WhatsApp tasarımı baştan aşağı  değişiyor!

Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, Süreli Mesajlar bölümünün arayüzünü baştan aşağı değiştiriyor! İşte yeni görünüm…

  • 13 Ocak 2023
  • 265 kez görüntülendi.
WhatsApp tasarımı baştan aşağı  değişiyor!

WABetaInfo, dün paylaştığı blog yazısında WhatsApp arayüzünün değiştiğini açıkladı. Bu arayüz değişikliğiyle beraber ek olarak platforma yeni özellikler de eklendi. Peki, WhatsApp için yeni arayüz nasıl görünecek ve eklenen özellik ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp Süreli Mesajlar bölümü için arayüz değişikliği

WABetaInfo’nun paylaştığı blog yazısına göre WhatsApp Süreli Mesajlar bölümü baştan aşağı değişiyor. Anlık haberleşme platformunun bu bölümünde şu anda içinde içerisinde zamana karşılık gelen bir saat simgesi yer alıyor.

WhatsApp yeni tasarım

Yeni tasarlanan WhatsApp arayüz görselinde bu zaman simgesi daha küçük hale getirilmiş ve yuvarlak alanın içine yer alıyor. Simgenin alt kısmında ise Süreli Mesajlar için “Daha fazla gizlilik için seçtiğiniz süreden sonra sohbetten herkes için yeni mesajlar kaybolacaktır. Sohbet katılımcıları bunu açtığınızı görecekler.” şeklinde kullanıcılarına bilgi mevcut.

Yeni WhatsApp arayüzünde alt kısımda ise Süreli Mesajlar’ın açılıp kapanabileceği ve ek olarak zamanlanabileceği kısım var. Bir altında ise WhatsApp kişilerinde Süreli Mesajlar özelliğini aktif etmek için yeni bir alan yer alacak. Bu alan sayesinde birden fazla kişiyi kolayca Süreli Mesajlar için aktif etmek mümkün olacak. Yenilikler şu anda test aşamasında bulunuyor. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz.

WhatsApp için Süreli Mesajlar, adından da anlaşıldığı aktif edildiği durumlarda mesajların belirli sürelerle kendi kendine silinmesini sağlıyor. Bu sayede telefon hafıza konusunda sorun yaşamazken WhatsApp kullanıcılarını da mesaj silme zahmetinden kurtarıyor. WhatsApp için Kaybolan Mesajlar özelliğini aktif etmek için sırasıyla şu adımları izleyebilirsiniz:

  • WhatsApp
  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Süreli Mesajlar

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni tasarımını ve özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak : shiftdelete.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kuğu dedi ki:

    ne zaman değişiyorrrr

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz