‘Kısmet’te Kim Kimdir?

‘Kısmet’te Kim Kimdir?

Yönetmenliğini Semih Bağcı’nın, senaristliğini Mahinur Ergun ve Yusuf Reha Alp’in üstlendiği, başrolünü Cem Gelinoğlu ile Özge Özacar’ın paylaştığı dizi cuma akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kısmet, ilk bölümüyle cuma 20.00’de FOX’ta!

Doğan Saka (Cem Gelinoğlu)​

Doğan Saka, 30 yaşındaki bir avukat olarak kariyerinde başarılı bir isimdir. Kendisine karşı ve dünyaya karşı oldukça dürüst bir yapıya sahip olmasının yanı sıra, disiplinli bir yaşam tarzı benimsemiştir. Bu disiplinli yaşam tarzı sayesinde, sıkıcı ve monoton gibi görünen hayatını bir düzene sokarak güvenli ve konforlu bir liman haline getirmiştir. Sabah kahvaltısını etmeden kimseyle konuşmaz ve belli saatlerde rutinlerini uygular.

Doğan, arabasını zorunlu haller dışında kullanmaz. Gereksiz şeyler almaz, az yemek yer ve az para harcar. Bankada her zaman parası vardır. İnsanlarla arasındaki ilişkilerinde, çok ince ayarlanmış bir mesafe vardır.

Doğan’ın hayatındaki en önemli motivasyon kaynaklarından biri, Melike’ye olan aşkıdır. Melike’ye duyduğu aşkın dengesini çoğu zaman bozduğu ve annesinin kontrol bağımlısı tutumuyla da işleri hiç kolaylaştırmadığı görülmektedir.

Melike (Özge Özacar)​

Melike 1994 yılında doğmuş güzel bir kadındır. Melike ile Doğan çocukluklarından beri komşu ve arkadaştırlar. Doğduğu ilk andan itibaren, dudakları kiraz, yanakları pembe ve saçları pırıl pırıl olan Melike, herkesin hayran olduğu biri olmuştur.

Ancak annesi Nergis, Melike’yi kendi olamadığı ama olmak istediği güçlü kadın olarak yetiştirir. Melike’nin babası da kızına aşıktır ve ona her şeyi verir. Bunun sonucunda Melike, iki dengesiz ebeveynin ürünü olarak gerçek hayata asla uyum sağlayamaz. Bağlanma sorunları olan, bencil bir ilgi manyağına dönüşür. Güzelliği ve zekası sayesinde birçok insanın dikkatini çeker. Ancak kimsenin duygularıyla ilgilenmez. Kontrolü dışında bir olay geliştiği zaman, vahşileşir ve sonuçlarını asla düşünmeden hareket eder. Acı çektirdiği zaman bundan zevk alır. Bu, onun ruhunda olan bir bilgi değildir.

Melike’nin huzur bulduğu tek yer, Doğan’ın yanıdır. Büyüdükçe daha da bağlanır Doğan’a. Melike, onu erkek arkadaş adayı gibi görmez, çünkü annesi ona bu kategorideki erkekleri kodlamamıştır.

Taner (Cenan Adıgüzel)​

Taner Dağveren, yasadışı işler yaparak büyük servet sahibi olmuş, karizmatik ve hiperaktif bir adamdır. 35 yaşındadır. Melike’nin boşanmaya çalıştığı ikinci eşi olan Taner babası genç yaşta öldüğü için, bir suç imparatorluğunu yöneten macası Reis tarafından kendi oğlu gibi büyütülmüştür. Ancak, Taner böyle bir imparatorluğun başına geçecek bir kişi değildir. O, hayatı, eğlenceyi, Melike’yi sevmeyi tercih eder. Reis amcasının gönlünü yapmaya çalışır ve zamanının geri kalanını Melike’nin peşinde koşarak geçirir. Taner, aşırı duygusaldır. Bu şehrin yeraltında bir numara olmak zerre kadar umurunda değildir.

Amcasının hapiste geçirdiği kısa süre boyunca işlere güçlere liderlik etmiş, batırmanın sınırına gelmiş, vitrindeki malını mülkünü de onun bunun üzerine yapıp hacizlerden kurtarmıştır. Melike’ye aşık olduğu kadar ona takıntılı hale gelmiştir. Onunla evlenebilmek için hayal gücünün sınırlarını zorlayacak adımlar atmış, kızı almış ancak ona sadık kalmayı başaramamış ve terk edilmiştir. Artık tek amacı, onu geri almak ve ona sahip olmaktır.

Sema (Lale Mansur)​

Sema 60 yaşında emekli bir bankacıdır ve kontrolcü bir karaktere sahip olup Doğan’ın da annesidir. Kocasını 8 yıl önce kaybeden Sema yıllardır usul usul sinir hastası olmuş ve kocasının umursamazlığı onun kontrol manyağı olmasına neden olmuştur. Düzen tutkusu o kadar ileri seviyededir ki, işini bıraktıktan sonra damadın tuhafiye dükkanınında çalışan kızını sürekli ziyaret eder. Sema, mükemmel bir ev kadınıdır ve her şeyi kusursuz bir şekilde yapar. Ancak, oğlunun arkadaşı Melike, her seferinde Sema’nın mükemmel tiktaklarını bozar. Sema’nın, Doğan’ın Melike’ye olan umutsuz aşkı nedeniyle bir yuva kuramadığı saplantısı vardır. Amacı oğlunu bir an önce evlendirip Melike belasından kurtarmaktır.​

Namık (Arif Pişkin)​

65 yaşında. Doğan’ın patronu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı. Erdener Hukuk Bürosu’nun sahibi.​

Reis (Serdar Orçin)​

Reis Dağveren, 45 yaşında bir mafya reisidir. Erken yaşta çoluk çocuğa karışmıştır. Babasının ve abisinin erken ölümü ile kendisini birdenbire büyük bir yeraltı dünyasının başında bulmuştur. Başarılı olmak için acımasız ve tavizsiz bir düzen kurmuş ve işlerini büyütmüştür, ancak gittikçe yalnızlaşmıştır. Tam bir düzen ve disiplin adamıdır. Sertliği ve acımasızlığı nedeniyle çevresindekiler tarafından korkulan bir kişi olmuştur. Reis, Taner için hem bir amca hem de bir baba olsa da Taner tam bir hayal kırıklığıdır. Yeğeninin Melike’den sonsuza kadar kurtulmasını istemektedir. Reis, Melike, Doğan ve Taner’in hikayelerinde kilit bir rol oynayacaktır.

Cevdet (Kerem Kupacı)​

35-40 yaşlarında. Kısmet Apartmanı’nda kapıcı. Babası Muhammet’ten kalmadır mesleği. Evin kapıcı dairesinde genç karısı Zemzem ile yaşıyor. Sivas köylerinden gelmedir aile. Köyleri ile bağları kopmamıştır. Yıllık izinlerini orada geçirirler. Bir yıl önce, çok güzel, gözü açılmamış, aşırı saf bir kız ile evlenip kızı alıp İstanbul’a getirir Cevdet. Köydeki babadan kalma mallarına abileri çökmüştür. Doğan malları kurtaracak, Cevdet abilerine sinirinden hepsini satacak, mahalledeki nalburun dükkânını alacak ve 13 bölüm sonunda dev zam yaparak nalbur Muharrem abiyi mahalleden kaçıracaktır. Cevdet, Doğan’ı en yakın arkadaşı sanmaktadır. Doğan ise kimsenin en yakın arkadaşı değildir. Cevdet Osman Bey’i babası gibi görmektedir ama Osman ona resmen sabah akşam kan kusturmaktadır. Cevdet kendisini dünyanın en iyi bahçıvanı sanmaktadır. En iyi boyacısı ve en iyi marangozu, en iyi elektrikçisi sanmaktadır ama elinde patlayan işlerin haddi hesabı yoktur.

Melda (Zeynep Kankonde)​

50 yaşında. Kısmet Apartmanı’nda oturuyor. Evli olan iki kız çocuğu vardır. İkisi de yurt dışındadır. Duldur. Eşini uzun yıllar önce bir trafik kazasında kaybetmiştir. Görmüş geçirmiş bir kadındır, kibardır, olgundur, kötü gün dostudur. Yüksek bir bürokrat olan kocasından kalan maaş ve bazı kiralar ile rahatça geçinir. Yalnız kalmıştır, Peri’yi ev arkadaşı olarak almak ona iyi gelmiştir. Sema ile iyi anlaşır, Peri’ye acır ve ablalık etmeye çalışır. Apartmanın dengesidir. Kalabalık bir ailesi varmış gibi sürekli çok yemek pişirir. Böreksiz çöreksiz duramaz. Herkese ikram eder. Çay saatlerinde Doğan’ı besler.​

Nilüfer (Değer Soysal Alp)​

Doğan’ın Ablası. Evli. Bahariye’de yün çeyiz çamaşır satan dükkânı var. Kocası Hamit ile birlikte açmışlar ama kocası son 2 aydır ortada yoktur. Sonradan kumar oynadığı, bir sürü borç taktığı, dükkana haciz getirecek kadar her şeyi batırdığı ortaya çıkacaktır.

Nilüfer annesinin dırdırını çekmemek için durmadan yalanlar atar ve hayatını mükemmel gösterir. Bir tek beş yaş küçüğü Doğan’ın gözlerine bakamaz yalan atarken. Doğan onun MR’ını çeker çünkü bakışları ile. Sema kaygı atağı geçirmektense kızının bütün yalanlarına inanır. Nilüfer de gerçeklerin annesinin hastalığını tetikleyeceğini bildiği için yalanlarını sürdürür. Tek gerçeği vardır; örgü örmek. Nilüfer bir örgü kulübü bile kurmuştur dükkânda. Youtube’da da kanal açtılar örgü kulübü olarak.

Efe, yani 8 yaşındaki oğlu, gözbebeğidir. Onun için yaşar.

Muammer (Serhan Ernak)​

Muammer 55 yaşındadır. Mahallenin sevilen nalburudur.

Ayşe (Gökçe Şen)​

Ayşe, 25 yaşındadır. Mahallenin kuaföründe manikürcü olarak çalışmaktadır. Ayşe, gördüğü her yakışıklı genç erkeğe içi giden bir genç kızımızdır. Onun hayran oldukları ona yüz vermez, onda gönlü olanlar da Ayşe’nin kalemi değildir.

Bilal (Nebi Tolga Yılmaz)​

25 yaşındadır. Erdener Hukuk Bürosu’nda stajyer avukattır.

​Fidan (Naz Öngen)​

Nilüfer’in yün dükkanında çalışan, yardımcısı genç kız. Liseden terk, çalışkan, özverili bir kız. Kalabalık ailesine eline geçen üç kuruş ile katkıda bulunmaya çalışıyor. Caddeden arka semtlerdeki evine yol parasından tasarruf etmek için her gün yürüyor. Yün örme konusunda çok becerikli ve yaratıcı ama ne yazık ki dünyadan silinen bir sanat bu. Dünyadan bezmiş ve içine dönmüş hüzünlü Nilüfer’i ayakta tutmak için dükkânda hep bir aktivite peşinde. Örgü kulübü de onun fikri. Dünyanın en pozitif en masalsı kızı. Bir Debbie Macomber karakteri adeta. Yaşının da getirdiği iyimserlikle her zaman neşeli ve umut dolu. İçimizi ısıtacak bir karakter. Onun yaşamı gerçekten masal gibi.

Kaynak : Fav10

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz