Site Rengi

Gelecekten.Net

Sümbül Çiçeğinin Hikayesi ve Anlamı ..

Sümbül Çiçeğinin ve dili Sayfamızdasınız… Sümbüllerin Anlamı, Hikayesi ve Sembolizmini Siz Okuyucularımız için araştırdık .. Sayfa İçeriği : Sümbülün Hikayesi, Beyaz sümbülün anlamı, Sümbül Anlamı, Sümbül çiçeği, Kırmızı Sümbül Anlamı, Yabani Sümbül çiçeği, Sarı sümbülün anlamı …

Sümbül Çiçeğinin Hikayesi ve Anlamı ..

Sümbül Çiçeğinin Sembolizmi
Sümbül çiçeği adının çok ilginç bir anlamı var. Yunan mitolojisinde, güneş tanrısı Apollon ve batı rüzgarı tanrısı Zephyr, genç bir çocuğun sevgisi için yarışırlar. Bir noktada Apollo, Hyakinthos’a diski nasıl atacağını öğretiyor ve Zephyr o kadar sinirleniyor ki, Apollo’nun yönünde bir rüzgar esiyor, bu da diski Hyakinthos’a doğru geri fırlatarak ona çarparak öldürüyor. Kalbi kırık olan Apollo, dökülen kandan bir çiçeğin çıktığını fark eder ve çiçeğe çocuğun onuruna sümbül adını verir. Sümbül çiçeğinin bu sembolü tarih boyunca oldukça sade kalmıştır.

Renkler ve Şekiller
Sümbül kokusu alabiliyorsan, bahar olduğunu biliyorsun. Parfümleri ve taze renkleri, kışı evinizden uzaklaştıracak. Sümbül beyaz, kırmızı, sarı, pembe, mor, turuncu, yeşil veya çok renkli çiçekçide sizi bekliyor.

Sümbül Renk Anlamları
Tek anlamı olan birçok çiçek vardır ama sümbülün rengine göre birçok anlamı vardır… ve çok fazla renk çeşidi vardır. İşte sadece birkaç farklı renk ve sümbül renginin anlamı:

Sarı Sümbül Çiçeğinin Anlamı Nedir?
Yine, birine sarı sümbül çiçeği verirken dikkatli olun! Kıskançlığı sembolize eder ve birine yanlış mesaj vermek istemezsiniz. Ancak kırmızı bir sümbül gibi, evinizi dekore etmek için bir buket sarı sümbül kolayca kullanılabilir.

Sarı sümbül kıskançlığı temsil eder. Bunları kime verdiğine dikkat et, yanlış anlaşılmak istemesin!

Kırmızı Sümbül Neyi Simgeliyor?
Kırmızı, oyun zamanını simgeleyen eğlenceli, canlı bir renktir. Aşk, romantizm ve tutkuyu temsil etmek için de kullanılabilir. Kırmızı sümbül genellikle romantik bir jest olarak verilmese de, bu çiçekleri herhangi bir ortamda dekoru süslemek için kullanabilirsiniz.

Kırmızı sümbül oyun süresini veya eğlenceyi temsil eder. Önemli bir spor etkinliğinde yarışan bir atlet için küçük bir sürpriz yapmak için mükemmel!

Beyaz Sümbül Neyi Simgeliyor?
Beyaz sümbül masumiyeti ve saflığı temsil eder. Aynı zamanda dini çağrışımlara da sahiptir, bu da birine beyaz sümbül vermenin onlar için dua ettiğiniz anlamına geldiğini düşündüğünüzde mantıklıdır.

Beyaz sümbül, sevilen biri için genel güzelliği veya duaları temsil eder.

Mor Sümbül Çiçeği Neyi Simgeliyor?
Mor sümbül genellikle kraliyet ve maneviyatı simgelemek için kullanılır. Sümbül aynı zamanda üzüntüyü ve ara sıra bağışlamayı da sembolize edebildiğinden, mor bir sümbül sadece saygınızı değil aynı zamanda minnettarlığınızı da hak eden birine vermek için iyi bir çiçektir.

Mor sümbül, af dilemek veya derin bir pişmanlığı simgelemek için verilebilir.

Mavi Sümbül Ne Demektir?
Mavi sümbül çiçeği renginin sabitliği ve samimiyeti temsil ettiği söylenir.

Sembolizm
Sümbül, güneş tanrısı Apollon’un çiçeğidir ve barış, bağlılık ve güzelliğin yanı sıra güç ve gururun da sembolüdür. Sümbül genellikle Hıristiyan kiliselerinde mutluluk ve sevginin sembolü olarak bulunur.

Sümbül Çiçeği Neyi Simgeliyor?
Her çiçeğin kendine özgü bir anlamı vardır ve sümbül çiçekleri de bir istisna değildir. Muhteşem görünümü ve baş döndürücü kokusuyla, sümbül bitkisinin çiçeklerinin, sevdiğinize sevginizin bir göstergesi olarak güzel çiçekler olduğunu düşünebilirsiniz.

Çok hızlı değil! Bu bitkiler kıskançlığın sembolü olarak bilinir, bu yüzden bu çiçekten uzak durmak isteyebilirsiniz. Bu sembolün kökeni bilinmese de sümbül çiçeğinin anlamı karmaşıktır. Özellikle sarı sümbül çiçekleri hediye ederken dikkatli olmalısınız – birinin başarısını kıskandığınızı gösterebilir.

Bununla birlikte, sümbül üzüntü veya samimiyeti simgelemek için de kullanılabilir, bu da onları cenaze düzenlemelerinde iyi bir seçim haline getirir. Antik Victorialılar ayrıca sümbülün spor aktivitelerinin bir sembolü olduğunu düşündüler, bu nedenle bu ortamda bir kutlama buketi olarak da faydalı olabilirler. Genel olarak, sümbül en popüler kesme çiçek değildir. Sümbül çeşitlerinin renklerinden birkaçına göz atalım.

Menşei
Sümbül 1560 civarında Türkiye, Suriye ve Lübnan’dan Avrupa’ya geldi, ancak herkesin bundan zevk alması birkaç yüzyıl önceydi. 17. ve 18. yüzyıllarda sümbüller o kadar özeldi ki, sadece birkaç zengin bitki sever onları seralarında bulunduruyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası NakliyatBeylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -- Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Türk beğeni satın al