Pet Kuaför Seçiminde Dikkat Edilecekler

Pet Kuaför Seçiminde Dikkat Edilecekler

Evcil hayvan sahipleri için patili dostları çok önemlidir. Gözünüz gibi baktığınız evcil hayvanınızın bakımı için pet kuaföre ihtiyaç duyarsınız. Fakat aklınızda soru işaretleri olabilir. Bu yüzden iyi bir pet kuaför seçmek için çok fazla araştırma yaparsınız. Evcil hayvan sahipleri evcil hayvanını güvenilir ve deneyimli bir yere emanet etmek ister. Basına yansıyan kötü haberler bu endişeyi artırır. Can güvenliği ne kadar önemliyse hayvanın kuaförden doğru bir şekilde bakım yapılmış halde ayrılması da o kadar önemlidir. Bunun için Kadıköy pet kuaför seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

1. Evcil hayvan kuaförleri bir patili dosta nasıl davranması gerektiğine hakim olmalıdır. Sabırlı ve yumuşak haliyle size o güveni vermelidir. Hayvanları sevmelidir. Bir kuaför sert bir tavırla çalıştığında bakımları zorlaşır ve hayvanların insanlara olan güvenini kırarak hayvanın ve sahibinin hayatını olumsuz etkiler.

2. Dezenfekte çalışmaları önemlidir. Tıraşta ve bakımda kullanılan malzemeler dezenfekte edilmeli ve hayvan için steril bir ortam sunulmalıdır. Evcil hayvanlar tıraş ve bakım esnasında hastalık kapabilirler.

3. Kurumsal bir internet sitesine sahip olmalı ve referanslarını sunmalıdır. Sosyal medya hesapları olmalıdır. Bu tarz araçlar yardımıyla siz de işletme hakkında biraz da olsa fikir edinebilirsiniz. Daha önceki kesimlerini değerlendirerek doğru kesim yapıp yapmadıklarına karar verebilir ve hayvanlara yaklaşımlarını ölçebilirsiniz.

4. Hizmetler hakkında detaylı bilgi verebiliyor olmalıdır. Köpeğin cildine uygun şampuan kullanımından tutun, tıraş modellerine kadar sizi aydınlatabilmelidir. Her banyo malzemesi ya da her kesim sizin köpeğinize uygun olmayabilir. Bu yüzden engin bilgi birikimi gerekmektedir. Aksi bir durumda sağlık sorunları yaşanabilir.

5. Tercih ettiğiniz kuaför işlem esnasında sizin onu izlemenize izin vermelidir. Evcil hayvanınızın yanında tıraş olurken durmak isteyebilirsiniz. Bu evcil hayvanınızı da rahatlatacaktır. Bu yüzden şeffaf ve güvenilir bir hizmet politikasına sahip işletmeleri tercih etmelisiniz.

6. Tıraş için anestezi ya da ilaç kullanılmamalıdır. Evcil hayvanınız her tıraş olduğunda bu işlemlerin yan etkilerine maruz kalmamalıdır.

7. Fön makinesinin de türü önemli noktalardır. Bazı hayvanların derileri kurutucu ekipmanlara karşı tepki gösterebilir. Bazı hayvanlar ise makinenin ses ve ısı düzeyi nedeniyle kriz ya da nöbet geçirebilir.

Kuaför seçiminde bu hususlara dikkat edilmeli ve doğru bir seçim yapılmalıdır.

Mika Pet Kuaför Kadıköy pet kuaför konusunda doğru bir tercihtir. Hayvanlara olan yaklaşımları ve doğru ekipman kullanımı ile sağlıklı bakımın adresidir. Cam kesim alanı sayesinde kesim süreci boyunca evcil hayvanınızı izleyebilirsiniz. Dermatolojik ürünler, kaliteli ekipmanlar ile sağlıklı bakım hizmeti sunan Mika, her köpeğin cinsine uygun tıraş hizmeti veren ve işini profesyonelce yapan bir ekipten oluşmaktadır. Anestezisiz işlem yapan kuaför, özellikle kedilerin tıraş esnasında gerildiğinin bilincinde bir işletmedir. Tıraş esnasında ve öncesinde kedileri rahatlatarak travmasız tıraş hizmeti sunar. Mutlu bir evcil hayvan ve sağlıklı bakım için Mika Pet Kuaför ile iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Vale boy dedi ki:

    web sitedeki içeriği sık kullanılanlara kaydediyorum. teşekkürler .

  2. Pisi Pisi dedi ki:

    Pet kuaförü seçerken hijyen, deneyim, müşteri referansları ve hayvan sevgisi gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Eşya DepolamaHisse YorumBeylikdüzü psikolog - Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Güvenilir Takipçi satın almaTürk beğeni satın al -   Kartal Evden Eve Nakliyat - Güvenilir takipçi satın alma - Beylikdüzü Psikolog -  Elf bar 5000