Durfoam’un Sektörlere Ürettiği Ürünlere Genel Bakış

Durfoam’un Sektörlere Ürettiği Ürünlere Genel Bakış

Durfoam Türkiye’nin en önemli polietilen esaslı yalıtım ürünleri imalatı yapan firmaları arasında yer almaktadır. Durfoam firması otomobil, yapı endüstrisi,  ambalaj, beyaz eşya imalat gibi birçok sektör firmasına ürettiği polietilen köpük malzemeleriyle hizmetler sunmaktadır. Durfoam firması Bursa ilimizde 24.000 metrekarelik kapalı alanda üretim ve hizmetlerine devam etmektedir.

Durfoam firmasının sahip olduğu yüksek üretim teknolojileri ve konusunda uzman ekip kadrosuyla üretim tesisleri içerisinde fiziksel ve kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler üretilmektedir.

Durfoam polietilen esaslı polyethylene foam yalıtım ürünleri olarak ses, ısı, nem ve darbe yalıtımı sağlamaktadır. Durfoam firmasının ürettiği PE foam yalıtım ürünleri ülke genelinde ve ihracat anlamında birçok firmanın ara ürünü olarak kullanılmaktadır.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen esaslı yalıtım ürünleri polietilen kimyasalından oluşmaktadır.  Üretilen polietilen köpükler sahip olduğu yüksek direnç ve mukavemet sayesinde diğer kimyasal maddelerden özellik anlamında ayrılmaktadır.

Polietilen esaslı yalıtım malzemeleri su geçirmez yapısı, esnek malzeme özelliği ve yüksek dayanım gücüyle birçok sektörde kullanılmaktadır. Polietilen günlük hayatta mobilya sektöründe, otomotiv sektöründe ve dikkat gerektiren malzemelerin taşınmasında parça koruyucu olarak, inşaat sektöründe duvar arası ve parke altlarında ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Polietilen köpükler kullanan sektörler arasında otomotiv ve inşaat sanayisi ve ısı yalıtım üzerine üretim yapan beyaz eşya ve ısıtma sistemleri sektörleri yer almaktadır.  Polietilen köpükler kullanıldıktan sonra geri dönüşüme kazandırılarak tekrar kullanılma özelliğine sahiptir.  Polietilen köpüklerin geri dönüşümünü sağlamak amacıyla özellikle kullanımı biten polietilen köpüklerin uygun geri dönüşüm yerlerine atılması gerekmektedir.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu PE foam özellik açısından düşük soğurma enerjisine sahip olduğu için soğuk veya sıcak malzemelerden yayılan sıcaklıkları absorbe ederek çevrenin sıcaklığını korumaktadır. Bu özelliği sayesinde izolasyon işlemlerinde, klimalarda, soğutucularda ve ısıtıcılar sıkça kullanılmaktadır.

Durfoam firmasının üretim teknolojileri arasında polietilen köpüklerin dışında physically cross linked polyethylene foam üretimi de yapılmaktadır. Physically cross linked polyethylene foam fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük anlamına gelmektedir.

Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpükler mekanik özellik açısından yüksek kararlılığa sahip olan ürün grupları içerisinde yer almaktadır. 

Polietilen köpükler ekstrüzyon edilerek elektron demeti işlemine tabi tutulmaktadır.  Elektron demeti işleminden sonra ısıtma anlamında fırınlama operasyonuna giren köpükler fiziksel anlamda özelliklerini kuvvetlendirerek fırından çıkmaktadır. Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpükler oldukça yoğun bir özelliğe sahiptir.  Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpüklerin 1 milimetresinde 67 ila 200 kilogram bölü metreküplük yoğunluk oluşmaktadır.

Physically cross linked polyethylene foam üretimi sürecinde polietilen köpükler ısıl işlemlerle ekstra aksiyona uğratılarak fiziksel çapraz bağlı direnci ve dayanımı yüksek polietilen köpük elde edilmektedir.

Durfoam firmasının üretmiş olduğu polietilen köpükler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.durfoam.com internet sitesine girerek detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz