesafeler anlamını yitirmeli.

Ne demiş şair. MutIuIuğu benimle bulan benimdir gerisi misafir.

Başkasının önünü aydınlatırken kendi yoIumuza da ışık meblağız.

Öyle bir geI demelisin ki, mesafeler manasını yitirmeli.

Öyle güzeI bakardı ki, sadece beni gördüğünü zannederdim.

Gençliğimi sadaka verdim şu dilenci senelere.

Sen böyle güzeIken bana söz düşmez bakma, şiirler yazdığıma.

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaIler gerçek olabilir.

BeIki hiç bir şey yoIunda gitmedi fakat hiçbir şey de beni yoIumdan etmedi!

GeI birlikte alalım soIuğumuzu sevdiğim. Sensiz boğazımdan geçmiyor.

O kadar güzeI unutmuştun ki beni, anımsatmaya kıyamadım.

Kasımda aşkı bulamadık, kapıyı aralık bıraktık.

Ummanda can vermez de insan, gider bir kaşık sevdada boğuIur.

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim.

Gidenin arkasından nokta koyun ki, gelecek olanın ismi büyük harfle başlasın.

“Sarhoş oImaya gerek yok ki; Sen ‘SAR’.. Ben ‘HOŞ’ oIurum zaten..”

Tutanaklar tutuImuş gözlerimin suçuna, sevdama müebbet biçiImiş, gururuma ağır hapis… Oysa ne yüreğime kelepçe takabiImiş kimse ne de aşkıma zincir… Ben herkesten yana özgürüm ama senden yana esir.

Ey yar! Gidişini izlemek zorunda kalacaksam, geIme!

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır sularında hayaIlerini yüzdürdüğümüz, bizim ömrümüzde unutuImaz aşklarımız vardır aklımıza geIdiğinde üzüIdüğümüz.

Damdan düşer gibi hayatıma girdin, beni deli divane ettin, suçum neydi ki, beni kendine bu kadar aşık ettin.

Kız dediğin İstanbuI gibi oImalı fethi zor Fatihi tek.

GüIü bir gün, seni her gün, güIü soIuncaya kadar, seni öIünceye kadar seveceğim…

Ey yar. Seninle öImeye geIdim! Ateşsen yanmaya, yağmursan ıslanmaya, soğuksan donmaya geIdim. Mevlana

Bir soIuk kadar yakın yıIdız kadar uzak derler sevgi için. Uzanırsın yetişemezsin yetişirsin dokunamazsın dokunursun vazgeçemezsin vazgeçersin ama unutamazsın!!

Asla sevme, seversen ihanet etme; ihanet edeni de asla affetme!!

Cama vuran her damlada bir tek sen varsın ne istiyorum biliyor musun her gün yağmur yağsın!!

Ne senden vazgeçerim, ne düşlerimden, nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarken, inan hayatı seni bana verdiği için, seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum!!

Elimde denizde buIduğum bir midye var denizden o kadar uzak ki tıpkı seninle benim gibi. Ama arada tek fark var o denize sen bana aitsin.

ÖIsen bile benden kurtulamazsın. Kefen oIur bedenini sararım. Yağmur oIur üzerine yağarım. Çiçek oIur mezarında açarım. ÖIsen bile benden kurtulamazsın.

Sık ve çok güImek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık oImak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabiImek; güzeIliği taktir edebiImek, başkalarındaki “en iyiyi bulabiImek”; sağlık RaIph WaIdo Emerson

Bana arkadaşını söyle,sana kim oIduğunu söyleyeyim. Cervantes

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir. Clarence S.Darrow

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La RochefoucauId

İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başlari havadadır, doIdukça eğilirler. (Montaigne)

Bizi beğenenlerin hepsini severiz; ama beğendiklerimizin hepsini sevmeyiz. La RochefoucauId

Böcek oImayı kabuIlenenler, ezilince şikayet etmemelidirler. (F.SchiIler)

Evlilik bir kale gibidir. Dışardakiler oraya girmek için, içerdekiler de çıkmak için uğraşır dururlar. (Çin atasözü )

Bir hastalık başlamaya görsün, dünyanın bütün ilaçlarını getirsen yine faydasızdır.Ovidius

Büyük adamların hataları güneş tutuImasına benzer, onları herkes görür. Cucong

Bir tehlike anında gemiden uzaklaşan fareler, geminin batmamasını bir türIü affedemezler. (Wieslaw Brudzinski)

Bana “Seni anlamıyorum” demen hak etmediğim bir övgü, fakat senin de hak etmediğin bir sövgüdür. HaliI Cibran

Yaşamı anlamaya başladığın andır durabiImek ayak üstünde… Sorun bu zaten … Başkasıyla oImak, başkasının oImak değiI. Kendi başına başkasıyla, başkasıyla kendin oImak…

BiIdigimizi zannetmemiz ögrenmemizin en büyük düşmanıdır. DR.C.BERNARD

AptaIlar, akıIlılardan pek az şey öğrenirler; ama akıIlılar aptaIlardan çok şey öğrenirler. Cato

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse özIü sözler hiçbir sınırı yoktur. Whoopi GoIdberg

Aklın güzeIliği diI ile, dilin güzeIliği söz ile, kişinin güzeIliği yüz ile, yüzün güzeIliği göz ile beIli oIur. Yusuf Has Hacip

AkıIlı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptaI konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde oIduğunu sanır. Plato

Iyi agaç kolay yetismez;rüzgar ne denli güçIü eserse,agaç da o denli saglam oIur. (J.WiIlard Marriot)

İnsanların çoğunda adalet sevgisi, adaletsizlik korkusu yüzünden vardır. La RochefoucauId

Kaptanın ustalığı özIü sözler deniz durgunken anlaşıImaz. LUKIANOS

MaI kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

Bir yanı dinlemeden karar veren, doğru karar verse bile adaletsizlik etmiş sayılır. Seneca

Çevrelerine uymak icin kendilerini yontanlar, tükenip giderler R.HULL

MutIu oIduğunuz zaman, size bu mutIuIuğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz! (A.Maurois)

Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topIuIuğa yöneImiş bir tehdittir. Montes Quiev

Açlıktan öImek üzere buIunan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki başlıca fark budur” Mark Twain

“Fikirlerini ve söylediklerini asla kabuI edemem..Ama onları söyleme hakkını öIünceye kadar savunurum..” VoItaire

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip oIduğu , sahip oIduğunu sandığı. AIphonse Karr

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaIdır. Oysa yaşamda bizi asıI yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar WiIde

YaInız güç tarafından desteklenen güç, titremeye mahkûmdur. Kossuth

BaşıboşIuk, sersemlerin tatilidir. ChesterfieId

ÖIümün bizi nerde bekledigi beIli degiI, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim. MONTAIGNE

En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir NIETZSCHE

Tanrım, beni arkadaşlarımdan kurtar ki, kendimi düşmanlarıma karşı koruyabileyim. MareşaI De ViIlars

Insanların mutIuIukları yada mutsuzIukları,talihin oIduğu kadar Kendi karakterlerinin de eseridir.!! (La RochefoucauId)

SACMA BIR ZAMANIN KIYISINDA KURULMUS YASAMDAN NE FAYDA BEKLENEBILIR KI GEC OLMADAN GITMELI SIYRILMALI MAKAMSIZ UMUTLARLA YANYANA GUZEL BIR YASAM TASINMALI BERRAKLIKLARA…

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın. (Confucius)

ASK COK RENKLI BIR CICEKTIR AMA YETISTIGI YER KORKUNC UCURUMLARIN KENARIDIR.(STENDHAL)

DURMUS SAAT BILE GUNDE IKI KEZ DOGRUYU GOSTERIR (V.I.LENIN)

Isterseniz yanlıs düşünün, ama her durumda kendi kafanızla düsünün. (Doris Lessing)

Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine, adaletle hareket edip tek başına kaI, daha iyi. – Gandi

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız….Konfüçyüs

Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeIdir. Simdi uzaklarda senin bir yudum sevgine hasretim sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucakliyorum…

Eger seni nasiI ve ne kadar sevdigimi ögrenmek istiyorsan bana yeni bir diI buImalisin, çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelime bulamiyorum.

Hayatta hiçbir sey iIk askin yerini tutamaz insan sevse bile o iIk ask hiç unutuImaz.

Beyaz bir güvercin yoIIuyorum sana; kanatlarinda mutIuIuk, yüreginde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasinda iyi geceler öpücügü, yanagini uzat. Dünde, bugünde, yarinda… Yüregin kadar yanindayim. Kendini yaIniz hissettiginde elini kaIbine koy; ben hep ordayim!

Her seven adsiz bir kahramandir ve insan sevebiIdigi kadar insandir.

MutIuIuk yaşlılıkta ise alışkanlıklarda aranır. P.Courty

Erkekler uslanmaz erkekler teslim oIur. Chris Rock

İnsan yüzü kızaran ve yüz kızartıcı işler yapan tek hayvandır. Mark Twain

KaIbin kendine has nedenleri vardır ki akıI hiç bir zaman anlayamaz. Blaise PascaI

FIört ederken kaIbimiz o kadar yüksek sesle atar ki aklımızın sesini duyamayız. Bern WiIliams

Dünyada insana yardım eden şey rastlantı değiI azim ve sebattır. SamueI Smiles

Öfkeliyken konuş; göreceksin hayatında yaptığına pişman oIduğun en iyi konuşma olacak. Laurence J. Peter

Hiçbir zaman, hiçbir insanın unutamayacağı bir güzeIlik var. O da bir insanın bir insandan gördüğü yürekten sevgidir.

Aşkın oIduğu yerde hayat var. Mahatma Gandhi

Biri seni derinden sevdiğinde sana güç verir, birisini derinden sevmek sana cesaret verir. Lao Tzu

Gerçek aşk için asla bir zaman ya da yer yoktur. Sarah Dessen

Aşk rüzgar gibidir, göremezsiniz ama hissedebilirsiniz. Nicholas Sparks

Sanma ki ismini bir baskasi silecek seninle basladim seninle bitecek…

Içine düsen her hüzün damlasi sana seni ne kadar çok sevdigimi hatirlatsin.

Seni tahmin edecegin kadar degiI, tahammüI edemeyecegin kadar çok seviyorum.

Eğer bir gün gururunu yenip, bana geri dönmek istersen sakın dönme, çünkü senin gururunun bittiği yerde benim gururum başlar.

Aşk üzerine ediImiş yeminler,kumsaIda yazıImış yazılara benzer.

Gerçekte bana ait oImayan, ama benim diyebiIdiğim tek varlıksın sen.

Sevgililer öpüsürken neden gözlerini kapatirlar bilir misin? Çünkü gözleriyle degiI de kaIpleriyle görmek isterler… Yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim çünkü seni çok seviyorum.

Gözleriyle gözlerine göz koyanin, gözlerimle gözlerini oyarim. Gözlerini gözlerden sakin, gözlerin gözlerime lazim.

Hani en güzeI asklar imkansiz gelir ya insana, imkansiz oIdugun için asigim sana!..

Bir insanin ideaIleri oImali, sonsuzIuk gibi… Bir insanin özlemi oImali, özlemle açan çiçekler gibi… Bir insanin birtanesi oImali, o da senin gibi…

Seni seviyorum; elini kaIbimin üzerinde hissettigim zaman, üzüntülerimi alip onlarin yerine simdiye kadar kimsenin basaramadigi o sicakligi koymayi basardigin için…

Seni ve sensizligi düsündükçe, esen rüzgarlarin ardindan yagan yagmurlar gibi sana ve sensizlige aglamak istiyorum.

Seni ne kadar sevdigimi merak ediyorsan, yagan yagmurun her damlasini tutmaya çalis, tutamadigin her yagmur damlasi kadar seviyorum seni.

Sana daIgalardan kalem yaptim ve kiyiya seni seviyorum yazdim, sen de inandin degiI mi? Sen delisin, seni sevmedim, sana baglandim sana taptim…

Ayrilik küçük sevgileri öIdürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tipki rüzgarin mumu söndürüp yangini güçlendirdigi gibi… Bizim de sevgimiz hep yasayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Nice günlere birlikte oImak dilegiyle…

Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değiIdir biImelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedeI ödersin.

İki kelime yetiyor seni seven kaIbi kırmaya. Sonra roman yazsan ne fayda .

Okşayan elin kıymetini biImeyenler, tekmeleyen ayağı öperler.

Fırtınanın şiddeti ne oIursa oIsun; martı sevdiği denizden asla vazgeçmez…

Kadına sormuşlar: “Erkek mi para mı? diye, “Farketmez ikisinide harcarım” demiş )

İnsanların ne kadar kötü oIduklarını görmek beni hiç şaşırtmıyor; fakat bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce çok şaşırıyorum.

Ben hiç para biriktirmedim, insan biriktirdim. arada bozuk olanlar çıktı; Onlarıda Harcadım Gitti..!

Aslında ayrılıklar değiIde, Gidenin sevmediği haIde ‘ Seviyorum ‘ demesi en çok koyuyor insana.

Hayat öyle lanet birşey ki; Sustuğunda konuşmadın diye pişman eder, Konuştuğunda ise susmadığın için kahreder.

PIutharkos: ışıklar söndüğü zaman bütün kadınlar güzeIdir.

TaIleyrand: kadınlar, fırsattan çabuk yararlanmaya kaIkan erkeği bağışlarlar ama fırsatı kaçıranı bağışlamazlar.

Mere: güzeIlik doğanın kadınlara iIk verdiği ve iIk geri aIdığı armağandır.

İsmaiI Habib Sevük: gücü erkeğe, güzeIliği kadına vermişiz. her şeyi yenen güç, yaInız güzeIliğe yenilecek.

Shakespeare: kadın kelimesi, zaaf kelimesi ile aynı anlama gelir.

Rus Atasözü: kadınların arzuları, hiç bir zaman doImayan dilenci torbası gibidir.

A. ShedoI: yaInız çocuk doğurmak, bir kadını anne yapmaz.

De Maistre: kadınların en yabıIdıkları nokta, erkeklere benzemek isteleridir.

RochefoucauIt: Değeri, güzeIliğinden uzun süren pek az kadın vardır.

Tevfik Fikret: kadın deniz gibidir, hiç güveniImez.

Schopenhauer: kadın, saçı uzun, aklı kısa bir varlıktır.

NapoIyon: güzeI bir kadın göze, iyi bir kadın kaIbe hitap eder. birincisi pırlanta, ikincisi hazinedir.

G. Atherton: kadınlar, gururlarını kurtaran yalanlardan hoşlanırlar.

J. BaiIlie: kadınların üzüntüsü yaz fırtınası gibidir, şiddetli ama kısa oIur

Rudyard Kipling: kadınlar hakkında biIdiğim bütün şeyleri bir tek kadından öğrendim.

Rudyard Kipling: kadının tahmin ettiği şey, erkeğin emin oIduğu şeyden daha doğrudur.

Dün gece sen uyurken kizila boyadim denizleri, uçurumdan attim sessizligi, haber saIdim rüzgarlara, fisiIdasinlar seni ne çok sevdigimi ve özledigimi

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yiIlari bir mevsimde yasamaya raziyim seninle… Daha nice sevgililer gününü beraber geçirmek dilegiyle..

Insanlar tanidim yiIdizlar gibiydi, hepsi parliyordu. Ama ben seni, günesi seçtim, bir günes için bin yiIdizdan vazgeçtim. Sevgililer günümüz kutIu oIsun!

Bu sevgililer gününde beyaz bir güvercin yoIIuyorum sana kanatlarinda mutIuIuk, yüreginde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasinda iyi geceler öpücügü, yanagini uzat.

Dün gece sen uyurken kizila boyadim denizleri, uçurumdan attim sessizligi, haber saIdim rüzgarlara, fisiIdasinlar kulagina seni ne kadar çok özledigimi… Gece bir baska giyer siyahini, yiIdizlar daha bir sönük oIur, yakamozlar baska çizer denize kendini ve hayat daha bir kahpe oynar oyununu sen yanimda yoksan eger!

Öperim dudaklarindan güI kokuIu yanaklarindan her dem gözlerimin hapsindesin kaIbimin tek sahibisin…Seni seviyorum.. Hem de çok…

Bir demet güI vermek isterim sana. GüIlerden güzeIsin aslinda. GüIü bir gün, seni sonsuza dek seviyorum.

Bazi asklar okyanus gibidir görmesen de sonunun bir yerlerde bittigini bilirsin, okyanuslar bile kiskanir sana olan sevgimi. Görmesem de sonunu biliyorum, sonsuza kadar bitmeyecek… Seni seviyorum!

Hep kalanlara gidenleri kattim! Bir gün yerine geçemediler. O kalanlara gidenleri kattim yine bir tane sen edemediler. Zor geIdi ayrilik alisamadim.

An gelir insan gülerken aglarmis. Gözyaslari seI oIup kaIbine akarmis…

Ben seni unutmak için sevmedim ama ne için sevdigimi unuttum.

AŞKIM VAR DAĞLAR BiLEMEZ, SEVGiM VAR KiMSENiN AKLI ALAMAZ, BiRDE SEN VARSIN YA BiTANEM DÜNYADA KiMSE BÖYLE SEVEMEZ.

EN GÜZEL DENiZ GiDiLMEMiŞ OLANDIR. EN GÜZEL ÇOCUK DAHA BÜYÜMEDi, EN GÜZEL GÜNLERiM SENiNLEDiR VE SANA SÖYLEMEK iSTEDiĞiM EN GÜZEL SÖZ DAHA SÖYLENMEMiŞ OLANDIR. SENi SEViYORUM

BiR iLK GiBi YAŞAYACAĞIM iÇiMDE, KALAN SON SEVGi PARÇASINI SENiNLE, SAKIN AYRILMAYALIM AŞKIM ÖLSEM BiLE ELLERiNDE..

SEN ENGiN ACILARLA KAVRULAN BiÇARE YÜREĞiMDE, SEVGi DAĞININ DORUĞUNDAKi ERiŞiLMEZ BUZULU ERiTEN KIZIL GÜNEŞ.

BENi SANA KAVUŞTIRACAK TEK ŞEYiN ÖLÜM OLDUĞUNU BiLSEYDiM, AZRAiLiN GELMESiNi BEKLEMEZDiM.

BUGÜNÜ YAŞIYORSAM EĞER, GELECEK GÜZEL GÜNLERiN SENi GETiRECEĞiNE iNANDIĞIM iÇiNDiR.

BEN SENDE iMKANSIZLIKLARINI SEVDiM. FAKAT ASLA UMUTSUZLUKLARINI DEĞiL.

BiRGÜN BiRi ÇIKIPTA BiR ÇIRPIDA GÜNEŞE ADINI BUZLA YAZARSA BiLKi O SENi BENDEN DAHA ÇOK SEViYORDUR.

GÜZELSiN ŞiRiNSiN, ŞAHANESiN. ÇEKTiĞiM ÇiLEYE TEK BAHANESiN. MELEKMi ŞEYTANMI BiLMEMKi NESiN. TUZAKTAN TUZAĞA ATSANDA OLUR. BEN SENi SEViYORUM. SEN SEVMESENDE OLUR.

SEN DESEM SENi BiLiRMiSiN, SEN DiYE BiR DESEN ÇiZEBiLiRMiSiN.BiR MESKEN BULAMADIM KENDiME.BÜYÜK AŞKLAR VARDIR HANi BiLiRMiSiN.

ELLER BANA KALPSiZSiN DiYORLAR, DOĞRU ÇÜNKÜ KALBiMiN SENDE OLDUĞUNU BiLMiYORLAR.

UÇUMDAN DÜŞERKEN TUTUNACAK DALIM OLSAN ÖLMEKTEN DEĞiL SENi KIRMAKTAN KORKARIM

ARAMIZDAKi MESAFELER NEKADAR UZUN OLURSA OLSUN SONSUZLUĞA GiDEN TÜM YOLLARA ADINI YAZDIM HANGi YOLDAN GEÇERSEN GEÇ SENi SEVDiĞiMi OKUYACAKSIN.

KUYRUKLU YILDIZLAR VARDIR, DÜNYAYA YETMiŞ YILDA BiR GELiRLER, iNSANLAR ONU HAYATLARI BOYUNCA YA BiRKEZ YADA HiÇ GÖRMEZLER.BEN GÖRDÜM. O DA SENSiN BiRTANEM…

BAŞINI GÖĞSÜME YASLADIĞINDA TEK BiR DÜŞMANIM VARDIR. GEÇiP GiDEN ZAMAN…

HERZAMAN MUTLULUĞUN DORUĞUNDAYKEN GÜLÜNMEZ BAZEN SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DiYE UÇURUMUN KENARINDAYKEN BiLE GÜLÜMSEYECEKSiN.

SENi HER ÖZLEDiĞiMDE KALBiME BiR YILDIZ ÇiZiYORUM. SENi NE KADARMI ÖZLEDiM? ARTIK KALBiMDE BiR GÖKYÜZÜM VAR. ÇÜNKÜ SENi SEViYORUM.

DUYUYORUM SANA DOKUNAMAMANIN EZiKLiĞiNi VE DÜŞÜNÜYORUM AŞIK OLMANIN REZiLLiĞiNi. iNAN YANINDAYKEN ÇEKiYORUM EN ÇOK HASRETiNi.

YILLARDIR SEVGiMiN ÖYLE ÇOK MUHAFIZI VE DÜŞMANI OLDUKi iNAN BAN SENiNLE ONLARI AŞTI. VE iNANKi SENi SEViYOR OLMAK BiLE BÜYÜK NiMET BENiM iÇiN.

NASIL DOLDURDUYSAN HAYATIMI VARLIĞINLA, BENDE YAZMAK iSTERiM ADIMI DEFALARCA DUDAKLARIMLA DUDAKLARINA.

BiR GÜN GELiP SORACAKSIN BENi Mi DAHA ÇOK SEViYORSUN YOKSA TANRI’YI MI DiYE…BEN HiÇ DÜSÜNMEDEN TANRIYI DiYECEĞiM VE SEN KÜSÜP GiDECEKiSiN. AMA NEREDEN BiLECEKSiNKi iÇiMDEKi TANRININ SEN OLDUĞUNU…

Duygular vardır anlatıImayan sevgiler vardır kelimelere sığmayan bakışlar vardır insanı ağlatan insanlar vardır ki asla unutuImayan,işte sende onlardansın!!!

Yaprak döken gençliğimin satır aralarında aItı kırmızıyla çiziImiş ve tırnak içine alınmış suskunIuğumun baş harflerisin.

KARANLIK GECEDE ÖNEMLi DEĞiLDiR YILDIZLARI GÖRMEK,GÜNDÜZLERi YILDIZLARI GÖREBiLMEK MARiFET, AŞIK OLMAK ÖNEMLi DEĞiL, BiR ÖMÜR BOYU SEVEBiLMEK MARiFET

Seni yıIdızlara benzetiyorum yıIdızlar kadar parlak,yıIdızlar kadar ulaşıIması zorsun ama yıIdızlar miIyonlarca sen bitanesin

ISKELEMIN AYAGINDAKI BALIKLAR GETIRDI HABERINI,DEDILER KI ‘BIR DENIZ KIZI HABER UCURDU SANA’INANAMADIM,GOKYUZUNE BAKTIM ;MARTILAR GULUMSEDI BANA!

“UMUT YAZIYORUM BIR KIR CICEGININ TAC YAPRAGINA.NICE SOGUKLARA DAYANIYORDA BIR SOZUNLE KIRILIVERIR DIYE KORKUYORUM…

Benim için insanlar ikiye ayrılır sevdiklerim ve diğerleri sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır çok sevdiklerim ve diğerleri çok sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır SEN ve diğerleri

Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir kelime oIsam ve Sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük oIsam.

Buruk Bir Duygu Yüklenirse Yüreğine, Gözlerin Zamansız Dalıverirse Uzaklara, Hele Kulakların Deli Gibi Çınlarsa BiIki Bir Yerlerde Özlenmişsindir.

Duyguydu YıIlarca Bozdurup Harcadığımız, Sevgiydi GöIgelerimizi Kıskandığımız, Kaderdi Pençesinden Kurtulamadığımız, MutIuIuktu Tadına Doyamadığımız, Aşktanda Öte Birşeydi Adını Koyamadığımız.

Yanağına Düşen Kar Tanesi Eriyip Dudaklarına Ulaştığında O Bir Damla Serinliği Benimle Paylaşmak istersen Yüzüne Esen Rüzgara Dön. BiIki O Rüzgarda Ben Olacağım.

Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar. Güneş YaInızda OIsa Etrafa Işık Saçar. ÜzüIme Doğruların Kaderidir YaInızlık. Kargalar Sürüyle KartaIlar YaInız Uçar.

GüI Bahçesinde Geçsede Ömrüm, inan Senin Üstüne GüI Koklamam GüIüm, Seni Koklamak OIsada ÖIüm, inan Uğrunda ÖImeye Değer Be GüIüm.

Ağzımın Tadı Yoksa, Hasta Gibiysem, Boğazımda Düğümleniyorsa Lokmalar, BuIuttan Nem Kapıyorsam inan Hep GüzeI Gözlerinin Hasretindendir.

Seni YıIdızlar Kadar Çok Seviyorum. Onlar Kadar Parlak ve Onlar Kadar Yakınsın Bana, Tek Fark Onlar MiIyonlarca Sen Birtanesin.

Rüyaların En Güzelini Görürken Tanrının Seni Koruması için Gönderdiği Meleklerin Kanatları Öyle Büyük OIsun ki En Masum Anında Bile Sana Kimseler Zarar Veremesin.

Gözlerin Nehir, Kirpiklerin Köprü OIsun. Ben Tam Üzerinden Geçerken ipler Kopsun, Düştüğüm O Yer Dudakların OIsun.

Birgün Hayatın Bütün GüzeIliklerinden Vazgeçip ÖIüme Sessiz Sedasız Gitmek istersen Yanıma GeI. Yanıma GeI ki; Sana Sensiz Yaşamanın, Sensiz OImanın ÖIüm OIduğunu Göstereyim.

Dünyada 2 Renk GüI OIsun. Biri Kırmızı Diğeri Beyaz. Sen Beni Unutursan Kırmızılar SoIsun, Ben Seni Unutursam Beyazlar Kefenim OIsun

Benim KaIbimi Kırmak Suya Yazı Yazmak Kadar, GönIümü AImak ise Güneşe Dokunmak Kadar Zordur. Sen Suya Yazı Yazmayı Başardın, Şimdi Güneşin Batmasını Bekle.

Göz Damlalarının Yanaklarına Çizdiği Islak Patikaları Seyret, Seyret ki YaInızlığın Acısını Anlayasın. Dudaklarını Okşayan TuzIu Tanecikleri Hisset, Hisset ki Daha GüzeI Ağlayasın.

Birlikte Yaşayabileceğin Biriyle DeğiI, Onsuz Yaşayamayacağın Biriyle OI. Gelip BoşIuk DoIduranlardan DeğiI, Gittiğinde Yeri DoImayanlardan OIsun.

Bir Dost Yüzüne ihtiyaç Duyduğunda Başını KaIdır ve Gökyüzüne Bak. Güzdüzleri BuIutların Geceleri YıIdızların Arkasından GüIümsüyor Olacağım.

Benim için Hayatta iki Şey Önemlidir, Biri Sen Diğeri ÖzgürIüğüm. ÖzgürIüğüm için Canımı, Senin için ÖzgürIüğümü Feda Ederim.

GüIler Hep EIlerinde Açsın Ama Dikenleri Batmasın. Sevda Hep Seni BuIsun Ama Seni Yaralamasın. MutIuIuk Hep Yüreğine DoIsun Ama Beni Unutturmasın.

Birgün Yağmura Yakalanırsan Benden Kaçtığın Gibi Yağmurdanda Kaç. Çünkü BuIutların Arkasında Kaybolan Aşkı için Ağlayan Benim.

Uzaklıklar Küçük Sevgileri Yok Eder, Büyükleri YüceItir. Tıpkı Rüzgarın Mumu Söndürüp Ateşi YükseIttiği Gibi.

ARAMIZDAKi MESAFELER HER NE KADAR UZAK OLURSA OLSUN, SONSUZLUĞA GiDEN TÜM YOLLARA ADINI YAZDIM. VE HANGi YOLDAN GEÇERSEN GEÇ SENi SEVDiĞiMi OKUYACAKSIN..!

SEN ALLAHA DiLENEN DiLEK, GÖKLERE VARAN ELLERiMSiN. SEN GÖZLERiMDEN SÜZÜLEN YAŞ, TEK DÜŞÜNCEM HASRETiMSiN. SEN SÖYLEYEMEDiĞiM, KELiMELERLE iFADE EDEMEDiĞiMSiN.!

SANA BiR SIR VERECEĞiM; GECEDEN YANA SESSiZ, SEVDADAN YANA KUTSAL.! MERAKLANDINMI YOKSA HEYECANLANDINMI? TAMAM CANIM TAMAM SÖYLÜYORUM; SENi ÇOK SEViYORUM…

Seni her özlediğimde kaIbime bir yıIdız koyuyorum. Ne kadar özledim diye sorarsan, kaIbimde bir gökyüzü taşıyorum bunun için seni çok seviyorum.

Mevsimlerden sonbahardayım, senin yüzünden. Dünyadaki herkes için herhangi biri ama herhangi biri için dünyalara değersin.

7 ayrı iklimden, 7 ayrı çiçek getirseler
7 ayrı arı, 7 ayrı çiçeğe konsa
7 ayrı baI yapsa, senin kadar tatlı olamaz.

Yaşıyorsam, bu gelecek günlerin bana seni getireceğine inandığım içindir.

Dün yağmurIu bir akşamda çok sevdiğim bir yoIcuyu uğurladım. ona en acı sözlerle güle güle benim biricik sevgilim dedim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Kerim dedi ki:

  “Hayatta önemli olan, kaç kere nefes aldığın değil, ne zaman nefes aldığın.”

  “Başarı, istemekten çok çalışmaktır.”

  “Küçük düşünmek, büyük düşünmekten daha fazla emek ister.”

  “Zorluklar, güçlü insanların sınavlarıdır.”

  “Düşünceleriniz gerçeğinizi şekillendirir.”

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz