Site Rengi

Gelecekten.Net

Strese Karşı Yapılması Gerekenler

Sakin olmak çoğu zaman pek de mümkün değildir. Özellikle iş hayatı stresin en önemli faktörlerinden biridir. Peki stresle başa çıkmak için yapmamız gerekenler neler? Yazımızda stresle başa çıkmanın birkaç yolunu paylaştık.

Strese Karşı Yapılması Gerekenler

Stressle başa çıkmanın yolları

  • Bilgisayar başında çalışıyorsanız, işinizi bir 10 dakika bırakın. Hemen dışarı çıkıp hava alın. Biraz temiz hava kendinize gelmenize yardımcı olacaktır.
  • Niye yapamıyorum başaramıyorum, olmuyor demek yerine bazen olduğu kadar demeyi bilmeniz gerekir. Çok fazla kafaya takmak stresin baş habercisidir.
  • Son yapılan araştırmalarda magnezyumun strese birebir olduğu ortaya çıktı. Magnezyumun en iyi kaynakları; kurubaklagiller, yağlı tohumlar ve tam tahıl taneleridir. Magnezyum eksikliği yaşamamak için, haftada 1 ya da 2 öğün kurufasulye, nohut veya mercimek yemeği yiyebilirsiniz.
  • Mizah stresin en iyi çözümlerinden biridir. Sinirli iseniz sizi en çok güldürebilecek şeyleri yapın. Açın bir komedi dizisi, filmi izleyin, karikatürlere bakın vb…
  • Sinirlendiğiniz şey çözüm bulunamayacak durumda ise kabullenmeyi ve sindirmeyi deneyin. Tabi içinize de atmayın.
  • Sakinleştirici bitki çayları içebilirsiniz. Papatya çayı, kediotu kökü çayı, çarkıfelek çayı, melisa çayı ve sarı kantoron çayı sakinleştirici etkiye sahiptir.
  • Son olarak strese başa çıkmakta gerçekten büyük güçlükler çekiyorsanız, terapist yardımı almanızı tavsiye ederiz. Doktora gitmek ileri seviyedeki stres durumlarında her zaman daha kesin çözümler getirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler :   Beylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  -  Ankara boşanma avukatı  -  Furkan Danacı  -   Türk beğeni satın al