Saxenda Ne için Kullanılır Saxenda Kullanıcı Yorumları

 • 23 Temmuz 2022
 • 641 kez görüntülendi.
Saxenda Ne için Kullanılır Saxenda Kullanıcı Yorumları

Saxenda Kullanıcı Yorumları

Bu makalemizde saxenda nedir , saxenda ne için kullanılır ve en önemlisi derleme olarak sözlük sitelerinden aldığımız  saxenda kullanıcı yorumları alıntıları yapacağız. Obeziteden, fazla kilolarından ve yüksek iştahından şikayetçi olan her insan bir çözüm yolu arar. Saxenda da bu çözüm yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Saxenda Nedir?

Saxenda etkili bir kilo verme ilacıdır. Diğer adı ise liraglutide olarak bilinir. Saxenda, yetişkinlerde özellikle obezite tedavisi ve kronik kilo yönetimi için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Temel işlevi ise vücudun yarattığı ve açlık hissini düzenleyen hormonlara etki ederek tokluk hissiyatını oluşturmaktır. Bu sebeple, GLP-1 adlı bir hormon üretir ve kullanan kişiye tokluk hissi verir. Böylece ilacı kullanan kişi, daha az kalorili beslenmiş olur.

Saxenda, Danimarka merkezli bir ilaç şirketi olan Novo Nordisk tarafınca üretilmiş ve geliştirilmiş bir kilo verme ilacıdır. Reçeteli bir ilaç olduğu için doktor tarafından önerilmedikçe kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

Saxenda Ne için Kullanılır?

Saxenda kullanılarak obezite tedavisine ilişkin SCALE Kliniği’nde gerçekleştirilen klinik çalışmalarında, hastalara 56 hafta süresince 3 mg doz Saxenda ve plasebo verilerek kontrollü diyet ve düzenli egzersiz yapmaları istendi. Çalışma sonucunda ise Saxenda ile tedavi edilen hastaların plaseboya oranla ciddi bir şekilde kilo verdiği gözlemlendi. Saxenda kullanan hastalar, plasebo kullanan hastalara kıyasla %5-%10 arasında daha fazla kilo verdiği görüldü.

Saxenda Nasıl Kullanılır?

Saxenda kilo verme sürecinde kullanılan bir ilaçtır. Bu yüzden ilacın kullanımı da doğrudan vücudunuza etki edecektir. Kullanacağınız dozu mide bölgenize (karnınıza), üst bacak kısmınıza (uyluk bölgesine) ya da üst kolunuza derinin altına olacak şekilde enjekte etmelisiniz. Bu noktada ilacın damar veya kas içerisine enjekte edilmemesine dikkat edilmelidir. Saxenda’yı karın, uyluk veya üst kol bölgenize kendi kendinize enjekte edebilmeniz mümkündür.

Saxenda Kullanıcı Yorumları

Yorum 1 :

bu sabah itibariyle kullanmaya başladığım ilaç, az derecede bulantı var ama beni rahatsız etmiyor lakin bir şey yesem kusucakmış gibi bir hissiyat var içimde yemek yemeğe korkuyor insan, sabah 1 tane kruvasan yedim kahveyle birlikte saat 3 olmasına rağmen acıkma hissi oluşmadı. birkaç gün arayla gelişmeleri yazacağım. edit: yarın itibariyle 1 haftadır kullanmaya devam ediyorum, her gün spora gittim 5 kilo verdim, bol su tükettim spordan sonra inanılmaz mide bulantısı yapıyor ama bir saat sonra geçiyor yemek konusunda halen aynıyım sabah yiyorum sonra bir şey yiyemiyorum, doktorum 1 hafta sonra dozu artır demişti yarın 1.2 mg kullanmaya başlıcam mide bulantısı beni biraz ürkütüyor açıkçası.

Yorum 2:

liraglutid etken maddeli glp-1 agonisti ilaç. tokluk hissini arttırıp, mide boşalmasını yavaşlatma üzerinden etki göstermektedir. en sık yan etkisi bulantı, kusma karında şişkinlik hissidir. özellikle bulantı ve kusmaya yatkın olan kişiler; arabada telefona bakamayan, kısaca araba tutan bulantı reseptörleri daha duyarlı olan kişilerde bu yan etkiler çok fazla olmakta ve yaşam kalitesini oldukça etkilemektedir. ilacı mutlaka egzersiz ve diyet ile desteklemek gerekir ve ilacı kestiğinizde aldığınız kilolar dikkat etmezseniz hızlıca geri alırsınız. ilacı her gün yapmak gerekiyor. yakın zamanda türkiye piyasasına haftada bir kez yapılan türü sürüldü(bkz: trulicity). saxenda ya göre haftada bir kez yapıldığı için daha konforlu olduğu söylenebilir. önerdiğim hastalardaki deneyimlerime göre ilacın etkinliği hakkında ileride daha bilgilendirici yorum yapacağım.

Yorum 3:

zengin çevrelerde kilo vermek için peynir ekmek gibi kullanilan ilaç. cocuk dogurdum 5 kilom kaldi igne yap, yaz geliyor bikini giyecegiz igne yap.

Yorum 4:

bugün başladığım ve çok heyecanlı olduğum ilaç. hedefim 10-15 kilo vermek. 7. gün : 3 kilo verdim. yan etkilerini ilaçlarla kesmeye calısıyorum zira bazen katlanılamaz olabiliyor. karın ağrısı : arvales mide bulantısı : metpamid reflü : lanzedin aşırı yorgunluk ve hasta hissetme hali !! (bu benim çokta umrumda değil yataktan kalkmıyorum ama işi gücü olan bir insan için zor olabilir.) şimdi gelelim ilaca :d arkadaş nasıl bir mucize lan bu ? acıkmıyorum !! hani böyle kendimi zorlasam bile yiyemiyorum. bu arada 7 gün içerisinde sadece ağır yemek olarak 1 kere mcdonalds yedim. oda zar zor. ve 2 kere spora gittim. ama eminimki spora gitmesemde kilo verirdim çünkü cidden yemiyorum. not : yemin ederim istesem gün içinde hiç bir şey yemeden geçirebilirim. ama tabiki bu çok riskli ve aşırı zararlı. o yüzden zorlada olsa sağlıklı şeyler tüketiyorum. bu hormon şuna benziyor: bazen öğünü çok abartırsın karnın çok ağrır bir dilim pizza bile gitmez ya. heh o duygudan 24 saat :d

Yorum 5:

liraglutid etkin maddesi ihtiva eden ve birçok ülkede victoza adında da pazarlanan glukagon benzeri peptid-1 analoğu. tip-2 diyabette kullanılmakla beraber obezite tedavisinde başarılı bir ilaç seçeneğidir. ancak!!… pankreatit ve tiroid kanseri gibi ciddi yan etkilere sahiptir. bu tür yan etkileri belgelendirmeyi örtbas etmek için victoza üreticisi bir sürü para dökmüştür. kilo problemi olan arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle ilacı sakın kullanmasınlar. doktora danışın extra: tip-2

Yorum 6:

geçen hafta kullanmaya başladığım iğne. 1 haftada 1,5 kilo gitti. yanız inanılmaz bir reflü yaşıyorum 1,2’ye çıktığımdan beri. zaten istesen de miden yemek yemene izin vermiyor. gelişmeleri paylaşırım burdan.

Yorum 7:

140 kg, son ölçülen insülin seviyem 45, metaformin sinek ısırığı etkisi yaptığından, doktor kontrolünde max 1.8’e çıkacacağım ilaçtır. son 7 aydır diyetisyen eşliğinde yaptığım diyetimde, artık kilo veremediğim noktada endokronoğa başvurdum, tahlillerim sonucu bir alternatif olarak önerdi, bakalım göreceğiz.

Yorum 8:

birakip da, bir yilda tatli tatli verdirdigi kilolarin tamamini birkac ayda geri aldirinca biz bu boku niye yedik sorusu ile basbasa birakir insani. hayalkirikliklarima arti bir. vucuda giren bol yan etkili kimyasallara mi yanarsin, harcadigin servete mi yanarsin. bunu siddetle tavsiye eden ama geriye kilo alan insan sayisinin hic de az olmadigini belirtmeyi unutan endokrincime de ayri kafam girsin.

Yorum 9:

21 gündür kullanmış olduğum iğne. doktorum pcos a bağlı insülin direncimi kırmak için reçete etti lakin sgk karşılamıyor. fda onaylı bir iğne. güncel fiyatı 940 tl tanıdık bir eczaneden az indirimli alabilirsiniz. başlangıç dozu 0.6 kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren ciddi iştah kesiyor. herkesin metabolizması aynı olmadığı için iğne her metabolizmada farklı çalışacaktır. doktorumun önerdiği kullanım şekli prospektüste yazdığı gibi. her hafta dozlar yükseliyor. en fazla 3.0 a kadar çıkıyor. 21 günde 5 kilo verdim,yağdan gittiğini düşünüyorum. yanında herhangi bir diyet uygulamıyorum yalnızca porsiyonlarım küçüldü,akşamları nerdeyse hiç yemek yemiyorum. kullanmaya başladığım ilk günler biraz zorlu idi. ciddi bir halsizlik ve enerji düşüklüğü ile savaşmak zorunda kaldım. buradaki kullanan arkadaşlara ve doktoruma sorduğumda bu durumun normal ve kullanan herkeste gözlendiğini öğrenince içim rahatladı. iğne tatlı ve karbonhidrat tüketmeme asla izin vermiyor,nefsime yenilip yediğim zaman ise müthiş bir mide bulantısı ile karşı karşıya kalıyorum. en güzel yanlarından bir tanesi günde 4 litre su tüketmeye başladım,su içmeye doyamıyorum. her doz artırımının 6. gününde tekrar iştahımın açıldığını hissediyorum,genelde bu açlık krizi gece geliyor ama su içip tekrar uyumaya devam ediyorum.beni üzen tek kısmı bu. yan etkilerine gelecek olursak; *ağız kuruluğu *sosyal yaşamı etkilemeyen mide bulantısı *ara sıra mide ağrısı *kabızlık *az beslenmeye dayalı halsizlik bunlar bende görünen yan etkileri. ***doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir***

Yorum 10:

siz paramız yok diye gezinirken insanlar zayıflayabilmek için çatır çatır bu iğneden alıyor :”) hergün aynı saatte yapıyorsunuz ve o da sizin iştahınızı kesiyor özetle. 2015 yılında piyasaya sürülmüş insanlar hic düşünmeden alıp yapıyorlar güvenilirliği ne derece bilemeyiz yine de tabi. neticede kısa bi süredir piyasada. güncel fiyatı ise 1760 tl ve recete edilse dahi karşılanmıyor.

Uyarı!!!

Son olarak sizlere uyarımız bu yorumları ekşisözlükten alınmıştır ve ekşisözlük kullanıcıları da dahil buradaki yorumlarda dahil herkesin yazdığı şeylere itibar etmeyin. Burada yazdığımız alıntılar sadece aklınızda fikir oluşması açısından yazılmıştır. En doğru bilgiyi size doktorunuz verecektir. Unutmayın sağlığınız her şeyden önemlidir. O yüzden doktora gitmeyi ihmal etmeyin , ümitsizliğe kapılmayın. Buradaki yorumlara dayanarak yapacağınız işlemlerden sitemiz sorumlu tutulamaz.

Sizler için en önemli saxenda yorumları paylaştık. Unutmayın ki sağlık bir hazinedir ve o hazineyi en iyi şekilde korumalısınız. Bu yazı www.guzelbilgiler.net sitemiz için hazırlandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Jale dedi ki:

  teşekkürler

 2. nedim dedi ki:

  Saxenda, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaç …

 3. HALİL dedi ki:

  Sitenizin tasarımı da içerikleriniz de harika, özellikle içerikleri adım adım görsellerle desteklemeniz çok başarılı emeğinize sağlık.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma -  instagram takipçi satın al  -  takipçi satın al  -  popigram.com - smm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı- instagram takipçi satın al