Pakistan Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Pakistan Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Pakistan papağanı görünümü, zekası ve özellikle tüm kuşseverlerin ilgisini çeken bir papağan türüdür. Renginden dolayı yeşil papağan olarak da bilindir. Bazı alt türlerinde zaman zaman yeşil dışında da tüy renklerine rastlanabilir.  Bu kuşların doğada az sayıda kaldıkları bilinmektedir. Dolayısıyla nadir papağan türleri arasında sayılır.

Pakistan Papağanı Özellikleri

Pakistan papağanı yeşil tüylerinin yanı sıra kırmızı gagalarıyla da dikkat çekmektedir. Ortlama 40 cm boyunda olan bu kuşların ağırlıkları ise 300 – 400 gr arasında değişkenlik gösterir. Hızlı bir şekilde uçtukları bilinmektedir ve aynı süre oldukça süratli bir şekilde uçarlar.

Son derece zeki olduğu bilinen bu kuşların evde bakımı son derece zordur. Her ne kadar sadık ve sıcakkanlı canlılar olsalar da esaret altında mutlu olmazlar. Kendilerini baskı altında hissettiklerinde agresif tavırlar sergileyebilirler. Konuşma yetenekleri de diğer papağan türlerine oranla oldukça azdır.

Bakımı ve Beslenmesi

Kuş bakımı ile ilgilenenlerin iyi bildiği gibi Pakistan papağanı oldukça enerjik bir türdür. Dolayısıyla doğru bir şekilde beslenmeleri gerekir. Beslenmeleri bu kuşların mutluluklarını, sağlıklarını ve ömürlerini direkt olarak etkileyecektir. Tohum, sebze ve meyvelerden oluşan bir diyet bu kuşların beslenmesi için en doğru seçenek olacaktır.

Bu kuşların bakımlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise hijyendir. Özellikle suları her gün taze içme suyu ile değiştirmelidir. Bu papağanların özellikle su ve hijyen konusunda son derece titiz canlılar oldukları hiçbir zaman akıldan çıkarılmamalıdır.

Kaynakça: https://hayvanlaraleminde.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Birol dedi ki:

    Pakistan Papağanı, canlı renklere sahip, sosyal ve zeki bir papağan türüdür ve konuşma yetenekleriyle de bilinir.

  2. Esma dedi ki:

    Pakistan Papağanı, canlı renkleri ve konuşkanlığıyla bilinen bir evcil kuş türüdür. Bakımları düzenli beslenme, taze su temini ve ilgi gösterilmesi gerekmektedir.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz