Google haber yayıncılarına içerik başına para ödemeyi kabul etti

ABD merkezli teknoloji şirketi Google haber yayıncılarına içerik başına ödeme yapmayı kabul etti.

 • 27 Haziran 2020
 • 1.706 kez görüntülendi.
Google haber yayıncılarına içerik başına para ödemeyi kabul etti

Geleneksel medya ile teknoloji devlerinin dijital egemenliği arasındaki mücadelede yeni bir gelişme yaşandı. Alphabet’in bünyesinde bulunan Google, belirli haber yayıncılarına içerikleri için ödeme yapmaya başlayacağını duyurdu.

CNBC’de yer alan habere göre, Google ödemelere öncelikli olarak Avustralya, Brezilya ve Almanya’daki medya gruplarından başlamayı planlıyor.

Google’ın Başkan Yardımcısı Brad Bender, nitelikli ve kaliteli içerik üretici sayısını artırmak için belirli haber yayıncılarına içerik başına ödeme yapmaya başlayacaklarını duyurdu.

Aynı açıklamada kullanıcıların lisanslanan özel içeriklere Google Haberler ve Keşfet aracılığıyla ulaşmaya devam edecekleri bilgisinin altı çizildi.

Geçtiğimiz aylarda Avustralya, ABD merkezli teknoloji şirketleri Facebook ve Google’ın haber içerikleri için ödeme yapmasını sağlayacak bir kanun üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Avustralya’nın Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Josh Frydenberg, bu kapsamda temmuz ayı sonunda bir yasa tasarısı sunacağını duyurmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Melek dedi ki:

  iyi bişey..

 2. Caner dedi ki:

  iyi etti. google işinin bilir

 3. Kerim dedi ki:

  ödesin tabi

 4. Shenna dedi ki:

  fantastic points altogether, you simply won a new reader.

 5. kedi dedi ki:

  I like your blog. really great colors.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al