Site Rengi

Gelecekten.Net

Aşırı derecede Saç Dökülmesinin Sebebi ve Doğal Yöntemler

İnsanların saçları görünüşlerinde çok önemli bir yere sahip olurken aşırı saç dökülmesinin sebebi ve önlemek için doğal yöntemler çok iyi bir şekilde araştırılarak bu sorunun yaşanmaması gerekmektedir.

Aşırı derecede Saç Dökülmesinin Sebebi ve Doğal Yöntemler

Aşırı Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saç dökülmesi problemleri hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkabilen sorunlardan birisidir. Erkeklerde ve kadınlarda farklı şekillerde dökülmeler yaşanıyor olsa da her zaman ciddi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu durumun sebepleri arasında ilk sırada genetik etmenler yer almaktadır. Ailesinde kellik bulunan kişilerde de genetik açıdan yatkınlık olur ve aşırı şekilde dökülmeler yaşanabilir. Bunun yanı sıra deride ortaya çıkan problemler de saçlarda dökülmeye sebep olmaktadır. Doğru bir şekilde beslenmeme ve buna bağlı olarak vitaminlerde ya da minerallerde eksikliklerin ortaya çıkması insanlarda saçların dökülmesine sebep olmaktadır. Kadınlarda doğum döneminde saç dökülmesi artarken kanser gibi ciddi hastalıklarda uygulanan kemoterapi seçeneğinde de saç dökülmeleri ortaya çıkmaktadır.

Aşırı Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Aşırı bir şekilde saçları dökülmeye başlayan ve bunun önüne geçmek adına doğal yöntemler arayan kişiler için en uygun seçenek saç maskeleri olacaktır. Saçlarına maske yapan kişiler hem saç derilerini hem de saç köklerini çok iyi bir şekilde besleyerek saç dökülmesi problemini azaltabilmektedir. Buna ek olarak herhangi bir hastalık durumu söz konusu ise tedaviye destek olabilecek olan doğal karışımlar da saç dökülmesini azaltma özelliği gösterebilmektedir.

Soğan Suyu ile Saç Dökülmesini Durduran Maske

Saç dökülmelerinde kullanılabilecek doğal ürünlerden birisi olarak soğan gösterilmektedir. Soğanın çok küçük parçalara ayrıldıktan sonra alınan suyu saç dökülmesinin engellenmesinde çok önemli bir görev üstlenmektedir. 2 ay boyunca saçlarına soğan suyu ile masaj yapan kişilerde dökülmeler önlenirken yeni saç oluşumları da artış gösterecektir. İsteyen kişiler soğan suyuna bal da ekleyerek saçlarını daha iyi bir şekilde besleyip maskelerine belirli bir kıvam kazandırabilir. Bir süre saçta kalan maskenin sonrasında ılık su ile temizlenmesi gerekmektedir.

Zeytinyağı Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Uzun süredir saç bakım ürünlerini kullanan kişiler, içerisinde her zaman zeytinyağı tercih edildiğini de görmüştür. Birçok üründe yer alan zeytinyağı saçlar için muhteşem bir besleyicilik göstermektedir. Bir yandan saçların tekrar çıkmasını sağlayan zeytinyağı bir yandan da saçların köklerine muhteşem bir şekilde tutunmasında etkili olmaktadır. Bunun için zeytinyağı ile düzenli olarak masaj uygulamalarının yapılması gerekmektedir. Akşam saatlerinde duş almak için banyoya giren kişilerin ilk olarak zeytinyağı ile saçlarına masaj uygulaması yapması gerekir. Bir süre bu şekilde kalan saçlar sonrasında ılık su ile yıkanmalıdır. Kellik problemi yaşamak istemeyen kişiler aşırı saç dökülmesini önlemek için doğal yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak zorundadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. keladam dedi ki:

  saç dökülmesinde doğal kürleri deneyenler var mı .. tecrübelerini paylaşırlarsa seviniriz

  1. Admin dedi ki:

   evet bencede deneyenler tecrübelerini paylaşmalı

 2. Veli dedi ki:

  kellik tarih oldu

 3. Kenan dedi ki:

  kelliği giderici bi yazı

 4. Tarık dedi ki:

  kellere ilaç lazım… vay çapkın keller vay

 5. Elektrikçi dedi ki:

  vay keller vay

BİR YORUM YAZ

                    Linkler :   Beylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum