Motivasyon Konuşmaları ile Çalışanlarınızın Performansını Yükseltin

 • 02 Mart 2023
 • 170 kez görüntülendi.
Motivasyon Konuşmaları ile Çalışanlarınızın Performansını Yükseltin

Webinar, diğer adı ile web tabanlı seminer, web konferans ve sanal sınıf, teknoloji ve iletişim ağlarının toplanmasıyla kişi ve kurumların birbirleri ile iletişim kurabildiği çalışma ve etkileşim yöntemlerine denmektedir.  Webinar Konuşmacıları; Motivasyon Konuşmacısı, Haber spikeri veya sunucu, Yazar ve akademisyen, Uluslararası kıdemli eğitmen, Klasik müzik rehberi, Endüstri  Psikoloğu ve  öğretim görevlisi, Kahkaha terapisti örnek verilebilir.

Motivasyon Konuşmacıları

Motivasyon Konuşmacıları, Motivasyon Nedir?İş dünyasının uzun yıllar boyunca üzerinde fikir ve yöntem geliştirip ürettiği bir konu, motivasyon yöntemleri ise, kurum ve kişilerin beklentilerinde paralel olarak zaman içerisinde değişim göstermesine denmektedir.

Motivasyon konuşmacıları ise, burada devreye girmektedirler. İçsel gücünüzü keşfetmenize ve yepyeni yol ve yöntemler bulmanıza yardım etmektedirler. Çalışanlarınıza ilham kaynağı olmaları sebebi ile firma ve şirketlerinizde seminerler düzenleyebilirsiniz.

Çalışanlarınız; yeteneklerini geliştirebilmek, motivasyon kaynağı bulabilmek, uyumlu bir takımın parçası olmak, yaratıcılıklarını gösterebilmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve kendilerini ait hissedecekleri bir motivasyon ortamında liderlik ve başarı psikolojisi, takım dinamiğini anlamak, yüksek performanslı ekipler oluşturmak, takımına güçlü ve ilham veren lider olmak, yeteneklerini geliştirmek ve korumak için işe bağlılığının geleceği gibi konularda bilgi sahibi, deneyimli ve öngörülü olmalarını sağlamak adına motivasyon konuşmacılarına ihtiyaç duymaktadırlar.

Bazı kişiler o kadar iyi hatiplerdir ki, sözleri zihnimizde derin etkiler yaratır ve bırakır. Kolaylıkla aktardıkları bilgelik ve sözleri hem kıskanılır hemde tüylerimizi diken diken eder.

İyi Bir Konuşmacının Özellikleri

Bir konuşmacının dinleyici kitlesi önünde sorunsuz ve etkili bir konuşma yapabilmesinin ilk şartı, konuşacağı konuya aşina olmasıdır. Konuşmacı bir konuşma yapmadan önce, konuşmayı bilgi, belge, doğruluk ve gereklilik/gereksizlik ile ilgili her yönüyle gözden geçirmelidir. Metin tam olarak hazırlanmadan konuşma yapılmamalıdır. Bu hazırlık aşamasında seyirci önünde konuşmada sıfır hata yapmak için bu durum göz ardı edilmemelidir.

Bir etkinlikte, konferansta, seminerde veya sunumda konuşan kişinin ilk ve en önemli faktörlerinden biri dış görünüştür. Aşırıya kaçmamak için giyime özen gösterilmelidir. İzleyiciler gözlerini yoran giysilerden kaçınmalıdır. Siyah veya diğer koyu renkler seçilmelidir. Ütülenmemiş, kırışmış giysiler etkisini ve seyirci üzerindeki etkisini azaltır. Konsantrasyona ulaşmak için konuşmacının sürekli olarak bunlara dikkat etmesi gerekir.

Ekonomi Konuşmacıları

Motivasyon Konuşmacıları ve Ekonomi Konuşmacılarıiyimser duygular uyandıran, profesyoneller ve mutluluk, umut, neşe saçan kişilerdir. Bu kişilerin konuşmaları, insanların üretken eylemlerde bulunmalarına ve motive olmalarına yararlı olur. Örnek verecek olursak;

 • Mutlu ve pozitif olmanızı sağlamak
 • Farklı konularda bilgi sahibi olmak
 • Tüm dünyadan konuşmacılar ile buluşabilmek
 • Çalışanları motive etmek
 • Çalışanlara ilham vermek
 • Engelli bireylerin topluma kazandırılması
 • Kadın, çocuk ve hayvan hakları 
 • Cinsiyet eşitliliği
 • Eğitim
 • Sağlık
 • Yoksulluk ve duyarlılık
 • Kimsesiz çocuklara yardım
 • Çevre ve topluma katkı
 • İnsan hakları vs.

Yaşam kalitesini arttırmak ve toplumsal gelişim için, yürütülen sosyal sorumluluk projelerine ve motivasyon konuşmalarına katılmak sizler için çok faydalı olacaktır.

Ayrıca, Sosyal Sorumluluk Projelerine katılmak tabiki gönüllü olarak ve gelişim için yürütülen projelere katılmak sizlere kendinizi çok iyi hissettirecek ve güçlü bireyler olarak topluma katkıda bulunmuş olacaksınız. ivk.com.tr adresimizden hizmet alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. İşadamı dedi ki:

  Motivasyon konuşmaları, insanları harekete geçirme, hedeflerine ulaşma ve olumlu bir tutum geliştirme amacıyla yapılan konuşmalardır. İşte kısa bir motivasyon konuşması örneği:

  “Merhaba arkadaşlar, bugün sizinle motivasyonu ve başarıyı konuşmak istiyorum. Hepimiz hayatta bazen zorluklarla karşılaşırız, ama bu bizi durduramaz. Unutmayın, başarılı olmanın anahtarı kararlılık ve sürekli çaba göstermektir. Hedeflerinizi belirleyin, tutkuyla takip edin ve asla vazgeçmeyin. Başarılı olmak için önünüzde hiçbir engel yok. Siz bu hedeflere ulaşabilirsiniz, yeter ki inanın ve çalışmaya devam edin. Hayat kısa, dolu dolu yaşamak için şimdi harekete geçme zamanı! İyi şanslar!”

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al