Filipinli Bakıcılar Hakkında Bilmedikleriniz Bu Yazıda

Filipinli Bakıcılar Hakkında Bilmedikleriniz Bu Yazıda

Çocuk bakıcılığı, çalışan anne –  babaların yardımına koşan en faydalı meslek gruplarındandır. Anne ve babanın sorumluluğunu paylaşan, çocuğun gelişiminde katkı sağlayan, çocuğun her türlü bakımını üstlenen bu meslek sahipleri aileler için vazgeçilmezdir. Ülkemizde son yıllarda çocuk bakıcılığı mesleğini yapanlar arasında en çok tercih edilen bakıcılar ise filipinli bakıcı olarak bilinmektedir. Peki Filipinli bakıcıların bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi nedir? diye merak ediyorsanız gelin hep beraber bir göz atalım. Filipinli bakıcıların tercih edilme sebepleri arasında:

 • Yabancı dil çok etkilidir. Özellikle de son yıllarda bakıcı arayan ailelerin hemen hemen hepsi yabancı dili olan bir bakıcı ile çalışmak istiyorlar. Çünkü çocuklarının da daha küçük yaşta İngilizce gibi dünya dillerini öğrenmeye başlamasını istiyorlar.
 • Yatılı kalma imkanı da Filipinli bakıcıların tercih edilme sebepleridir. Türk bakıcılar genellikle belirlenen saatler içerisinde çocuğa bakıp sonrasında giderken Filipinli bakıcılar 7/24 çocuğun yanında kalabiliyorlar.
 • Filipinli bakıcıların diğer bakıcılara kıyasla daha disiplinli ve çocuk bakımı konusunda daha bilgili olması aileleri cezbeden bir diğer özelliktir.
 • İletişim becerilerinin yüksek olması ve daima pozitif olmaları da hem çocukla hem de ebeveynle olan iletişimlerinde etkili oluyor.

Bakıcıları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Filipinli bakıcılar; yatılı kalmalarıyla, İngilizceyi ana dil seviyesinde bilmeleriyle, daima pozitif olmalarıyla bir adım öne çıkan bakıcılardır. Fakat yine de Filipinli bir bakıcı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan bazıları şunlardır:

 • Kişisel bakım ve temizlik. Çocuğunuzu ve evinizi emanet edeceğiniz bu kişilerin kişisel bakımlarına önem verip/ vermediğine mutlaka dikkat edin.
 • Türkçeye hakim olması. Yani herhangi bir sorun yaşadığınızda sizi anlayabilecek seviyede bir Türkçesinin olması iletişim problemini ortadan kaldıracaktır.
 • Kültürel farklılıkları konuşarak çözebileceğiniz seviyede bir anlayışa sahip olması da oldukça önemlidir.

Tüm bu hususlar haricinde daha detay bilgi almak isterseniz veyahut  filipinli bakıcı ücretleri ne kadar? öğrenmek isterseniz filipinlibakici.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Bakıcıların Avantajları ve Dezavantajları

Her durumda olduğu gibi Filipinli bakıcıların da hem avantajları hem de birkaç dezavantajları vardır. Bunların neler olduğunu merak ediyorsanız sizler için öncelikle avantajlarını sıralayalım. Filipinli bakıcıların avantajları şu şekildedir:

 • Çocuğunuzun bakımını üstlenen bu bakıcıların İngilizcesi oldukça gelişmiştir. Bu da çocuğunuza iyi bir İngilizce öğretmeninden ders aldırmışsınız etkisi yaratacaktır.
 • Filipinli bakıcı fiyatları diğer bakıcılara oranla daha uygundur.
 • İletişime açık insanlardır.
 • Sıcakkanlı ve güler yüzlü insanlardır.
 • İş disiplinleri çok gelişmiştir.

Filipinli bakıcıların dezavantajları ise:

 • Kültürel farklılıktır. Bu sorunu da bakıcınızla zaman geçirerek veya konuşarak çözebileceğinizden hiçbir kuşkunuz bulunmasın.
 • İletişim konusu bir diğer sorun olarak görünse de iletişim becerileri yüksek olduğu için bir sorun olmayacaktır.

Filipinli bakıcılarla ilgili aklınıza takılan soruların cevabını,  filipinlibakici.com adresinden öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al