Mitr 7×7 cm Siyah Silindir Mum Ne İşe Yarar?

Mitr 7×7 cm Siyah Silindir Mum Ne İşe Yarar?

İyi bir rahatlama seansıdır. Bu sayede gerginleşen kaslarınız gevşer ve sinirleriniz yatışır, uykuya geçişiniz de daha kolay olur.

 • Mum ölçüsü 7×7 cm (uzunluk x genişlik) şeklindedir.
 • Yapım sırasında; benmari eritme, kalıba döküp soğutma ve boya kazanında eritme işlemleri uygulanmıştır.
 • Hammadde olarak parafin materyal tercih edilmiştir.
 • Mum fitili pamuktan yapılmıştır.
 • Yerli üretim malıdır, Türkiye’de imal edilmiştir.
 • Serin ve kuru bir bölgede muhafaza edilmelidir.
 • Ortalama 10 – 20 saat arasında yanabilir.
 • Yalnızca yetişkinler tarafından kullanılmalıdır.
 • İs yapmaz ve koku bırakmaz.

Mitr 7×7 cm Siyah Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Silindir mum yapımı önceden elde edilen katı parafinin benmari tekniğiyle eritilmesi şeklinde başlar. Eritme işlemi parafin 80 dereceye ulaşana kadar devam eder, işlem sırasında pürüzsüzlük elde etmek için sürekli karıştırma yapılır. Eriyik haldeki parafin, soğuması ve şekil alması için silindir kalıp içerisine dikkatli bir şekilde dökülür.

Şekil alma ve soğuma adımının tamamlanabilmesi için ortalama bir gün beklenmesi gerekir. Bu süreden sonra mum tabakası siyah boya kazanına daldırılır ve renklendirilir. Yapım aşamaları oldukça kısa sürede ve pratik bir biçimde tamamlanır. Ancak çevrenin kirlenmesini engellemek ve olası yanıkların önüne geçmek için mutlaka koruyucu ekipman kullanılmalıdır.

Mum haricinde çok beğenilen ürün kategorilerinden olan tütsü modelleri ve fiyatları, buhurdanlık modelleri ve fiyatları, doğal taş modelleri ve fiyatları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Mum Nedir?

Kullanımı binlerce yıl öncesine dayanan mum, ilk başta donyağından elde edilen bir aydınlanma aracıdır. Parafin ve stearik asidin icadından sonra daha da nitelik kazanan bu ürün, günümüze ulaşmayı başaran icatlar arasındadır. Gaz lambası ve elektrik bulunana kadar yoğun biçimde kullanılan mumlar, son dönemlerde yeniden trend haline gelmeyi başarmıştır.

Bununla birlikte mumlar kategorisinde yer alan ürün yelpazesi de oldukça gelişmiştir. Mitr 7×7 cm Siyah Silindir Mum parafinden elde edilmiş bir ürün örneğidir. Petrol türevi sayılan parafinden üretildiği için de is yapmayan ve koku bırakmayan bir yapıya sahiptir.

Mum Nasıl Kullanılır?

Mumun kullanımı basit bir prensibe dayanmaktadır. Mumun yanmaya devam etmesini sağlayan araç, tutuşabilir pamuk materyalden üretilmiştir mum fitilidir. Fitil bir çakmak veya kibrit aracılığıyla yakıldıktan hemen sonra dipteki mum tabakasını eritmeye başlar. Tabaka eridikçe, içinden fitil uzar ve süreç bu şekilde devam eder. Ürün yanmaya devam ederken, fitilin hemen altında, zamanla derinleşen bir çukur oluşmaya başlar.

Yanma havuzu olarak isimlendirilen bu çukurun simetrisi mumun kullanım ömrü üzerinde en etkili faktördür. Yanma havuzunun düzgün oluşması ve mumun yanma süresinin uzatılabilmesi için aşağıda sıralanan tavsiyelere uyulmalıdır:

 • Mum en fazla 2 – 3 saat yakılmalı, bu süreden sonra söndürülerek dinlenmeye bırakılmalıdır.
 • Ürün kullanılmadan önce mum fitili kontrol edilmeli ve uzadıysa bir makas yardımıyla kesilerek kısaltılmalıdır.
 • Söndürme sırasında mum söndürücü tercih edilmeli, mum alevine üflenmemelidir.
 • Kullanım sonrasında silindir mum, serin ve kuru bir alanda muhafaza edilmelidir.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mum yakılan ortam aktif hava akımına maruz kalmamalı ve cereyan almamalıdır. Ürün kullanım esnasında küçük çocuklarla, evcil hayvanların erişiminden uzak tutulmamalıdır. Yakma esnasında daima kontrollü olunmalı, ürün elde taşınmamalı ve mum alevine çıplak elle dokunulmamalıdır.

Kibrit çöpü gibi parlatıcı maddeler mum alevine yaklaştırılmamalı ve ürün tutuşabilir nesnelerden uzakta yakılmalıdır. Çoklu mum kullanılacaksa iki mum arasında en az 10 cm bulunmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz