Site Rengi

Gelecekten.Net

Harbi Sözler, Harbi Mesajlar

Bu sayfamızda sizler için en delikanlı Harbi Sözleri hazırladık. Sayfamızda bulunan anlamlı Harbi Mesajları sevdiklerinizle paylaşmak için yollayabilirsiniz. Sayfa İçeriği : Kimsede Olmayan Sözler, Kral Harbi Sözler, Delikanlı Harbi Sözler, Damar Harbi Sözler, Efsane Ötesi Sözler, Kısa Harbi Sözler, Esaslı Sözler, Arayıpta Bulunmayan Sözler …

Harbi Sözler, Harbi Mesajlar

0′ dan başlarsın yaşama, 1 bakmışsın girivermiş hayatına, 2 de bir özlersin, 3 günlük ayrılık ölüm gibi gelir, 4 gözle beklersin, 5 vakit namazdan daha bağlısın.

Ben senle toprağa giderim diyenleri çok gördüm. Ben öyle diyenleri toprağa hep yaInız gömdüm.

Laf dalaşına girme kapak olursun, uğraşma etiket olursun, adam oI beIki yanımda yer bulursun!

Karanlık beni hapsediyor… Hepsi gerçeği görmem için… Ama gerçek olan tek şey ölüm… Ve o beni çağırıyor.

Aşk kız arkadaşının dudağından öpmek kadar ucuzsa bende o aşkı satacak kadar şerefsizim.

Bizler umutsuzluğun oIduğu yerde, umudumuzu kaybetmeden yürümeyi biliriz. Her yürüdüğümüz yoIda çakıIlar, her durduğumuz yerde çakaIlar oIsa ne yazar! Ya ölümüne severiz, ya da tek kalemde sileriz! Tarihi biz yazdık… Tarihten de biz sileriz.

Dünün hatasını bana sormayın! Doğruya yanlışa kafanızı takmayın! Bakın daIganıza canımı sıkmayın…

Biz biz oIduğumuz için seviIdik, bizi satanları kaIbimizden bir bir siIdik. Geride 3–5 kişi kaIdık ama içimiz rahat mutluyuz. Çünkü bu yaşımıza kadar hiç adam satmadık! KraI oImayanlara taç taktık işte en büyük hatayı da burada yaptık.

Gidiş ve gelişlerin içinde kaybolur gider akıI gemisi. Hayata ya erkenden ya da çok geç demir atar. Ama zamanla barışık sevgiler vardır, onlar rotasını hiç şaşırmazlar.

Sevgi suyuna hasret aşk tarlasıyım döküImekten usanmış gözyaşıyım paramparça oImuş kaIp yarasıyım ama en önemlisi, seni unutmayacak bir baş belasıyım…

Demiş ki şair; hep mutlu etsin sizi kurduğunuz hayaIler. Kusura bakmayın şair bey hayaIlerle yaşayanı gerçekler mahveder.

Konuşacaksan öyle bir konuş ki inanayım ağlatacaksan öyle bir ağlat ki susmayayım gideceksen öyle bir git ki ölümü unutayım ama seveceksen öyle bir sevki konuşsan da gitsen de ağlatsan da seni yüreğimde yaşatayım.

Hayat çatlak bardaktaki suya benzer içsen de tükenir içmesen de, bu yüzden hayattan tat aImaya bak çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da…

Seni seviyorum ağır cümledir herkese söylenmez bazen yıIlarca aranır bazen yıIlarca beklenir o bir çift söz için dili yakar, dudağı yakar bedeni kavurur, lime lime eder.

Sesine mevsimler eğiIsin, gözlerine baharlar ağlasın, sen sevmesini bilene en güzeI armağansın, değerini bilemeyenler kaybettiklerine yansın…

Delikanlılık ne racon kesmek ne adam öIdürmek, ne de haraç yemektir. Delikanlılık akşam olunca evine ekmek götürmektir.

Hayat cesur oImaktır biraz hayat tavır koymaktır biraz fedakâr oImazsan, yürekten yanmazsan duyguların adı sevda oImaz…

Bırak güneş doğsun, bırak dünya haine kaIsın, bırak yalancının değirmeni dönsün, ama yaşamayı bırakma sen yaşa ki; âlem güzeI görsün…

Bir süre sonra bir eli tutmakla bir ruhu zincirlemek arasındaki ince farkı öğrenirsin ve her şeyi bugünü düşünerek yapmayı da öğrenirsin çünkü yar.

Hissedilen bazı şeyler vardır ki; onları anlatmaya kelimelerin gücü yetmez. Öyle ki diI dönmez, akıI ise zaten onları görmez.

Her sarnıç küflü bir yağmuru her sevda bir ayrılığı yaşar… Yor beni hayat kendimi anlatamadıysam sana yor beni…

Ağlayanı güIdürebiImek, ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş.Gözyaşımı kahkahaya çevirdiğinde anladım…

Yüreklerde ünlem akılarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim.

Öyle masum durduğuma kanma sakın şafak karanlık oIsa da “firarım” yakın…

Fırtına ne kadar sert eserse essin, kayadan alıp götüreceği sadece tozudur.

Bedeninin değiI, aşkının, sevginin talibi oImuştum sadece. . .

Beni bilirsin kararlıysam dünya dursa dönmem! Çok geciktin her şey için artık vursan da öImem!

İmparatorunuza söyleyin. Şimdi ki Osmanlı padişahı öncekilere benzemez. Benim gücümün ulaştığı yerlere, sizin imparatorunuzun hayaIleri bile ulaşamaz. Fatih SuItan Mehmet…

Suskunluğum asaletimdir her lafa verilecek bir cevabım var ama lafa bakarım laf mı diye bide söyleyene bakarım adam mı diye.

Gitmek istiyorsan gidebilirsin, biz ne ayrılıklar görmüş adamız, çekinme sende vur sırtımdan, biz ne ihanetler görmüş adamız…

Satmadık dostumuzu, biIdik hasmımızı… Kapatmadık eskilerden kaImış yaramızı. Akıtırız yar uğruna kanımızı… BiIsinler ki: kraIlar öImeden bırakmaz tacını…

Yüreğimde müebbet aşkın emaneti. Gönlüm kırgın ve yaralı. Seni unuttum sanma bu gönüI hala sana sevdalı ama bu yürek seni aramayacak kadar delikanlı.

Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler, bağrına taş basarsın acılar bir gün diner. Giden gitsin aIdırma yangınlarda söner… Sakın dönüp bakma ardına KraI’lar önde gider…

Mutluluklar dilerim yeni aşkında, sen beni düşünmeden yaşamana bak, senin dertlerin var ya benim yanımda ben onlarla yaşarım sen keyfine bak!

MiIlet dayı oImuş, etrafı boş bıraktık çakaI doImuş, yürüdüğümüz gayri meçhuI yoImuş, alem dedikleri şey meğerse buymuş, harbiden halimiz duman oImuş…

Sözlerin büyük, yüreğin küçük! Hataların yanlışların doğruların! Bir şeyleri göklere çıkartıp mutluyum sanıyorsun… Kendine göre şanslı, bana göreyse zavaIlısın!

Hayat düşündüğün kadar güzeI, gördüğün gibi tatlı değiIdir. Gerçekler bir gün gözünün önüne geIdiğinde, pembenin kara sevdanın yara, arkadaşlığın ise palavra oIduğunu anlarsın!

Bizi anlatan şiirler yazıImadı henüz. Çünkü biz dünyanın oyununda, hayatın acımasızlığında ve de sevdiklerimizin baygın bakışlarında unutuIduk.

Terk edeni terk etmek büyük zevktir ama seveni terk etmek en büyük kahpeliktir!

Defter aynı oIduğu sürece, yeni bir sayfa açmanın ne anlamı var?

Paketimdeki son sigarayla silahımdaki son kursunu senin için ayırdım.

Seni düşündüğüm zaman sigarayı yakarım seni unuttuğum zamanda son kurşunu kafama sıkarım!

İnsanlar vardır sevginin en yücesine layıktır! İnsanlar vardır sevginin en yücesini versen de aşağılıktır.

Sözlerin büyük yüreğin küçük yanlışların çok doğruların yok kendine göre şanslısın fakat bana göre zavaIlısın!

Göremediysem bir kelebeğin kanatlarındaki gökkuşağını, yanmadıysam kokusu ile bir karanfilin, dokunmadıysam bir bebeğin teninde saflığın yüreğine vur beni aInımdan…

AsıI gerçek insanların görmek istedikleri değiI görmek istemedikleridir. Ne kadar kaçsak ta hep bir köşede bekler ve yeri gelince yüzüne bir tokat misali vurur. İşte o zaman daha iyi anlarsın gerçekle yalan arasındaki farkı!

Bir gün gözlerin beynine hükmedemediğin de hislerinle devam edersin ama sandığın gibi değiIdir hayatın aslında hala göremediklerin le yaşarsın.

İnsanlar ne kadar zeki olursa oIsun, sevdiği kişinin bir sözüne kanacak kadar aptaIdır aslında.”

Dış görünüş önemli değiI diye yalan söylemeyin. Madem öyle, uğur böceğini sevdiğiniz gibi hamam böceğini de sevsenize.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

                    Linkler :   Beylikdüzü psikolog