Meme Estetiği Acıtır Mı?

  • 20 Ağustos 2023
  • 319 kez görüntülendi.
Meme Estetiği Acıtır Mı?

Meme Estetiği Acıtır Mı?

Meme estetiği, birçok kadının memelerinin şeklini, boyutunu veya görünümünü değiştirmek amacı ile tercih ettiği bir estetik cerrahi prosedürüdür. Bu operasyonlar ile meme büyütme, meme küçültme, meme genişletme, meme daraltma, meme rekonstrüksiyonu veya meme ucu kaldırma yani meme dikleştirme gibi işlemler yapılmaktadır. Önyargılardan dolayı birçok kadın meme operasyonlarının çok ağrılı, sancılı bir süreç olduğuna inanmaktadır. Aslında bu tamamen önyargıdan ibarettir. Tıp oldukça ilerlemiş durumda ve gerekli aksiyonlar alınarak acısız işlemler yapılabilmektedir.

Her kadın meme operasyonu sonrası acı çekermiyim? gibi sorular sormaktadır. Bu geçirilen operasyonun türüne göre değişiklik gösterir. Fakat yinede doktorunuz size gerekli bilgileri verecektir veya kullanmanız gereken ilaç, kremler hakkında sizi bilgilendirecektir. Meme estetiği operasyonu sonrası ağrının derecesi, ağrı eşiğinize, iyileşme sürecine bağlıdır bundan dolayı her kadında aynı ağrı söz konusu değildir.

Operasyon sonrası ilk günlerde ağrı hissi olabilir, bu normaldir ve her ameliyatta olduğu gibi birkaç günlük acı hissedilebilir. Bu süreç meme dokusunda, cerrahi müdalelerden dolayı ve iyileşme sürecinde olduğunuz için oluşan hassasiyet ve gerginlikten ötürüdür. Fakat genellikle ağrı geçirilen meme operasyonu sonrası ilk birkaç günden sonra yoğun hissi zamanla geçmektedir ve iyileşme sürecinin hızına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Her meme estetiği operasyonu sonrası ağrıları kontrol altına almak için doktorunuz çeşitli yöntemler kullanır. Cerrahınız, size operasyon öncesi ve sonrası ağrılarınızı hafifletmeniz için ağrı yönetimi konusunda bilgiler verecektir. Hastaya genellikle ağrı kesici veya anti-enflamatuar ilaçlar verilir. Ek olarak hasta acıyı hafifletmek için uygun sütyenler veya uygun pozisyonda istirahat etmek gibi yöntemleri uygulayabilir.

Meme estetiği operasyonları tamamen kişiye özeldir. Meme büyütme, meme küçültmek veya meme dikleştirmek gibi operasyonlar hastaların bireysel durumlarına göre şekil almaktadır. Her bireyin operasyon sonunda deneyimleyeceği ağrı farklılık gösterebilmektedir. Kısaca her operasyonda olduğu meme estetiği operasyonunda da acı elbette vardır fakat bu hissedilen acı kişiden kişiye değişmektedir. Korkulanın aksine hissedilen acı genellikle çok azdır ve yine ilaç takviyeleri ile acı minimuma indirilebilir. Ayrıca ağrının sebebi geçirilen ameliyattan çok iyileşme sürecinde olmanızdan kaynaklıdır. Yaralar iyileşme sürecindeyken sinir damarlarınızın olduğu bölgeler size acıyı daha çok hissettirmektedir. Bu iyileşme sürecinde olduğunuz için hissedilen bir acıdır ve geçicidir. İyileşme süreci zamanla tamamlandıkça, hissedilen ağrılarda da azalma olucaktır. İyileşme süreci tamamen bittiğinde ağrılardan eser kalmayacak ve yeni estetik görünüm sağlanmış memeleriniz ile kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissedeceksiniz.

Çoğu hasta meme estetiği operasyonu sonrası mutlu ve tatmin olmaktadır. Operasyonun tamamlanmasından sonra, iyileşme süreci de atlanırsa eğer güvenli hissetmek için yeni kıyafetlerin giyilmesi, ve farklı duyguların hissedilmesi hastada olumlu sonuçlar yaratmaktadır.

Meme estetiği operasyonların da ağrıların temel sebebi, hastanın deneyimine, kullanılan tekniklere veya cerrahın deneyimine bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Operasyon sonrası birkaç gün yoğun acı seviyesi duyulan zamanlardır. Bu zamanlarda meme bölgeleriniz daha hassas olabilir. Hatta morluklar veya şişlik olmasıda muhtemeldir. Cerrahınız tarafından önerilen ilaçları kullanmanız iyileşme sürecinizi hızlandırmada etkili olabilir. Her geçen gün ağrı düzeyi azalacak ve sürecin sonucunda mutlu bir hayata gözlerinizi açacaksınız.

Meme estetiği operasyonu geçirmiş hastanın mutlaka düzenli uyuması, istirahat etmesi önemlidir. Uyurken başı yüksekte tutmak önemlidir. Sıkı giysiler giyilmemeli, rahat bol giysiler tercih edilmeli ve süreci destekleyecek sütyenler tercih edilmelidir. Meme estetiği operasyonu sonrası kendinize dikkat etmeniz gerekir, sigara, alkol gibi maddeleri kullanıyorsanız bu süreçte zararları olabilir. Mutlaka doktorunuza bu maddeleri kullanıyorsanız bilgilendirme yapın. Ayrıca kan inceltici ilaçlar kullanan hastalarda iyileşme sürelerinin uzadığı görülmektedir. Doktorunuz sizi ön muyaneden geçirirken gerekli soruları soracak ve buna göre bir planlama yapacaktır. Size planlama doğrultusunda yapmanız gerekenleri söylecektir.

Meme estetiği operasyonu geçirdikten sonra cerrahınız ile irtibatta kalmalı ve düzenli olarak kontroller yapmalısınız. İyileşme sürecini cerrahınız en iyi şekilde kontrol edecek ve ağrılarınız için gerekli tedbirleri alarak önleyecektir.

Kısaca, meme estetiği operasyonlarında ağrı yaşanması muhtemeldir. Çoğu hasta ağrıyı çok az hisseder. Genellikle ilk birkaç gün acısı yoğun olur ve ilerleyen günlerde iyileşme sağlandıkça yaşanan ağrının şiddetide azalmaktadır. Meme estetiği operasyonların da tercih edeceğiniz Cerrahın profesyonelliği ve deneyimleride operasyonun en minimum acı düzeyinde gerçekleşmesi için oldukça önemlidir.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel (Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı) hocamızdan https://www.cengizacikel.com/ sitesi üzerinden “RANDEVU AL” bölümünden hızlıca randevu alabilirsiniz. Sektörde yıllardan beridir gelen deneyimi ve uzman kadrosu ile profesyonelce cerrahi operasyonlarınızı gerçekleştirmektedir. Meme estetiği operasyonlarınızda en uygun fiyat garantisi ile sizlere hizmet vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz