Site Rengi

Gelecekten.Net

Kişiye Özel Tıbbın Şifresi Homeopati Olabilir Mi?

Kişiye Özel Tıbbın Şifresi Homeopati Olabilir Mi?

İnsanlık, tarih boyunca birçok salgın ve ölümcül hastalıkla sınandı ve kimisinde başarılı oldu kimisinde ise halen daha bir tedavi protokolü geliştiremedi. Hepimizin, hatta tüm dünyanın çok iyi bildiği ve son 2-3 sene içinde hayatımızı tümden değiştiren Covid-19 salgını halen daha varlığını sürdürürken, insanlık tedavi yöntemlerini sorgulamaya başladı.

Kimisi tamamen doğal yollardan tedavi olmak isterken kimisi ise günümüz tıp anlayışından şaşmamakta kararlı. Ama görünen o ki, her hastaya aynı tür yaklaşan tıp tedavileri yerini kişiye özel tıp tedavilerine yavaş yavaş bırakmakta…

Kişiye özel tıp tedavisi söz konusu olduğunda insanı en detaylı inceleyen ve en doğal çözüm ile tedavi etmek isteyen tıp tedavi yöntemi olarak “Homeopati” büyük bir farkla öne çıkmakta. Homeopatiyi kısaca anlatmak istersek, hasta kişi doktora başvurduğunda ona çok miktarda soru sorulmakta, kimi doktor 50 soru kimisi ise 300 soru gibi çok sayıda soru sormakta. Bu sorular baştan ayağa kadar vücudun her bölgesini kapsamakta ve bunlara ek olarak aile geçmişindeki hastalıklarda dahil edilmekte. Bu sorular sonrasında elde edilen cevaplar homeopatinin sistematiği içerisinde semptomlara dönüştürülerek hasta için en doğru ilaç seçimi yapılmakta.(Detaylı olarak homeopati nedir merak ederseniz bu sayfadan okuyabilirsiniz.)

Homeopati, insan bedeni hakkında tüm ipuçlarını değerlendiren bir sisteme sahip, mesela geleneksel tıp tedavisinde öne eğilince geçen baş ağrısı diye bir kavram için bir ilaç bulamazsınız ama homeopati tedavisinde bu ve bunlar gibi binlerce özel durum için tedavi edici remediler bulunmakta. Remedi nedir derseniz, remedi homeopati tedavisinde kullanılan ilaçlara denilmektedir. Ama bildiğimiz kocaman haplara benzemeyen, beyaz, top şeklinde, mercimek tanesinden küçük bir formda yer almaktadır ve homeopati tedavisi aldığınızda size avuç avuç hap yutmanız değil, homeopati doktorunun uygun gördüğü ilaçtan yani remediden, bir veya iki tane almanız tavsiye olunacak.

Homeopati, doğal ve alternatif tıp tedavileri arasında yer alan ve 1796 yılında Alman Doktor Samuel Hahnemann tarafından tüm dünyaya armağan edilen bir tedavi yöntemidir. Sistemin keşfi, Doktor Hahnemann’ın bir gün tıp kitabı çevirisi yaparken kinin bitkisinin sağlıklı insanlarda sıtma hastalığına benzer semptomlar oluşturduğunu okuması üzerine yaptığı çalışmalar neticesinde, “benzer, benzerini tedavi eder” mantığını bilimsel çerçeveye oturtarak bugün dünya sağlık örgütü tarafından da kabul görmüş bir tedavi yöntemini insanlığa hediye etmiştir.

Burada açıklamamız gereken bir kavram daha var, “benzer, benzerine tedavi eder”, bunun anlamı şudur, kinin bitkisinden örnek verirsek, sıtma hastalığının ilacı kinin bitkisidir, ama siz hasta birine değil de sağlıklı birisine kinin bitkisi verirseniz, o kişide sıtma hastalığına benzer hastalık semptomları görülmeye başlanacaktır. Bu bilgi üzerine doktor Hahnemann sayısız deneme yaparak binlerce homeopatik ilacı yani remediyi insanlığın tedavisine sunmuştur.

Yazımızı özetlemek istersek, kronik hastalıklardan tutunda, çocuk hastalıklarına, en ciddi kanser vakalarına hatta aids hastalığına kadar birçok hastalık için homeopati tedavisi en güvenli ve tedavi oranı yüksek bir yöntem olarak yüzyıllardır kullanılmaktadır. Tüm dünyada güvenle kullanılan bu yöntem, Hindistan’da en çok tercih edilen ikinci tedavi yöntemi olmakla birlikte İngiliz Kraliyet Ailesi, homeopatiyi ana tedavi yöntemi olarak seçen dikkat çekici ailelerden birisidir.

Homeopatinin etkili olabilmesi için gerekli olan şey, hasta kişinin kendisini çok iyi takip etmesi ve bu değişimleri, gözlemlerini gün gün yazarak, doktoruna iletmesidir. Detay tıbbı olarakta isimlendirilen homeopati, doğal, ağrısız, acısız, yan etkisiz tedavi denildiğinde akla ilk gelen yöntem olarak milyonlarca insanın hayatına dokunmaktadır.

Türkiye’de homeopati konusunda oldukça değerli doktorlar çalışmalar yapmaktadır ve günümüzde homeopati tedavisini sadece doktorlar uygulayabilmektedir.

Sonuç olarak, ağrısız, acısız, yan etkisiz bir tedavi yöntemi için homeopati, kişiye özel tıbbın şifresi olarak gelecekte adından çok söz ettirecek bir tedavi yöntemi olarak yerini almaktadır. Doğal tedavi arayanların bu konuya bakmalarını öneririz. Sağlıcakla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası NakliyatBeylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -- Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Türk beğeni satın al -  Güvenilir takipçi satın alma