Sayılar ve Anlamları ( Numeroloji )

Aşağıda sizinle mitoloji, din, mistisizm ve ezoterizmin her bir sayı hakkında sahip olduğu genel fikir birliğini paylaşacağız .
Sayıların Anlamı…

  • 03 Eylül 2022
  • 978 kez görüntülendi.
Sayılar ve Anlamları ( Numeroloji )

Kendi anlamlarınızı bulmanız önemlidir, ancak her bir sayının ne anlama geldiğini bilmek yardımcı olur. Bazen her bir sayının geleneksel enerjisine, büyüsüne ve anlamına gerçekten uyum sağlıyoruz:

0 Sayısının Anlamı

Bu sayı genellikle hiçlik ile ilişkilendirilir. Bu nedenle, bu sizin yaşam yolu numaranız olamaz, ancak daha fazla anlam katmak için diğer sayıların sonuna eklenebilir, örneğin tek başına birden fazla anlam ve enerji öneren on’un katları gibi.

Sıfır, ilkel boşluğun, rahmin, potansiyel aleminin temsilcisidir. Sıfır, bütünlüğü simgeleyen bir dairedir: yaşamdan önce gelen, sonsuz güç. Hiçbir şey ve her şey, başlangıç ​​ve son. Sıfır genellikle Ruh veya Tanrı’nın ve dolayısıyla birlik ve bütünlüğün simgesidir.

Sıfırları görmeye devam ederseniz, yaptığınız hiçbir şeyi değiştirmeyin! Bu sayı, tamamen doğru yolda olmakla ve kendinizin en iyi versiyonuna doğru ilerlemekle ilişkilidir.

Kendinizden veya yeteneklerinizden şüphe ettiğinizi görmek özellikle güven verici bir sayıdır, bu yüzden kendinizi güvensiz hissettiğinizde bile buna dikkat edin.

1 Numaranın Anlamı

Biri liderliği, gücü ve güveni sembolize eder. Bir numara, irade ve kesinliği yansıtan düz bir ok gibidir. Biri aynı zamanda bireysellik, kendini keşfetme ve kendi kendini güçlendirmeyi yansıtır. Dişil ve alıcı olan sıfırın aksine, kişi eril ve istekli bir enerjiye sahiptir.

1 sayısını görmek, olumsuzluklarla mücadele ediyor olabileceğinizi gösteriyor. Ayrıca, kendi realitenizi yarattığınız için bu sayı, yanlışlıkla daha fazla olumsuzluk yaratabileceğinizi hatırlatır.

Nedenini düşünün ve eksiklik yerine bolluk frekansında titreştiğinizden emin olmak için zihninizi korkularınızdan ziyade arzularınıza odaklayın.

Bu olumsuzluğun üstesinden geldikten sonra, herhangi bir değişikliği kucakladığınızdan emin olun. Biri bir atlama taşı ve başlangıçları temsil eden bir sayıdır.

Bu sayıyla ilişkili diğer nitelikler ise güç ve liderliktir .

2 Numaranın Anlamı

İki, dualitelerin sayısıdır; yaşamda ışık ve karanlık, iç ve dış, yin ve yang, eril ve dişil , iyi ve kötü, yaşam ve ölüm, zihin ve kalp vb. arasında algıladığımız bölünme . İki numara bir yandan ortaklığı simgelerken, diğer yandan çatışma ve muhalefeti de simgeler. Dengeli olduğunda iki sayısı bir uyumdur, ancak dengesiz olduğunda iki sayısı yıkıcı olabilir.

Son zamanlarda işler senin için zor oldu mu? İki, dengeyi sembolize eder, bu nedenle şu anda çatışmalarla çevriliyseniz ve 2 sayısını görmeye devam ediyorsanız, işlerin daha iyi olacağına inanın.

2 rakamının tekrarları size, sadece bekleyip dengenin gelmesini beklerseniz söyler. Gelecek için sahip olduğunuz vizyona sadık kalın. Ayrıca, iyimserliğin haklı olduğunu bilin.

Alternatif olarak, hiçbir şeyin ters gitmeyeceğini düşünüyorsanız, pozitif düşünmeye devam edin ve zihninizi olumsuzluğa sürükleyebilecek her şeye hazırlıklı olun.

Güç ve dayanıklılık fikrine dayalı bazı olumlamalar tasarlayın ve her birini iki kez söyleyin.

Ayrıca ilişkilere, iş ortaklıklarına ve ekip çalışmasına odaklanın. Her yerde iki sayısını görmek, başka biriyle ilişkileriniz üzerinde çalışmanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

3 Numaranın Anlamı

Üç genellikle özellikle şanslı ve güçlü bir sayı olarak görülür. Üç , zihin, beden ve ruh gibi yaşamın altında yatan ilahi ilkeyi temsil eder ; doğum, yaşam ve ölüm; başlangıç, orta ve son; geçmiş, şimdi ve gelecek, vb. Wicca ve Hristiyanlık gibi manevi gelenekler, manevi gücü bir üçlü olarak görür; örneğin, Baba, Oğul ve Kutsal Ruh ile Bakire, Anne ve Kocakarı. Üç, başarının, sezginin ve iyi şansın simgesidir.

3 sayısı, sevgi ve bilgelik kaynaklarının yakında olduğunu ve faydalanabileceğinizi gösterir. Ayrıca genellikle şans ve iyi şansla ilişkilendirilir.

Örneğin, biriyle öğle yemeği yiyorsanız ve çekte çok fazla 3’ler görüyorsanız, bu kişinin hayatta istediğinizi elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğini daha fazla düşünün.

Bu, bilgi tabanınızı genişletmek, hayallerinizi kovalamak ve kendinize meydan okumak için tam doğru zaman olabilir. Sonuçta, yanınızda şans ve bilgelik olabilir.

Bunun geniş bir uygulanabilirliği vardır, bu nedenle aşktan paraya, başarıya ve kişisel gelişime kadar her şeyle ilgili olabilir.

4 Numaranın Anlamı

Dört, sakinlik ve sağlamlık hissi uyandıran topraklanmış ve sabit bir sayıdır. Dört, fiziksel dünyaya çok fazla kök salmıştır ve mevcut ve “şimdi” ile ilgilidir. Örneğin, dünyanın dört mevsimi, dört elementi ve dört köşesi vardır. Dört, güçlü bir temel oluşturmak ve gerçekçi bir bakış açısı geliştirmekle ilgilidir.

4 sayısı istikrarı ve rutini temsil edebilir. Örneğin, dört mevsim (İlkbahar, Yaz, Sonbahar ve Kış).

Ancak, son zamanlarda 4 sayısını çok görüyorsanız, bazı şeyleri biraz fazla güvenli oynuyor olabilirsiniz. Belki de hayatınızı katı bir rutinde yaşıyor, kapsamlı planlar yapıyor ve hayallerinizin peşinden gitmek için ‘doğru zamanı’ bekliyorsunuz.

Üretken tezahür çalışmasının bir kısmı, kendinizi konfor alanınızdan dışarı itmeyi ve yeni var olma yollarını denemeyi içerir. 4’leri tekrarlamak, bazı açılardan bir inanç sıçraması yapmaktan fayda sağlayacağınızın bir işaretidir.

5 Sayısının Anlamı

Beş, bir dizi macera ve özgürlüktür. Beş aynı zamanda çok duyusal bir sayıdır (beş duyu, beş parmak ve ayak parmağı) ve hayattan zevk almak, yeni deneyimler denemek ve zevk aramakla ilgilidir . Bu sayı aynı zamanda yaşam değişiklikleri (evlilik, boşanma, yeni işler gibi) yaşamak ve önemli seçimler yapmakla da bağlantılıdır.

5 sayısı genellikle macera ve değişimle ilişkilendirilir. Vücudunuzu ( beş duyunuzu) ve çevrenizdeki insanları dinlemeye başlama zamanı geldiğinde sıklıkla ortaya çıkar . Belki de kendi başınıza bir şeylerle uğraşıyorsunuz, çok fazla şey üstleniyorsunuz veya başkalarıyla işbirliği yapmıyorsunuz.

5 sayısı, en olumlu değişimin etrafınızdaki dünyayı takdir etmekten kaynaklanacağını söylemek için burada . Gördüğünüz, duyduğunuz, dokunduğunuz, kokladığınız ve hissettiğiniz şeyler için şükran sunun.

Aynı zamanda bir yolculuğa çıkabileceğinizi de önerir (bu ister zihinsel, ister ruhsal, ister fiziksel bir yolculuk olsun).

6 Numaranın Anlamı

Altı, dünyevi ve manevi alemler arasındaki dengeyi temsil eder. Altı ayrıca sezgi , basiret ve diğer duyu dışı kapasitelerle de bağlantılıdır (dolayısıyla “altıncı” his). Nümerolojide altı, bakıcının sayısıdır; başkalarını besleyen ve şefkatle hizmet eden kişi.

Tarot’ta altı, Aşıkları temsil eder . Bu şekilde, altı sayısını görmeye devam ederseniz, iç huzuru ve öz sevgiyi benimsemeniz gerektiğinin bir işareti olabilir .

Benzer şekilde, endişe veya korku tarafından geri tutulduğunuzda, etrafınızda 6 rakamını görmek yaygındır. Ne istediğinizi tezahür ettirecekseniz, bu duyguları aşmanın yollarını bulmanız gerektiğini bilmenizi sağlar.

Günlük çalışması , terapi ve olumlu onaylamalar , 6 sayısını görmeye devam ederseniz, emrinizde olan en iyi araçlardan bazılarıdır.

7 Sayısının Anlamı

Yedi, eşzamanlılık, şans ve mükemmellik ile ilişkili sihirli bir sayıdır (yedi çakra, gökkuşağının yedi rengi, haftanın yedi günü vb.). Yedi ayrıca ruhsal uyanış , iç gözlem ve bilgeliğin gelişimi ile bağlantılı mistik bir sayı olarak görülür . Bu sayı, Hakikat arayışı ve daha derin bir yaşam anlayışı arzusu ile bağlantılıdır.

7 sayısı, yeni fırsatlarla, özellikle de yolunuza çıkmasını beklemediğiniz fırsatlarla yakından bağlantılıdır.

İş ilanları, flört beklentileri, yaşanacak yerler veya yeni sınıflarla bağlantılı olarak görünebilir, ancak tekrarlanan 7’leri nerede görürseniz görün, görünürde çok avantajlı bir şeyin gizlendiğinden emin olabilirsiniz.

Ayrıca, bağırsaklarınızı dinlemeyi öğrenin . Yedi sayısını görmeye devam ettiğinizde içgüdülerinize güvenin ve ruhsal bir uyanışa hazırlanın .

8 Sayısının Anlamı

Sekiz, bolluk, refah ve finansal refah ile bağlantılıdır. Beceriklilik, sıkı çalışma, kararlılık ve içsel güç sekizin nitelikleridir. Ruhsal olarak sekiz, bilinci bilinçaltıyla ve dünyevi ile ruhsal olanı birleştiren bir dengeleyici veya dengeleyici (dolayısıyla şekli) olarak görülür. Başka bir deyişle sekiz, “ne ekersen onu biçersin” atasözüne yansır.

Çin’de 8, inanılmaz derecede şanslı bir sayıdır. Bu sayı genellikle bolluk ve refahın bir sembolüdür.

Sekiz sayısının şekli, döngüleri ve sonsuzlukla bağlantısı nedeniyle momentum ve tekrar temalarını da akla getirir.

Bu nedenle, sekiz sayısını görmeye devam ederseniz, pozitifliğin içinizde katlanarak büyümesine izin vererek, tüm olumsuz düşünceleri temizlediğinizden emin olun.

8 sayısının tekrar tekrar görülmesi genellikle olumlu bir işarettir, çünkü bu sayı aynı zamanda denge ve başarıya da bağlıdır.

Bu sayıyı her gördüğünüzde, kendinizi güçlendirmek, özgüveninizi artırmak ve seçtiğiniz alanda daha etkili olmak için değişikliklere işaret edebilir.

9 Sayısının Anlamı

Dokuz, gerçekleştirme sayısıdır. Bilgelik, kendi kendini inceleme, aydınlanma ve yüksek bilinç, dokuz numara ile ilişkili niteliklerdir. Dokuz aynı zamanda kişinin daha yüksek amacı ve nihai yaşam misyonuyla da bağlantılıdır – bu sayı bizi hayatlarımıza kuş bakışı bakmaya teşvik eder.

Son olarak, 9 sayısı şefkat ve empati ile bağlantılıdır. Doğal bir empati olabilirsin.

Bunu hayatınızda görüyorsanız, başkalarının hayatlarına çok fazla iyilik getirmeniz için iyi bir şans var. Dokuz, yeteneklerinizi ve bilgeliğinizi dünyayla paylaşmanız gerektiğinin bir işareti olabilir!

Öte yandan, 9, başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak için çok çalışıp çalışmadığınızı düşünmenizi istemek için oradadır. Bu enerjinin bir kısmını kendi amaç ve hedeflerinize yönlendirmenin zamanı gelmiş olabilir.

Ancak, ne olursa olsun, kendi yeteneklerinize güvendiğinizden ve hayırsever doğanızı benimsediğinizden emin olun.

10 Numaranın Anlamı

On tamamlamayı temsil eder: bir döngünün sona ermesi ve bütünlüğün elde edilmesi . On hem eril hem de dişildir ve iç benliğimizin parçalanmış parçalarını bütünleştirdiğimizde mümkün olan birliği yansıtır.

11 Sayısının Anlamı

On bir, genellikle ‘manevi haberci’ olarak adlandırılan güçlü bir sayıdır. Bu sayı hem olumlu hem de olumsuz çağrışımlar taşır. Bir yandan on bir, acil bir değişiklik yapma ihtiyacını temsil edebilir (bu nedenle “onbirinci saat” deyimi), ancak diğer yandan on bir, kişinin kaderiyle bağlantılıdır. Başka bir deyişle, on bir görmek size yaşam yolunuz ve hangi yolları yürümeniz veya yürümemeniz gerektiği hakkında çok şey söyleyebilir. Bu 11 11 makalesinde on bir numara hakkında daha derinlemesine yazdım .

12 Sayısının Anlamı

On iki, kozmik düzenin sayısıdır. Örneğin, yılda on iki ay, on iki astrolojik işaret, on iki kişilik arketipleri vb. vardır. Nümerolojiye göre on iki, yaratıcı ve bireysel kendini ifade etme sayısıdır.

Son Bakış :

Sayıların anlamını anlamak, kendini keşfetme ve gerçekleştirme söz konusu olduğunda size ekstra bir içgörü katmanı sağlar.

Rakamlara yüklediğiniz kişisel anlam her zaman yukarıdaki açıklamalara uymayabilir, ancak benzersiz yorumlarınıza her şeyden önce değer vermeniz çok önemlidir. Yukarıdaki açıklamalar, kendi içgörünüzü geliştirmek için bir sıçrama tahtasıdır.

Benim için, tekrar eden sayıları fark etmek ve anlamlarını araştırmak, hayatımdaki son derece hayati bilgileri kristalize etmeme yardımcı oldu. Bu içgörülerin çoğu aslında hayatımın gidişatını değiştirdi. Bu yüzden sayıların anlamına ve eşzamanlılığa dikkat etmek küçük bir şey değil!

Bazen, vermek istediğiniz bir kararı onaylamanıza yardımcı olan 1010 veya 555 gibi tekrar eden bir sayı görürsünüz. Diğer zamanlarda, gördüğünüz tekrarlanan rakamlar, verdiğiniz kararlara dikkat etmeniz konusunda sizi uyarıyor. Dikkat edin, çünkü Ruhunuz ve Evren sizinle tekrarlanan sayılar aracılığıyla iletişim kurabilir ve iletişim kurar.

Kaynak : https://lonerwolf.com/meaning-of-numbers/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz