Toruna Güzel Sözler

Toruna Güzel Sözler

Torun Sözleri

Türk toplumunda çok belirgin olan torun sevgisini ifade etmenin en güzel yollarından biri şüphesiz toruna güzel sözler paylaşmaktadır. Bazen sosyal medyadan, bazen de WhatsApp durumlarından paylaşılan bu güzel sözler, kalplere dokunmayı amaçlar. Torun sevgisi zaten başlı başına bir tatmin sebebiyken, bu sevginin diğer sevilen kişilerle paylaşılması anneanne/babaanne ve dedelerimizde yüzleri gülümsetir.

En güzel torun sözleri elbette toruna duyulan sevgi ya da özlemin paylaşılmasını içerir. Bununla birlikte aradaki duygusal bağların dile getirilmesi amacıyla da bu tarz sözlerin paylaşımı giderek yaygınlaşır. Toruna ithafen kimi zaman dünürlerin birbiriyle paylaştığı güzel sözler tebessümlerin kaynağı olur.

Bu tarz sözler kimi zaman görsel resimler içerisinde kimi zaman da videolar şeklinde tasarlanır. Bunların yanında doğrudan düz yazı şeklinde paylaşılan toruna güzel sözler de oldukça sık aranır. Duyulan sevginin dışavurumunu ifade eden güzel sözler, özellikle hedef olan kişi tarafından okunduğu zaman karşılıklı bir hislenme oluşturur.

Toruna Güzel Sözler

Çocuklarıyla yeteri kadar zaman geçiremeyen anne-babalar, ilerleyen yaşlarda torun sahibi olduklarında bunu telafi etmek için çaba harcarlar. Elbette bu bir zorunluluk değil, içten gelen bir çaba ve istektir. Kendi evlatlarının birer yansıması olan torunlar, nine ve dedeler için artık yaşam sevinci haline gelirler.

Çoğunlukla kendi çocuklarından daha öte seviyede bir sevgi ve ilginin odağı olan torunlar, kimi zaman aile görüşmelerinin daha sık yapılmasına vesile olur. Bu yaşam sevincine karşı hissedilen duyguların sevilen diğer kişilerle paylaşılması da bu duyguların daha yoğun yaşanmasını sağlar. Bu yoğunluktan rahatsız olmayan dedeler, aksine mutluluk duyarlar.

 • Tıbbın henüz çözemediği en kuvvetli ağrı kesici, torun sevgisi!
 • Zenginlik para ile olsa idi, ben şimdi beş parasızdım. Allah’tan torun sayısı ile ilgili ve ben dünyanın en zenginlerindenim.
 • Hasta mısın? Sana tavsiyem bütün ilaçları bir kenara bırak ve torununla parka git. Dünya sağlık örgütü bile şokta.
 • Sen uyu torunum, sakın korkma. Ben yanında olmasam da, bütün yıldızların gözü senin üzerinde. Ay dede üstünü örter, sen üşüme diye.
 • Bu hayatta anne oldum, kaynana oldum, ama ne zaman Babaanne oldum, işte o zaman dünyanın en mutlusu ben oldum.
 • Birde, insanın büyükanne olmak için kan bağı olmasına gerek yok. Dışarıda bu sevgiye hasret birçok çocuk var, sevgi verdikçe çoğalan bir duygudur.
 • Dünyadaki bütün çiçekleri toplamışlar, bütün güzel kokuları üzerine sıkmışlar, bütün renkleri birbirine karıştırmışlar gibi güzel bir şeydir torun.
 • Bir evladın anne babasına verebileceği en güzel hediye,  kendisinden bir evlat, torun. Üzerindeki o mis koku dünyadaki en pahalı parfümlerinden daha kıymetli, paha biçilmez.
 • Bu ne tatlısı ki acaba, kilo aldırmaz zayıflatır, yaşlandırmaz gençleştirir. Küçüğü de var, büyüğü de. Uzaktan da tatlı, yakından da. Buldum torun sevgisi.
 • Evlat için anne baba çınar ağacı gibidir. Güçlü kudretli. Anne baba için evlat ağacın dalları gibidir. Narin kırılgan. Peki torunlar? Baldır, şekerdir. Havadır, nefestir. Candır, kandır. Hayattır hayat!
 • Gerçekten de anlatılmaz yaşanır. Size yapmam dediğiniz her şeyi yaptırırlar ve siz bunu yaparken birde mutlu olursunuz. Neden bugüne kadar yapmamışım dersiniz. Yani saçma tatlı bir şey.

Birbirinden güzel toruna güzel sözler için keko sozleri adresine girip okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz