Gül Çiçeğinin Hikayesi ve Anlamı .. Güllerin Anlamı ve Renk Özellikleri…

Gül’ün Anlamı ve dili Sayfamızdasınız… Güllerin Anlamı, Hikayesi ve Sembolizmini Siz Okuyucularımız için araştırdık .. Sayfa İçeriği : Kırmızı gül Anlamı, Kırmızı beyaz gül anlamı, Tek pembe gül anlamı, Siyah gül anlamı, Sarı gül anlamı, Pembe gül Anlamı, Beyaz gül Anlamı, Gül renklerinin anlamı …

  • 19 Eylül 2022
  • 347 kez görüntülendi.
Gül Çiçeğinin Hikayesi ve Anlamı .. Güllerin Anlamı ve Renk Özellikleri…

GÜLLERİN HİKAYESİ VE ANLAMI
Eski zamanlardan beri güller, kokuları, güzellikleri ve iyileştirici özellikleri nedeniyle yetiştirilmektedir. Dikenli sapları ve güzel kokulu çiçeklerin eşsiz kombinasyonu ile güller, genellikle başarının, tamamlanmanın ve mükemmelliğin bir sembolü olarak ödüllendirilir: Uzun sapları dikenlerle buluşturduktan sonra, muhteşem güzellikte ve büyüleyici kokuya sahip bir çiçekle ödüllendirilirsiniz. Başka bir deyişle, güller hayatın bir metaforudur: Zorlukları aştıktan sonra iç uyumu, birliği ve mutluluğu bulursunuz.

Güller büyük ölçüde semboliktir ve genellikle armalarda, rozetlerde kullanılır.

Gül Anlamları
Güller en çok aşk ve romantizmle ilişkilendirilir.

Güller ayrıca gizlilik veya mahremiyet anlamına da gelebilir. Gülün altında anlamına gelen “sub rosa” terimi eski çağlardan gelmektedir. Romalılar ziyafet salonlarının tavanlarına güller asarlardı ve şarabın etkisi altında söylenen her şeyin gizli kalacağı anlaşıldı.
Orta Çağ’da toplantı odalarının tavanlarına da güller asılırdı. Güllerin altındaki herkesin gizlilik yemini ettiği anlaşıldı.
Güller ayrıca dört tarot kartında da kullanılır. Aptal, Sihirbaz, Güç kartı ve Ölüm kartı. Aptalda beyaz gül saflığı sembolize eder ve zihni temizlemeyi hatırlatır. Sihirbaz kartında, ortaya çıkan bilgeliği ifade eder. Güç kartında gül dengeyi temsil eder. Ve Ölüm kartında, niyetin saflığı, netliği ve şeffaflığının bir hatırlatıcısıdır.

Gül Renklerinin Anlamı
Bir gülün rengi sembolik anlamlarla da ilişkilidir. Her gül rengi ve hatta gül çiçeği şekli ve yaşı (yani tamamen açmış güllerin aksine gül tomurcukları), verenden alıcıya farklı bir anlam veya sessiz mesaj iletir.

Kırmızı gül romantizm, aşk, güzellik ve cesareti simgeler. Kırmızı gül goncası güzelliği ve saflığı ifade eder. Dikensiz bir kırmızı gül , ilk görüşte aşk anlamına gelir.
Sarı güller dostluk ve neşeyi ve yeni başlangıçları simgelemektedir.
Turuncu güller büyülenmeyi, arzuyu ve şehveti simgelemektedir.
Pembe güller , özellikle koyu pembe güller, takdir ve minnettarlığı ifade eder. Açık pembe güller genellikle hayranlık ve/veya sempati göstergesidir.
Beyaz gül , masumiyet ve saflık anlamına gelir; ayrıca sessizlik, gizlilik ve saygı. Beyaz gül goncası kızlığın simgesidir. Gelinler, gelin buketleri için genellikle beyaz gülleri seçerler.

Peki güllerin farklı renkleri neyi simgeliyor?
Kendinizi bir gülün neyi simgelediğini sorarken bulduysanız, mükemmel buketinizi seçmek için gülün anlamı kılavuzumuza bir göz atın.

Kırmızı güller
Yüzyıllardır aşk ve romantizmi temsil etmek için kültürler arasında kullanılan kırmızı gülün ne anlama geldiğini çoğumuz biliyoruz.

Kırmızı güllerin anlamı evrensel olarak aşk ve tutku olarak anlaşılır. Ancak kırmızı güllerin içinde bile keşfedilmeyi bekleyen gül rengi anlamları vardır. Koyu kırmızı bir gülün bazen bağlanmaya hazır olduğunuz anlamına geldiği düşünülür ve tutku ve arzuyu simgelediği söylenen açık renkli kırmızı güllerden daha derin bir bağı simgeleyebilir.

Pembe güller
Pembe güllerin anlamı minnet ve hayranlıktır. Arkadaşlarınız, kardeşleriniz veya öğretmenleriniz gibi en çok takdir ettiğiniz kişiler için mükemmel bir seçimdir. Pembe güller ayrıca kadınlığı ve zarafeti temsil edebilir, bu da onları bir kız bebek için nişan partileri, balolar ve bebek duşları gibi etkinlikler için mükemmel kılar.

Kırmızı güllerde olduğu gibi, pembe gül sembolizmi, tanıma ve takdiri ifade eden sıcak pembe ve lütuf ve sevinci ve ayrıca minnettarlığı sembolize etmek için kullanılan açık pembe ile değişebilir.

Şeftali Gülleri
Şeftali güllerinin anlamı şükrandır. Ancak, duygularınızın samimiyeti ve gerçekliği anlamına da gelebilirler. Yani, bir teşekkür hediyesi arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Ayrıca, bir sadakat işareti olabileceğinden, terfi, yeni bir iş anlaşması veya bir iş teklifi gibi işle ilgili haberleri kutlamak için yaygın olarak kullanılırlar. Ve hoş tonları ve soluk renkleri birçok iç mekana uyduğundan, kendinize veya bir başkasına şeftali gülleri alırken yanlış yapmış olamazsınız!

Sarı Güller
Sarı güllerin anlamı sıcaklık ve mutluluktur. Parlak, güneşli renkleri anında herkesin yüzünde bir gülümseme oluşturabileceğinden bu şaşırtıcı değil!

Verdikleri tüm neşe nedeniyle genellikle bir dostluk çiçeği olarak bilinirler ve sarı bir gül buketinin de arkadaşın verdiği neşeyi temsil ettiği düşünülür. “Beni çok mutlu ediyorsun” demenin güzel bir yolu.

İlginçtir ki, Viktorya döneminde sarı gül kıskançlığı simgeliyordu, ancak gülün anlamı çoktan gitti ve şimdi saf ve bol neşe için evrensel bir sembol.

Beyaz güller
Beyaz güllerin anlamı saflık ve zarafettir. Belki de bu yüzden genç aşkı ve sonsuz sadakati simgeledikleri için bu kadar popüler düğün çiçekleri. Beyaz renk aynı zamanda taze başlangıçların ve beyaz çiçekleri düğünler ve birlikler için ideal çiçek yapan saf, net bir yolun temsilcisi olabilir.

Beyaz gülün anlamı, renk olarak çok benzer olmasına rağmen, fildişi gül anlamından farklı olsa da not etmek önemlidir. Fildişi güller saflık ve zarafet anlamına gelir, aynı zamanda düşünceli olma anlamına gelir. Romantik anlamdan yoksundurlar, bu da onları çok daha romantik ve tutkulu olan beyaz gül anlamına karşı harika bir dostluk çiçeği yapar.

Turuncu Güller
Turuncu gülün anlamı coşku ve enerjidir. Bu yüzden terfiler ve yeni işler için göndermek için mükemmel bir çiçek.

Turuncu gülün, sadece bakmak için sizi çok mutlu ettiğinde hayranlık ve coşku iletmek için kullanılmasına şaşmamalı! Parlak tonları ve çekici tonları her odayı aydınlatır ve hepimize dünyaya biraz daha enerjiyle girmemizi hatırlatır. Yeni bir şeye başlayan veya biraz desteğe ihtiyacı olan biri için harika bir motivasyon çiçeğidir.

Mor Güller
En nadide renkli güllerden biri olan mor güller, ilk görüşte büyülenmeyi ve aşkı simgeliyor. Bu gülleri elde etmek çok zor olduğu için, o zamanlar sadece kraliyet ailesi içindi. Ve şimdi hala yanlarında bir kraliyet havası taşıyorlar ve çok görkemli çiçekler olarak görülüyorlar. Bu nedenle, birinden mor gül alırsanız, sizi çok iyi düşünmeleri gerekir!

Mavi güller
Mavi gül, gizem ve ulaşılmazlık anlamına gelir. Doğada var olmadıkları için, onları karşılıksız sevgiyi ifade etmek için harika bir çiçek yapan, yaratılması ve elde edilmesi zor olabilir. Birini seviyorsanız ama bunun her ne sebeple olursa olsun olamayacağını biliyorsanız, o zaman mavi gül, karşılıksız sevgiyi, olamayacağı anlayışıyla sembolize etmek için mükemmeldir.

Yeşil güller
Yeşil güller doğayı, gençleşmeyi ve doğurganlığı temsil eder. Bu, ruhta veya bedende bir gençleşme olabilir ve genellikle yeşil gül, istikrarı ve dengeyi simgelemek için kullanılır. Mücadele zamanlarında umudu ifade etmek için yeşil güller gönderilebilir.

Siyah güller
Geleneksel olarak siyah güller, en olumlu mesaj olmayan ölümü ve vefatı sembolize eder. Ancak son yıllarda siyah gülün anlamı değişti ve eski kalıpların ve alışkanlıkların ölümü ve yeni düzene geçiş anlamına geldi.

Bu anlamda siyah gül, güven ve yeni doğum anlamına gelebilir. Yeşil güllerle birleştiğinde, gelecek için yeni bir umut ve pozitiflik çağını sembolize edebilirler.

Çoğu durumda güller aşka bağlı olsa da, gönderdiğiniz güllerin sayısına göre belirli bir romantik mesaj gönderebilirsiniz.

Bir gül , ilk görüşte aşkı simgelemektedir.
İki gül , paylaşılan ve derin sevgiyi sembolize eder.
Üç gül “Seni seviyorum” der.
Altı gül “senin olmak istiyorum” der.
Yedi gül sana aşığım diyor.
Dokuz gül sonsuz aşkı simgelemektedir.
On gül “Mükemmelsin” diyor.

Özetlemek gerekirse, bir gülün sembolizmi nedir?

Güller, “Seni seviyorum”dan “Arkadaşlığına değer veriyorum”a, “tebrikler”e kadar her şeyi söylemenin harika bir yolu olabilir. Çiçekler, kelimeler olmadığında duygularınızı ifade etmenin mükemmel yoludur ve güller, duygularınızı ifade etmek için mükemmel çiçeklerdir.

Veee Haziran’da doğduysanız, gül sizin doğum çiçeğinizdir !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz