Sinüzit’ i Engelleme Yöntemleri

Sinüzit yüz kemiklerinin içerisindeki boşlukların iltihaplı doku ile dolmasından ortaya çıkan hastalıktır. Burun tıkanıklığı, sarı-yeşil renkte burun akıntısı, geniz akıntısı, baş ağrısı ve koku almada güçlük ile kendisini göstermektedir.

  • 14 Haziran 2020
  • 542 kez görüntülendi.
Sinüzit’ i Engelleme Yöntemleri

Kişinin burun, alın, göz ve şakak çevresindeki içi hava dolu boşluklar vardır. Nitekim bu boşlukların iltihaplanması sonucunda meydana gelen akıntı ve şiddetli ağrılar, günlük hayatlarımızın zorlaşmasına sebebiyet vermektedir.

Sinüzit Kimlerde Çıkar

Başta astım hastaları olmak üzere solunum konusunda çeşitli aksaklıklar yaşayan, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara sıklıkla yakalanan ve alerji hastalıkları olan pek çok kişide sinüzit belirtileri görülmektedir. Bu belirtiler dahilinde, sinüzit’ i engelleme yolları açısından da sizlere pek çok seçenek sunulmaktadır.

Sinüzit’ i engelleme yolları olarak ilk önce saçlarınızı mümkün oldukça ıslak tutmamaya özen göstermek gerekir. Nitekim nemli saçlar bu hastalığı en fazla tetikleyen etkendir. Diğer önemli yöntemler ise;

• Antibiyotik kullanımı

• Antialerjik ilaçla tedavi

• Sıcak ve soğuk mekan değişimi esnasında yüz yapısının korunması

• Klima ve vantilatör gibi iklimlendirme araçlarından uzak durulması

gibi yöntemler sinüzit hastalığının oluşmasını engellemektedir. Tüm bunların dışında diş ve diş etlerinde de keskin ağrılara sebebiyet veren sinüzit, tuzlu su ve ilaçlı suyla yapacağınız gargara yöntemleriyle hakimiyet altına alınabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları