Faruk Turgut: “Kızıl Goncalar Ülkenin Gündemine Oturacak!”

Faruk Turgut: “Kızıl Goncalar Ülkenin Gündemine Oturacak!”

‘Kızılcık Şerbeti’ ile büyük sükse yakalayan Gold Film, şimdi de Özgü Namal, Özcan Deniz ve Mert Yazıcıoğlu’nun başrollerinde yer alacağı ‘Kızıl Goncalar’ı ekrana getirmeye hazırlanıyor. Yönetmenliğini Ömür Atay’ın, senaristliğini Necati Şahin’in üstlendiği yapım, 14-15 yaşlarındaki iki çocuk üzerinden Türkiye sosyolojisinin sorgulanacağı bir iş olma özelliğini taşıyor.

10 Ekim’de sete çıkacak, kasım ayında FOX’ta ekrana gelecek olan dizinin konusuna dair ilk bilgiler:

“İnsanların merak ettiği enteresan yapıların sorgulandığı ve bu yapıları ciddi eleştiriler getirdiğimiz bir iş olacak. Ben yine Kızılcık Şerbeti kadar etkili bir dizi olacağını ve çok ses getireceğini, ülkenin gündemine oturacağını ve tartışma yaratacağını düşünüyorum. Özcan Deniz bir doktoru oynayacak. Babası 28 Şubat generallerinden biri… Özellikle 28 Şubat’ta Türkiye’deki türban meselesinin öyle veya böyle sebeplerinden biri. Doktor, o kültürünün içinde yetişmiş ama özellikle doğuda görev yaptığı süreç içerisinde temasta olduğu bir ailenin hayatını farklı bir boyuta getirebilmek adına da ciddi bir çabası olacak. Ayrıca son dönemde Türkiye’nin en büyük kanayan yerlerinden biri olan Türk doktorlarının ülkeyi terk etmeye nedenlerine de ayrı bir pencerede eleştirel bir boyutta göndermeler yapacağız. Doktor Levent’in eşi Türkiye’den ziyade yurt dışında mesleğin devam ettirme konusunda kararlı. Bu yüzden eşiyle ters düşecek. Doktorların meselelerine farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyoruz. Özgü Namal’ın oynayacağı Meryem ise Doğu Anadolu’dan geliyor. İki karakterin çocukları arasındaki bir bağlantıdan ötürü yolları kesişecek. Bu arada dizide yine çok önemli bir toplumsal mesele olan proje çocuk konusuna değineceğiz.”

Kaynak : Fav10

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ertan dedi ki:

    otursun bakalımm

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz