Site Rengi

Gelecekten.Net

Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken konular

Gebelik ortalama 40 hafta yani 9 ay 10 gün devam eden bir süreçtir. Tıbbi olarak gebelik başlangıcınızı hamile kaldığınız adet döngünüzde gördüğünüz adetin ilk günü belirler. Bu nedenle gebeliğinizin birinci haftası aslında henüz hamile olmadığınız bir dönemdir.

Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken konular

Pek çok hanımın en büyük hayali, küçük ve dünya güzeli bir bebeğe sahip olmaktır. Fakat bebeğin doğumundaki önem kadar, dünyaya gelişi aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu noktalar dahilinde anne adaylarının dikkat etmesi gereken hususlar konusuna değinmekte fayda var. Nitekim, bu hususlar sayesinde, hamile kadınların sağlıklı bir gebelik süreci gerçekleştirmeleri mümkün olabilecektir. Bu süreçlerde izlenilecek yollar ise,

• Anne adaylarının günlük uyku süresi en az 7- 8 saat olmalıdır.

• Beslenme aşamaları ise sık sık ve azar öğünlerle şekillenmelidir.

• Yemek yemeler çok yavaş ve sindirime kolay bir şekilde gerçekleşmelidir.

• Besin çeşitliliğine önem verilmeli, özellikle de her öğünde farklı bir yararı bulunan besin tüketilmelidir.

• Anne sütünün pekişmesi ve bebeğin anne karnında sağlıklı bir şekilde gelişmesi adına hem fiziksel hem de zihinsel egzersizler yapılmalıdır.

• Haftada en az iki kere balık tüketilmelidir.

• Kafein, asitli içecekler ve alkolden uzak durulmalıdır.

Sağlıklı Hamilelik Ömür Boyu Huzur

Anne adaylarının dikkat etmesi gereken hususlar dikkate alındığı takdirde ise, bebeğinize ömürlük bir sağlık armağan etmiş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler :   Beylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -  Ankara boşanma avukatı  -  Furkan Danacı  -   Türk beğeni satın al