Doğru Koltuk takımı Nasıl Seçilir?

İşte koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar… Koltuk takımını iyi seçmek için nelere dikkat etmeliyiz yazımızda…

  • 30 Ağustos 2020
  • 769 kez görüntülendi.

Nasıl Koltuk Takımı Seçilir ? Koltuk takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Evimiz için özel eşyalar alırken birçok faktörün göz önünde bulundururuz. Özellikle diğer eşyalarımıza uyumlu olması bizler için önemlidir. Ana malzemeler genellikle ufak tamamlayıcı aksesuarlar ile tamamlanırlar. Mesela bir koltuk takımı almanız gerektiğinde dikkat edilmesi gereken birçok etken vardır.

Koltuk takımı, salon ve oturma odalarının en gözde parçası olarak dikkat çeker. Odanın tasarımını baştan sona değiştiren ve tarzı tek başına oluşturan koltuk takımları için seçim yapılırken bir takım etkenler göz önüne alınmalı.

1- Salonun ya da oturma odasının tarzı.

Odanın tarzı ile uyumlu bir koltuk takımı seçmek bu aşamanın ilk adımını oluşturur. Hatta odayı yeni dekore ediyorsanız eğer koltuk takımınıza uygun bir dekorasyon tarzını evinizin her yeri için uygulayabilirsiniz. Modern, klasik ya da avangard tarza uygun koltuk takımları arasından size en uygun olanı seçmekle işe başlayabilirsiniz.

2- Salon ya da oturma odasının büyüklüğü.

Koltuk takımının büyüklüğü ile takımınızı koymak istediğiniz alanın uyumlu olması gerekir. Hatta odanın ölçülerine uygun olan koltuk takımlarını seçebilirsiniz.

3- Renk uyumu.

Koltuk takımınızın renkleri duvar renkleri ile uyumlu olmalı. Birbirleriyle uyumlu olacak renkleri hem duvar hem de koltuk rengi için tercih edebilirsiniz.

4- Koltuk sayısı.

Koltuk takımı modelleri; 2’li, 3’lü, l koltuklu gibi seçeneklerden oluşabilir. Zevk ve tercihlerinize en uygun koltuk takımını seçebilir ve hayalinizdeki ev dekorasyonunu oluşturabilirsiniz.

Alıntıdır…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    Evdeki huzur ve rahatlık için oturma gruplarınının iyi seçilmesi gerek

  2. İç Mimar dedi ki:

    Doğru koltuk takımını seçerken, odanın boyutu ve düzeni göz önünde bulundurarak uygun boyutta ve stilde olanı seçmelisiniz. Ayrıca, koltukların rahatlığı, dayanıklılığı ve kumaş kalitesi de seçiminizde önemli faktörler olmalıdır. Aynı zamanda mevcut dekorasyonunuzla uyumlu renk ve desenleri tercih etmek de önemlidir.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al